Trešdiena, 19. februāris Zane, Zuzanna

Liepājas peldvietas saņem Zilo karogu

Liepājas peldvietas saņem Zilo karogu
Foto: Ģirts Gertsons
11.05.2019 12:49

liepajniekiem.lv

Atslēgvārdi

Liepājas pilsēta arī 2019. gadā ir saņēmusi Vides izglītības fonda sertifikācijas programmas “Zilais karogs” sertifikātu visām trīs pieteiktajām oficiālajām peldvietām. Svinīgā simboliskā Zilā karoga pacelšana, līdz ar Liepājas vasaras tūrisma sezonas atklāšanu, 11.maijā pulksten 10 notika pie pieminekļa bojā gājušajiem zvejniekiem un jūrniekiem.

“Burtiski dažas dienas ir palikušas līdz oficiālajam peldsezonas sākumam mūsu pludmalē. Šodien saņemsim Zilos karogus, ko pēc dažām dienām varēsim uzvilkt peldvietās,” teica Liepājas pilsētas mērs Jānis Vilnītis. Zilais karogs peldvietu karogu mastos sāks plīvot no 16.maija. Tos uzvilks peldvietā ”Pie stadiona”, Dienvidrietumu peldvietā un Beberliņu ūdenskrātuves peldvietā.

Uz karoga pacelšanu bija ieradies Vides izglītības fonda pārstāvis Jānis Ulme, kurš savā uzrunā atzina, ka ļoti priecājas atgriezties Liepājā, lai pasniegtu pilsētai ievērojama skaita karogus. 

“Zilais karogs nozīmē cieņu un uzticēšanos videi, kā arī milzīgu pašvaldības darbu un iedzīvotāju iesaisti vides kvalitātes uzlabošanā,” atzina J.Ulme. Viņš vērsās arī pie turpat esošajiem piekrastes pārgājiena dalībniekiem, aicinot aiz sevis atstāt tikai pēdu nospiedumus, nevis atkritumus. 

Domes priekšsēdētāja vietnieks Gunārs Ansiņš uzsvēra šīs dienas lielo nozīmi. “Šodien pilsētā ir lieli svētki – mēs saņemsim četrus Zilos karogus, kurus šajā vēsturiskajā brīdī pasniegs Jānis Jānim.” 

Pēc karogu saņemšanas mastā tika uzvilkts simboliskais Zilais karogs. 

Zilais karogs apliecina peldvietas atbilstību 33 stingriem kritērijiem, kas attiecas uz ūdens kvalitāti, vides kvalitāti, drošību, pakalpojumu sniegšanu, vides izglītības pasākumu un informācijas pieejamību.

Foto galerija

Sadarbībā ar

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli