Sestdiena, 4. aprīlis Valda, Herta, Ārvalda, Ārvalds

Liepājā diskutē par tiesnešu imunitāti un atbildību

Liepājā diskutē par tiesnešu imunitāti un atbildību
Foto: LETA
26.09.2019 07:01

"Kurzemes Vārds"

Atslēgvārdi

Pagājušonedēļ Liepājā notika starptautiska konference “Tiesnešu administratīvās atbildības imunitāte un disciplinārā atbildība”, kurā piedalījās Kurzemes apgabaltiesas un Šauļu (Lietuvas) apgabaltiesas tiesneši.

Kurzemes apgabaltiesas konsultante Aiga Laugale pastāstīja, ka konference organizēta divos diskusiju blokos ar mērķi noskaidrot kopīgo un atšķirīgo abu valstu tiesiskajā regulējumā un tā praktiskajā pielietojumā.

“Šobrīd Lietuvā tiesnesi, kurš pieļāvis administratīvu pārkāpumu, soda tieši tāpat kā jebkuru cilvēku, taču amatpersona vai iestāde, kura fiksē tiesneša pieļautu administratīvo pārkāpumu, par to elektroniski ziņo Tiesnešu Padomei, kura ir tiesīga lemt par to, vai tiesneša pieļautais pārkāpums ir savienojams ar tiesneša amatu (labas reputācijas tests).

Tikmēr Latvija ir viena no pēdējām valstīm Eiropā, kurā saglabāta tiesnešu administratīvā imunitāte, tādēļ mūsu tiesnešiem bija interesanti uzzināt Lietuvas kolēģu viedokli, ka viņi nesaskata savas kā tiesnešu neatkarības apdraudējuma riskus, ja tiek sodīti administratīvā kārtā par pieļautu pārkāpumu,” norādīja A. Laugale.

Tāpat abu valstu kolēģi apsprieduši jautājumus, kas saistīti ar disciplinārlietām pret tiesnešiem. Lietuvā šādas lietas izskata Tiesnešu goda tiesa, kuras sastāvā ir gan tiesneši, gan sabiedrības pārstāvji. Lietuvas tiesneši Latvijas kolēģiem norādījuši, ka sabiedrības pārstāvju piedalīšanās šo lietu izskatīšanā ir tikai ieguvums, jo viņiem ir atšķirīgs skatījums uz lemjamajiem jautājumiem.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli