Otrdiena, 25. februāris Alma, Annemarija

Liepājā uzsāk parakstu vākšanu pret ūdeļu fermas būvniecību Papes dabas parkā

Liepājā uzsāk parakstu vākšanu pret ūdeļu fermas būvniecību Papes dabas parkā
Foto: Publicitātes
12.04.2016 11:46

liepajniekiem.lv

Organizācija “Dzīvnieku brīvība” Liepājā uzsākusi parakstu vākšanu pret ūdeļu fermas būvniecību Papes dabas parkā.

“Dzīvnieku brīvība” aicina ikvienu aizsargāt dzīvniekus, parakstu vākšanas vietās Liepājā aizpildot publiskās apspriešanas anketas pret zvēraudzētavas būvniecības ieceri Papes dabas parkā. Anketas Liepājā varēs aizpildīt līdz 16. aprīlim eko veikalā “Elza” (Zāļu ielā 31) un labdarības veikalā “Otrā elpa. Pludmale” (Graudu ielā 31/33), portālu informēja organizācijas pārstāvji.

Portāls jau ziņojis, ka Papes dabas parkā šobrīd tiek plānota zvēraudzētavas būvniecība. Nīcas novada dome jau ir iznomājusi zemi uzņēmumam SIA “Minkland” ūdeļu fermas būvniecībai un uzsākusi būvniecības ieceres publisko apspriešanu.

Dabas parks, kas dibināts 2004.gadā, veidots ar nolūku aizsargāt nozīmīgu dabas teritoriju un tajā ligzdojošos, caurceļojošos putnus. Amerikas ūdele Latvijā ir invazīva suga – plēsīgie dzīvnieki bieži izbēg no zvēraudzētavām, viegli adaptējas dzīvei savvaļā un nodara lielus postījumus faunai, jo īpaši ligzdojošiem ūdensputniem.

“Saskaņā ar Vides aizsardzības likumu, ikvienam sabiedrības loceklim ir tiesības iestāties pret vides degradēšanu,” norāda biedrības “Dzīvnieku brīvība” priekšsēdētājs Aivars Andersons. “Nav pieļaujams, ka Latvijas dabas vērtības tiek iznīcinātas šauras uzņēmēju grupas iedzīvošanās nolūkos, tāpēc aicinām cilvēkus izmantot savas likumīgās tiesības, lai to novērstu.”

Zvēraudzētavas būves publiskajā apspriešanā var piedalīties, iesniedzot Nīcas domei aizpildītu un parakstītu aptaujas anketu. Biedrība “Dzīvnieku brīvība” Liepājā piedāvā iespēju aizpildīt publiskās apspriešanas anketas, kuras tiks apkopotas un nosūtītas Nīcas novada domei.

Papes dabas parks tiek uzskatīts par vienu no labākajām putnu vērošanas vietām Latvijā. Tajā ir sastopamas 75 putnu un 19 citu dzīvnieku grupu sugas, kuras ir aizsargājamas Eiropas Savienībā. Amerikas ūdeles nodara lielus postījumus aizsargājamo ūdensputnu faunai, tādēļ kopš 2007. gada dabas parka administrācija īsteno Amerikas ūdeļu izķeršanu. Iecerētajā zvēraudzētavā Nīcas pagastā plānots izaudzēt ap 20 000 Amerikas ūdeļu gadā.

Organizācija “Dzīvnieku brīvība” jau vērsusies Dabas aizsardzības pārvaldē un Nīcas novada domē, aicinot nepieļaut ūdeļu fermas būvniecību Papes dabas parkā, aizsargājamajā “Natura 2000” teritorijā, kas izveidota ar mērķi nodrošināt, ka Eiropas vērtīgākās un apdraudētākās sugas izdzīvo ilglaicīgi.

Sadarbībā ar

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli