Ceturtdiena, 2. aprīlis Imgarde, Irmgarde

Liepājas mēra vietnieks – labas gribas vēstnieks

Liepājas mēra vietnieks – labas gribas vēstnieks
15.03.2013 14:23

Atslēgvārdi

15. martā, Starptautiskajā patērētāju tiesību dienā, Eiropas Savienības (ES) mājā, Aspazijas bulvārī 28, Rīgā notika oficiālais Eiropas Pilsoņu gada atklāšanas pasākums, kur labas gribas vēstnieka mandātu ieguva arī Liepājas domes priekšsēdētāja vietnieks Gunārs Ansiņš, informē domes sabiedrisko attiecību speciāliste Evita Enģele.

ES valstis un Eiropas Parlaments 2013. gadu noteikuši par Pilsoņu gadu, lai stiprinātu eiropiešu zināšanas par ES dotajām tiesībām – sākot no pavisam praktiskām patērētāju tiesībām vai iespējai brīvi strādāt un dzīvot jebkurā ES dalībvalstī līdz politiskām tiesībām iesaistīties ES līmeņa parakstu vākšanā jeb Eiropas pilsoņu iniciatīvā vai piedalīties vēlēšanās arī citās valstīs.

Labas gribas vēstnieki visos Latvijas reģionos tiek aicināti brīvprātīgi līdzdarboties, sniegt savu atbalstu kā labas gribas vēstniekiem Eiropas gada (2013) aktivitātēs, dalīties savā pieredzē, mudinot cilvēkus izmantot savas ES pilsoņu tiesības.

”Esmu pagodināts par iespēju iesaistīties Eiropas Pilsoņu gada aktivitātēs, kļūstot par labas gribas vēstnieku. Tā būs papildus iespēja atgādināt par Liepāju un cilvēkiem, kuri šeit strādā un veido pilsētu tik īpašu. Iepriekš labas gribas vēstniece ir bijusi Latvijā ļoti iemīļotā un talantīgā aktrise un Gada liepājniece Inese Kučinska,” akcentē Liepājas domes priekšsēdētāja vietnieks Gunārs Ansiņš.

Par labas gribas vēstnieku kļuvis arī Latvijas Lielo pilsētu asociācijas izpilddirektora vietnieks un Liepājas pārstāvniecības Rīgā vadītājs Māris Kučinskis.         

Pārējie labas gribas vēstnieka mandāta ieguvēji ir Rasma Pīpiķe (biedrības ”Latvijas Pilsoniskā alianse” direktore), Andris Gobiņš (Eiropas Kustības Latvijā prezidents, Eiropas Ekonomikas un sociālo lietu komitejas loceklis, Stratēģiskās Attīstības komisijas (SAK) loceklis), Sarmīte Vīksna (Zemgales reģiona Kompetenču attīstības centra direktore), Jānis Zemļickis (Valmieras Valsts ģimnāzijas direktors) un Arvīds Barševskis (Daugavpils universitātes rektors).

Pilsoņu gada atklāšanas pasākumā piektdien piedalījās kultūras ministre Žanete Jaunzeme-Grende (Kultūras ministrija būs atbildīgā iestāde par gada norisēm Latvijā), Eiropas Komisijas pārstāvniecības vadītāja Inna Šteinbuka un Patērētāju tiesību aizsardzības centra direktore Baiba Vītoliņa.

Informācija sagatavota sadarbībā ar Eiropas Komisijas pārstāvniecības (EKP) Preses un informācijas nodaļu.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli