Liepājniekus izglītos par klimata jautājumiem
Līdz šā gada beigām Liepājā īstenos projektu “Sabiedrības informēšana par klimata jautājumiem Liepājā”.
"Kurzemes Vārds"
Paredzēti izglītojoši vebināri skolotājiem un skolēniem “Klimats un Tu”, CO₂ emisiju aprēķinu izmantošana izglītošanā, iedzīvotāju un pašvaldības darbinieku aptaujas par klimata tēmām.
Projekta īstenošanu vadīs izpilddirektora biroja projektu vadītājs klimata pārmaiņu un energoefektivitātes jautājumos Kārlis Beihmanis.
Sadarbības partneris ir biedrība “Radi vidi pats”.
Projekts paredz veicināt sabiedrības izpratni par klimata pārmaiņu ietekmi uz vidi un veselību, kā arī piedāvā praktiskus risinājumus CO2 emisiju samazināšanas un pielāgošanās pasākumiem.
Datu iegūšana no aptaujām uzlabos pašvaldības lēmumu kvalitāti un sekmēs efektīvāku klimata politikas plānošanu un finansējuma piesaisti, teikts domes lēmumprojektā, kuru deputāti atbalstīja pastāvīgajās komitejās.
Projekta kopējās izmaksas ir 47 783,84 eiro, no kurām Emisijas kvotu izsolīšanas instrumenta finansējums ir 46 916,07 eiro, bet Liepājas pašvaldības līdzfinansējums – 867,77 eiro.