Otrdiena, 31. marts Gvido, Atvars

Liepājas pašvaldības 2017. gada budžets pildās atbilstoši plānam

Liepājas pašvaldības 2017. gada budžets pildās atbilstoši plānam
Foto: liepajniekiem.lv
10.08.2017 16:18

liepajniekiem.lv

Atslēgvārdi

Liepājas pilsētas budžets šā gada pirmajā pusgadā pildās atbilstoši plānam – ieņēmumi pirmajā pusgadā sastāda 48,78 miljonus eiro, kas ir 54,02% no gadā plānotā, portālu informēja Liepājas pilsētas pašvaldības administrācijas sabiedrisko attiecību speciāliste Dace Freidenfelde. 

Pamatbudžeta ieņēmumus pirmajā pusgadā veido šā gada ieņēmumi 43,07 miljonu eiro apmērā, saņemtie kredītlīdzekļi – 0,141 miljoni eiro un atlikums gada sākumā – 5,58 miljoni eiro. 

Ieņēmumu lielāko daļu– 21,17 miljonus eiro – veido nodokļu ieņēmumi (iedzīvotāju ienākuma nodoklis, nekustamā īpašuma nodoklis un azartspēļu nodoklis), kas pirmajā pusgadā iekasēti 51,20% apmērā no gadā plānotā. Nenodokļa ieņēmumi (ieņēmumi no īpašumu pārdošanas, nodevām, sodu apmaksas un citiem nenodokļu ieņēmumiem) saņemti1,30 miljonu eiro apmērā, kasir 96% no gadā plānotā. Lielāko daļu no šīs summas – 1,1 miljonus eiro – veido SIA ”Liepājas enerģija” dividendes, kas novirzītas daudzdzīvokļu māju iekšpagalmu labiekārtošanai un projektu finansējumam. Budžetu papildina arī transfertu ieņēmumi, tajā skaitāvalsts un Eiropas Savienības finansējums projektu realizēšanai, 16,69 miljonu eiro apmērā, kasir 57,20% no plānotāun budžeta iestāžu ieņēmumi –3,89 miljonu eiro apmērā, kasir 49,35% no plānotā. 

Savukārt pašvaldības pamatbudžeta izdevumus šā gada pirmajā pusgadā veido 40,33 miljoni eiro, kas ir 43,41% no gadā plānotā. Salīdzinot ar 2016. gadu, šī gada budžetā papildu izdevumi saistīti arsociāli ekonomiskās situācijas uzlabošanu, kas ietver minimālās algas palielināšanu, pirmsskolas izglītības iestāžu pedagogu atalgojuma palielināšanu, speciālās ēdināšanas nodrošināšanupirmsskolas izglītības iestādēs, līdzfinansējuma pieaugumu mazo un vidējo uzņēmumu projektu atbalstam, braukšanas maksas atvieglojumupiešķiršanu plašākam iedzīvotāju lokam, kā arī pabalstu pieaugumu dažādām personu grupām.

Tāpat pirmā pusgada budžeta izdevumos iekļauta ar Eiropas Savienības struktūrfondu līdzfinansēto projektu īstenošanu un uzturēšanu saistīto izdevumu segšana, kā, piemēram, Liepājas Olimpiskā centra manēžas būvniecība, Krūmu ielas pārbūve, slēgto tenisa kortu projektēšana, Liepājas Valsts 1. ģimnāzijas ēkas renovācija un pagalma labiekārtošanaun citi attīstības projekti.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli