Trešdiena, 29. janvāris Valērijs, Aivars

Liepājnieki veido pudeļu koku

Liepājnieki veido pudeļu koku
11.06.2011 07:12

Atslēgvārdi

xĢimeņu festivāla “Lielmutis Fricis un Lielmute Marta” laikā liepājnieki un pilsētas viesi palīdzēja uzplaukt PET pudeļu “Labo nodomu kokam”.

Katrs, kas ieradās Jūrmalas parkā ar iztukšotu plastmasas pudeli, varēja ieskrūvēt to koka zaros, tādējādi nobalsojot par saprātīgu dabas resursu izmantošanu un PET pudeles otru dzīvi.

Akcijas “Šķiro PET pudeles un laimē jūras ceļojumu uz Stokholmu!” organizatori pavēstīja, ka kopumā liepājnieki radošās apvienības “Serde” izveidotajā kokā ieskrūvēja gandrīz 400 tukšo pudeļu, liela daļa no tām bija iztukšotas turpat pasākuma vietā, bet bija ģimenes, kas nesa tukšās pudeles no mājām. Kāda ģimene atnesusi pat 90 pudeļu un aicinājuši palīgus, lai tās visas iestiprinātu kokā.

No visām atnestajām pudelēm, kas tagad nonākušas pārstrādes rūpnīcā “PET Baltija” Jelgavā, tika izlozēts arī veiksminieks, kurš saņēma balvā jūras ceļojumu četrām personām uz Stokholmu. Tā izrādījās dvīņu māmiņa Kristīne Kalniņa, kas atnesa tikai vienu pudeli un tomēr tika pie lielā laimesta!

Pasākuma mērķis bija iztīrīt lielākās Latvijas pilsētas no izlietotām PET pudelēm un ierādīt iedzīvotājiem, ka šķirot plastmasas pudeles ir dabai draudzīgi un vienkārši. Koks ir daļa no sociālās kampaņas “Šķiro pa tīro!”, kuras laikā Latvijas pilsētās norisinās plastmasas pudeļu, stikla taras, elektrokrāmu un dzērienu paku šķirošanas veicināšanas akcijas.

Anda Pūce,
“Kurzemes Vārds”

Egona Zīverta foto

Liepājnieki ar lielu atsaucību veidoja pudeļu koku. Kristīne Kalniņa ar vienu no savām dvīnītēm piestiprina pudeli, kas viņai atnesa lielo balvu – ceļojumu uz Stokholmu.

Sadarbībā ar

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli