Svētdiena, 26. janvāris Agneta, Agnis, Ansis

Liepāju darba vizītē apmeklē Korejas vēstnieks Latvijā

Liepāju darba vizītē apmeklē Korejas vēstnieks Latvijā
Foto: Liepājas pašvaldība
13.12.2019 13:31

liepajniekiem.lv

Piektdien, 13.decembrī, Liepājā reģionālajā vizītē ieradās Korejas Republikas ārkārtējais un pilnvarotais vēstnieks Latvijas Republikā Viņa Ekselence Songdžins Hans (Seong-Jin Han), lai tiktos ar Liepājas domes vadību.

Ņemot vērā līdzšinējo sadarbību ar Liepāju, savā pirmajā reģionālajā vizītē vēstnieks izvēlējies ierasties šeit. Vizītes iesākumā vēstnieks tikās ar Liepājas domes priekšsēdētāju Jāni Vilnīti, Sporta pārvaldes vadītāju Elanu Strazdiņu un Zinātnes un izglītības inovāciju centra (ZIIC) vadītāju Kristīni Pujāti.

Liepājas pilsētas pašvaldības administrācijas sabiedrisko attiecību speciāliste Kristīne Čabikina portālu liepajniekiem.lv informēja, ka tikšanās laikā ar vēstniecības pārstāvjiem tika pārrunāta līdzšinējā sadarbība, kā arī turpmākā sadarbība kultūras, sporta un izglītības nozarēs.

Vēstnieks norādīja, ka ļoti novērtē produktīvo sadarbību ar pilsētu un ka Liepāja ir Korejas Republikas vēstniecības Latvijā prioritārā sadarbības pilsēta.

Sarunu laikā Sporta pārvaldes vadītājs Elans Strazdiņš norādīja, priecāsies arī turpmāk sadarbotos sporta jomā, uzņemot Korejas sportistu nometnes vai arī atkārtoti sniedzot atbalstu teikvando sacensības Liepājā organizēšanā.

Arī ZIIC vadītāja Kristīne Pujāte norādīja, ka novērtē izveidoto tehnoloģisko sadarbību ar uzņēmumu ”Samsung Electronics Baltics”. Kopš ZIIC atklāšanas maijā, inovāciju centru apmeklējuši aptuveni 2000 skolēnu un dažādās nodarbībās, izmantojot uzņēmuma dāvinātās tehnoloģiskās ierīces, apguvuši jaunas prasmes. Vēstnieks apstiprināja, ka arī turpmāk palīdzēs sekmēt sadarbību un komunikāciju ar uzņēmumu ”Samsung Electronics Baltics”.

Vēstnieks Viņa Ekselence S. Hans norādīja, ka vēstniecība labprāt atkārtoti organizētu Korejas filmu festivālu Liepājā, sniedzot iespēju liepājniekiem un kurzemniekiem iepazīt korejiešu kultūru un kino mākslu.

Pēc tikšanās domē vēstniecības pārstāvji apmeklēja koncertzāli ”Lielais dzintars” un tikās ar tās vadību, lai pārrunātu Korejas viesmākslinieces viesošanos koncertsērijas ”Pasaule Lielajā dzintarā” ietvaros 2020. gadā un citām sadarbības iespējām, tikās ar Sv. Trīsvienības baznīcas fonda pārstāvjiem un pārrunāja katedrāles renovācijas projekta progresu un potenciālo sadarbību ar uzņēmumu ”Samsung”, viedo tehnoloģiju izmantošanā, uzstādot interaktīvus informatīvos stendus.

Vēstniecības delegācija viesojās arī Liepājas 3. pamatskolā, kur pārrunāja sadarbības iespējas teikvando apmācības jomā.

Foto galerija

Sadarbībā ar

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēlu failus un novieto tos šeit. (Foto jābūt JPG formātā, max 5MB)