Pirmdiena, 6. aprīlis Filips, Vīlips, Zinta, Dzinta

LiepU rektore pārmet ministrijas ziņojuma paviršību

LiepU rektore pārmet ministrijas ziņojuma paviršību
Foto: Ruslans Šuļga
30.01.2020 07:00

Agnese Kuplēna

"Kurzemes Vārds"

Otrdien Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēdē tika izskatīts papildinātais ministrijas izstrādātais konceptuālais ziņojums “Par augstskolu iekšējās pārvaldības modeļa maiņu”, ziņo Liepājas Universitātes rektore Dace Markus. “Domāju, ka mums gāja ļoti labi. Sajutām atbalstu no citām universitātēm Latvijā un kultūras ministra,” viņa ir optimistiski noskaņota.

Sēdē vairāki augstāko izglītības institūciju pārstāvji aicināja parlamenta deputātus un izglītības ministri Ilgu Šuplinsku pagarināt priekšlikumu iesniegšanas termiņu, kurš ir noteikts līdz 30. janvārim. “Ministre gan bija nelokāma. Nelīdzēja arī studentu lūgums to pagarināt,” stāsta D. Markus. Latvijas Studentu apvienība asi kritizēja pašu ziņojuma izveides procesu, kurā neesot ņemts vērā visu iesaistīto pušu, piemēram, reģionālo augstskolu vai mākslas augstskolu, viedoklis un specifika. Arī Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība uzskata, ka jaunais augstskolu pārvaldības modelis topot necaurspīdīgā procesā.

D. Markus arī norādīja, ka Liepājas Universitāte aizsūtījusi vairākus ieteikumus, un uzskata, ka šāds ziņojums nav virzāms skatīšanai tālāk. Viņasprāt, darba grupu izveide nav tikusi pārdomāta un ziņojumā esot daudz pretrunu. “Ziņojums ir paviršs,” uzskata rektore, “bet, neskatoties ne uz ko, tas tiek virzīts tālāk.” Kultūras ministrs Nauris Puntulis sēdē gan esot norādījis, ka viņš šo ziņojumu atbalstīšot tikai tad, ja tajā būsot saredzama pozitīva nākotnes ievirze.

“Kā jau iepriekš minēju, vēlos saprast, kādas pārmaiņas šīs reformas varētu nest mūsu universitātei un kāpēc šie jaunie kritēriji šobrīd ir tik nepieciešami? Neviens vēl nav sniedzis atbildes,” saka D. Markus.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli