Trešdiena, 19. februāris Zane, Zuzanna

Liepājas pašvaldība uzskata, ka nepieciešams vienots mehānisms gidu kontrolei

Liepājas pašvaldība uzskata, ka nepieciešams vienots mehānisms gidu kontrolei
Foto: Egons Zīverts
05.06.2015 14:55

BNS

Atslēgvārdi

Latvijas mērogā nav vienota mehānisma, kas kontrolētu gidu darbību, aģentūrai BNS atzina Liepājas pilsētas domes sabiedrisko attiecību speciāliste Dace Ķēde.

Viņa norādīja, ka pašvaldība būtu priecīga, ja ekskursijas Liepājā vadītu tikai sertificēti tūrisma speciālisti, taču patlaban Liepājā drīkst strādāt arī gidi bez sertifikāta.

Ķēde pastāstīja, ka gidu kursi Liepājā tiek organizēti kopš 2003.gada, ar mērķi apmācīt un sertificēt gidus, kuri kvalitatīvi un atraktīvi iepazīstinātu pilsētas viesus ar Liepājas vēsturi, kultūru, sabiedrisko dzīvi un parādītu ievērojamākos tūrisma objektus.

Jauno gidu apmācība un sertificēšana, kā arī esošo gidu pārsertificēšana notiek katru otro gadu.

Pēc Ķēdes stāstītā, gidu apmācības programmu izstrādā Liepājas reģiona tūrisma informācijas birojs (LRTIB), pieaicinot vietējos speciālistus, vēsturniekus un gidus ar pieredzi, kā arī Latvijā zināmus speciālistus, kas vada lekcijas un mācību ekskursijas. “Gida sertifikātu var iegūt, veiksmīgi nokārtojot vēsturisko zināšanu pārbaudi un novadot eksāmena ekskursiju,” informēja Ķēde.

Šobrīd LRTIB sarakstā ir 32 gidi, no tiem desmit gidu eksāmenu nokārtoja šogad. “LRTIB var piedāvāt gida pakalpojumus latviešu, krievu, angļu, vācu, poļu, franču un somu valodā. Gidu pulkā ir arī viens neredzīgs gids, kas vada ekskursijas maršrutā “Sajūti, sadzirdi, sasmaržo Liepāju”. Arī pārējie gidi ir apmācīti, kā strādāt ar vājredzīgiem pilsētas viesiem un grupu, kurā ir cilvēki ar kustību traucējumiem,” sacīja Ķēde.

Aģentūra BNS jau rakstīja, ka Daugavpilī no 1.maija nesertificēti gidi vairs nevarēs sniegt gidu pakalpojumus.

Līdzīga sistēma darbojas arī Rīgā. Galvaspilsētas saistošie noteikumi par tūristu gidu sertifikāciju stājās spēkā 2014.gada 1.janvārī, bet aizliegums nesertificētu gidu pakalpojumu sniegšanai stājās spēkā no 1.aprīļa.

Sadarbībā ar

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli