Piektdiena, 29. marts Agija, Aldonis

“Liepājas lauvas” piekāpjas “Barons/LMT” komandai

19.02.2009 20:46

Ceturtdien Latvijas Basketbola līgas pirmās divīzijas mačā BK ”Liepājas lauvas” savā laukumā uzņēma pašreizējos Latvijas čempionus ”Barons/LMT” un šoreiz pārsteigumi nenotika – liepājnieki piekāpās ar 58:65 (16:21, 17:14, 9:20, 16:10). Spēles pirmās minūtes mazliet veiksmīgākas bija mājiniekiem, kuri ieguva pāris punktu pārsvaru (pāris sarežģītus metienus iemeta Nešs), arī turpinājumā cīņas gaita nemainījās un rezultāts auga līdzīgi.

Otrajā trešdaļā līdz ar īso rezervistu soliņu liepājnieku rindās laukumā parādījās arī jaunais Mareks Mejeris, kura iesaistīšanās mūsējiem bija itin veiksmīga. Izšķiroša, šķiet, izrādījās trešā ceturtdaļa, kurā mūsu basketbolistiem bija nopietnas grūtībās ar punktu gūšanu, turpretī viesiem atvērās metieni no tālās distances, kas ļāva iegūt desmit punktu pārsvaru. Liepājnieki gan nesalūza un centās radīt pavērsienu spēlē, taču tas neizdevās. Tik un tā, ņemot vērā liepājnieku sastāva problēmas (mačā veselības problēmu dēļ nevarēja piedalīties Porziņģis un Štālbergs), ”Liepājas lauvas” pret Latvijas čempioniem parādīja cienīgu sniegumu.

Nākamo spēli BK ”Liepājas lauvas” aizvadīs 25.februārī, kad LBL ietvaros izbraukumā tiksies ar saviem principiālajiem pretiniekiem – ”Valmieras” basketbolistiem, bet tuvākā mājas spēle mūsējiem paredzēta 28.februārī, kad Liepājā viesosies komanda ”Alytus.

BK ”Liepājas lauvas” starta piecnieks – Kērtiss Nešs, Jānis Graudiņš, Renārs Zeltiņš, Vairis Pusaudzis un Klāvs Ansons.

BK ”Liepājas lauvas” galvenais treneris Oļegs Okulovs:
– Mača otrajā pusē spēlētājiem vienkārši pietrūka spēka, lai turpinātu iesākto – sākām kļūdīties, netrāpījām metienus no labām pozīcijām un pazuda arī kocentrācija. Ir grūti ko pārmest spēlētājiem, jo līdz ar šo vīrusu komandā mūsu resursi ir tādi, kādi tie ir. Tas, ka ”Barons/LMT” komandai ir spēcīgāka katrā pozīcija, bija acīmredzams, taču puiši cīnījās.

Kluba ”Barons/LMT” galvenais treneris Mārtiņš Zībarts:
– Galvenais, protams, ka ir izcīnīta uzvara, taču spēles kvalitāte noteikti neapmierināja, ko treniņos mēģināsim uzlabot, gan darbību aizsardzībā, gan uzbrukumā. Pirmajā puslaikā nospēlējam slikti aizsardzībā, bet otrajā jau krietni labāk. Spēle bija ļoti saspringta un nevienā brīdī nevarēja atslābināties. Sākumā netikām galā ar Nešu, kaut arī pirms mača ar spēlētājiem bija atrunāts, kā ir pret viņu jāspēlē.