Svētdiena, 5. aprīlis Vidaga, Aivija, Vija

Liepājas saskaņieši vēlas jaunu līderi

Liepājas saskaņieši vēlas jaunu līderi
Foto: Edijs Pālens/LETA
16.08.2019 07:15

"Kurzemes Vārds"

Atslēgvārdi

Politiskā spēka “Saskaņa” Liepājas nodaļas valde izvirzījusi partijas valdes priekšsēdētāja amatam Jāni Urbanoviču. Vai tas nozīmē, ka Liepājas saskaņieši vairs nav mierā ar līdzšinējo partijas vadītāju Nilu Ušakovu? “Savus partijas biedrus es nekritizēšu,” izvairīgi atbildēja partijas valdes loceklis Valērijs Agešins.

26. oktobrī notiks “Saskaņas”‘ kongress, kurā jāievēlē partijas valde, priekšsēdētājs un viņa vietnieki. V. Agešins norāda, ka kongresa sagatavošanas posms ir labākais laiks diskusijām: “Mēs vēlamies, lai partija atgūtu savu autoritāti, atdzimtu. Vēlamies apspriest un risināt problēmas kolektīvi, koleģiāli palīdzēt cits citam.”

Viņš arī pauda, ka partijas vadībai jāpievērš uzmanība ne tikai Rīgas problēmām, bet arī sadarbībai ar visām “Saskaņas” reģionālajām nodaļām.

Liepājas nodaļa uzskata, ka tieši Jānis Urbanovičs ir vispieredzējušākais un labākais kandidāts partijas vadībai.

“Viņš ir vienīgais kandidāts, ko mēs apspriedām valdē. Šis mūsu piedāvājums ir aicinājums atvērt diskusiju visās partijas teritoriālajās organizācijās, lai tās virzītu savus kandidātus vai atbalstītu mūsu nosaukto,” skaidro V. Agešins.

Atbildot uz jautājumu, vai valdes lēmums ir saistīts ar korupcijas skandāliem Rīgā, kuros minēts N. Ušakova vārds, V. Agešins sacīja, ka Latvijā cilvēku par vainīgu var atzīt tikai tiesa. Taču tajā pašā laikā viņš uzskata, ka visai partijai nav jāatbild par nesaskaņām Rīgas domē. “Mēs gribam pateikt, ka “Saskaņa” nav tikai Rīgas komanda, bet gan visplašāk pārstāvētā partija Latvijā, kurai ir vairāk nekā 40 teritoriālo nodaļu.”

N. Ušakovs “Saskaņu” (iepriekš apvienība “Saskaņas centrs”) vada kopš 2005. gada. Pirms desmit gadiem viņš tika ievēlēts par Rīgas mēru. Pērn uzvirmoja skaļi korupcijas skandāli N. Ušakova pakļautībā esošajās iestādēs, savukārt šā gada janvāra beigās Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs veica kratīšanu viņa kabinetā un dzīvesvietā. Aprīļa sākumā Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce atstādināja N. Ušakovu no Rīgas domes priekšsēdētāja amata par “sistemātisku, bezkaunīgu likumu pārkāpšanu”, vadot pašvaldības darbu. Maija beigās pēc ievēlēšanas Eiropas Parlamentā N. Ušakovs paziņoja par atkāpšanos no Rīgas domes priekšsēdētāja amata.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli