Svētdiena, 5. aprīlis Vidaga, Aivija, Vija

Liepāju iepazīšanās vizītē apmeklē Izraēlas vēstniece Orli Gila

Liepāju iepazīšanās vizītē apmeklē Izraēlas vēstniece Orli Gila
Foto: Liepājas pašvaldība
25.10.2019 20:08

liepajniekiem.lv

Liepājā divu dienu iepazīšanās vizītē 25. un 26.oktobrī viesojas jaunā Izraēlas vēstniece Latvijā Orli Gila, lai tiktos ar Liepājas domes vadību, Liepājas Speciālās ekonomiskās zonas un Kultūras pārvaldes pārstāvjiem, apmeklētu Ebreju kopienu un iepazītu pilsētu, vēsta Liepājas pilsētas pašvaldības administrācijas sabiedrisko attiecību speciāliste  Kristīne Čabikina. 

Piektdienas vizītes laikā vēstniece tikās ar Liepājas domes priekšsēdētāju Jāni Vilnīti, priekšsēdētāja vietnieku attīstības un sadarbības jautājumos Gunāru Ansiņu, domes priekšsēdētāja vietnieku kultūras un sporta jautājumos Ati Deksni, izpilddirektora vietnieku īpašumu jautājumos Mārtiņu Tīdenu, padomnieci IT izglītības un attīstības jautājumos Agati Embulti, Kultūras pārvaldes vadītāja vietnieku Nauri Lazdānu un Liepājas speciālās ekonomiskās Pārvaldnieka vietniekuattīstības jautājumos Uldi Hmieļevski.

Tikšanās laikā domes vadība vēstniecei pastāstīja par pilsētas attīstības tendencēm un sociālekonomisko situāciju Liepājā, par ostas un lidostas attīstības un uzņēmējdarbības aktualitātēm, iepazīstināja ar aktualitātēm pilsētas kultūras, sporta, izglītības un tūrisma jomā, kā arī pastāstīja par veselības aprūpes nozari. 

Domes vadība norādīja, ka vēlas veidot sadarbībuuzņēmējdarbības, izglītības, IT attīstības, kultūras un sporta jomā, kā arī labprāt sekmētu speciālistu pieredzes apmaiņu.

Tāpat G. Ansiņš uzsvēra, ka pašvaldība strādā pie kurortoloģijas nozares attīstīšanas un investīciju piesaistes. Vēstniece apstiprināja, ka labprāt sekmēs sadarbības attīstību, palīdzot dibināt kontaktus ar dažādu jomu pārstāvjiem.

Tāpat tikšanās laikā tika apspriesta arī līdzšinējā pozitīvā sadarbība: ar Izraēlas vēstniecības iniciatīvu Latvijā aizsāktā dakteru klaunu kustība, kā arī animatora un plastikas meistara Ronija Orena viesošanās Liepājā un meistarklašu pasniegšana. 

Pēc tikšanās domē vēstniece iepazinās ar LSEZ ostas darbu un aplūkoja LSEZ ostas teritoriju.

Vizītes otrajā dienā vēstniece O. Gila plāno apmeklēt Ebreju kultūras centru un tikties ar ebreju kopienu, apskatīt Hokokausta memoriālu.

Vakarā vēstniece plāno viesoties koncertzālē ”Lielais dzintars” un tikties ar tās vadību, kā arī apmeklēt Izraēlas mūziķa Avi Avitala koncertu koncertzālē. 

Foto galerija

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli