Pirmdiena, 17. februāris Konstance, Donats

Liepājas skolēniem labākas zināšanas angļu valodā

Liepājas skolēniem labākas zināšanas angļu valodā
Foto: Publicitātes
03.07.2018 11:40

liepajniekiem.lv

No Liepājas vidusskolu beidzējiem šogad 484 bija izvēlējušies kārtot svešvalodas eksāmenu, un tikko saņemtie centralizēto eksāmenu rezultāti liecina, ka katru gadu pieaug gan skolēnu interese, gan vērtējums angļu valodā. Liepājas skolās pēdējā laikā pieaugusi arī interese par franču valodu, taču gala eksāmenu šajā mācību priekšmetā pagaidām izvēlas kārtot retais, portālam ziņoja Liepājas pilsētas Izglītības pārvaldes sabiedrisko attiecību speciāliste Gunta Jākobsone.

Lai gan šogad vidējais procentuālais vērtējums svešvalodu centralizētajos eksāmenos nedaudz samazinājies, tomēr katru gadu pieaug izglītojamo skaits, kuru vērtējums centralizētajā eksāmenā angļu valodā ir no 81 līdz 100 procentiem. 2016. gadā augstāko vērtējumu saņēma 70, 2017. gadā – 70, šogad – 92 vidusskolas beidzēji.

Liela daļa Liepājas skolēnu vispārizglītojošās skolās bez angļu valodas apgūst vēl kādu svešvalodu, taču eksāmenu svešvalodās izvēlas salīdzinoši maz. Šogad eksāmenu svešvalodā kārtoja pavisam 484 vidusskolu beidzēji, no kuriem 409 kārtoja angļu valodu, 74 krievu valodu, bet tikai viens – vācu valodu. Pagājušā mācību gadā angļu valodu kārtoja 346, krievu 47, vācu valodu – 5 vidusskolēni.

Pēdējo gadu laikā Liepājas skolās pieaugusi interese par franču valodu. To šogad mācījās 111 izglītojamie septiņās izglītības iestādēs, sākot no 6. līdz 12. klasei. Tajā pašā laikā centralizēto eksāmenu franču valodā pēdējo divu gadu laikā nav izvēlējies neviens.

Centra Sākumskolā franču valodu apgūst no 6. klases. A.Puškina 2. vidusskolā šajā mācību gadā franču valodu sāka mācīties 10 pirmklasnieki, un, ja būs pieprasījums, to apgūs arī nākošajā mācību gadā. Kā uzsver franču valodas metodiskās apvienības vadītāja Jolanta Atmata, pateicoties ikgadējām Frankofonijas dienām un citiem karjeras izglītības pasākumiem franču valodā, interese par šo valodu ar katru gadu pieaug.

Visbiežāk skolas tomēr izvēlas mācīt angļu valodu – aizvadītajā mācību gadā to apguva 7536 skolēni jeb 88 procenti no kopējā skolēnu skaita. Otra populārākā valoda, ko izvēlas apgūt izglītojamie, ir krievu valoda, un to pērn mācījās 2271 skolēns deviņās pilsētas skolās. Vācu valodu 10 izglītības iestādēs apguva 1594 izglītojamie.

Līdzās izplatītākajām svešvalodām Draudzīgā aicinājuma Liepājas 5. vidusskolā 12 skolēni no 10. klases fakultatīvajās nodarbībās apgūst arī spāņu valodu.

Informācijai

Angļu valodu apgūst 7536 skolēni 15 skolās

Vācu valodu – 1594 skolēni 10 skolās

Franču valodu – 111 skolēns 7 skolās

Krievu valodu – 2271 skolēns 9 skolās

Spāņu valodu – 12 skolēni vienā skolā

Franču valodu Liepājā iespējams apgūt:

Centra Sākumskolā no 6. klases

Liepājas Valsts 1. ģimnāzijā no 10.-12. klasei

A.Puškina 2. vidusskolā no 1. klases

DALP 5. vidusskolā no 9. -12. klasei

Liepājas 7. vidusskolā no 10. līdz 12. klasei

J.Čakstes Liepājas 10. vidusskolā no 11.klases

15. vidusskolā franču valodu skolēni apgūst fakultatīvās nodarbībās

Franču valodu kā obligāto priekšmetu apgūst arī Liepājas Mūzikas Mākslas un dizaina vidusskolas audzēkņi 1. kursā

Foto galerija

Sadarbībā ar

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli