Pirmdiena, 24. februāris Diāna, Dina, Dins

Liepājā aizvada Sociālo inovāciju forumu

Liepājā aizvada Sociālo inovāciju forumu
Foto: Ritvars Sproģis
27.09.2019 12:29

liepajniekiem.lv

26.septembrī Liepājā norisinājās Liepājas Kultūras pārvaldes organizētais Sociālo inovāciju forums. Tajā uzstājās 21 lektors, pārstāvot publisko un privāto sektoru visdažādākajās jomās, portālu liepajniekiem.lv informēja Kultūras pārvaldes Attīstības projektu vadītāja Daira Bērtule.

Foruma skatītāju rindas aizpildīja vairāk kā 150 dalībnieku, kuru starpā bija gan politikas veidotāji, gan kultūras, izglītības, mediju un radošo industriju, gan sociālās nozares pārstāvji, kā arī jaunieši.

Sociālo inovāciju forumā tika analizēti praktiski piemēri, kā pašvaldībām, iedzīvotājiem un dažādām sabiedriskajām organizācijām orientēties digitālajā pasaulē, padarīt pilsētvidi pievilcīgu un izmantot jaunas metodes, lai piesaistītu cilvēkus, attīstītu kultūru, runātu par nozīmīgām tēmām un skaidrotu politiskus lēmumus.

Foruma plenārsēdē uzstājās Liepājas domes priekšsēdētāja vietnieks pilsētas attīstības un sadarbības jautājumos Gunārs Ansiņš, kurš iepazīstināja auditoriju ar Liepājas pilsētas radošumu, infrastruktūru, dažādību un ambīcijām, kā arī uzsvēra cilvēka nozīmību pilsētu attīstības procesos mūsdienās.

Savukārt, par Liepājas Kultūras pārvaldes dalību projektā “Nākotnes dažādpilsētas – radošums pilsētvides kontekstā” klausītāji vairāk uzzināja no projekta direktores Letīcijas Menekas. Tostarp viņa skaidroja pilsētu attīstības un pārmaiņu procesus, izmantojot britu pilsētvides eksperta Čārlza Lendrija atziņas.

Plenārsēdē uzstājās arī Latvijas Sociālās uzņēmējdarbības asociācijas valdes locekle un vairāku starptautisku sociālo inovāciju konkursu žūrijas locekle Madara Ūlande, skaidrojot kā sociālās inovācijas var mainīt pilsētu.

“Sociālās inovācijas jeb jauni un vēl nebijuši risinājumi sabiedrībai būtiskiem izaicinājumiem nav tikai stāsts par tehnoloģijām. Tas ir stāsts par jaunu skatījumu, jaunu attieksmi un jauniem sadarbību veidiem. Tas ir stāsts par risku un eksperimentiem,” viņa uzsvēra.

Ar emocionālu stāstu par klimata pārmaiņām plenārsēdi noslēdza Liepājas Bērnu un jaunatnes centra struktūrvienības “Jauniešu māja” projektu vadītāja un biedrības “Radi Vidi Pats” aktīviste Laura Grundmane, aicinot visiem nedzīvot ilūzijās un būt godīgiem gan pret sevi, gan sabiedrību.

Sociālo inovāciju forums turpinājās divās paralēlās sesijās, no kurām viena bija veltīta tēmai “Pilsēta”, savukārt otra ar nosaukumu “Iedzīvotāji”.

Pasākumu moderēja Vilis Brūveris un Jānis Ķīnasts.

Foto galerija

Sadarbībā ar

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli