Svētdiena, 3. marts Tālavs, Tālis, Marts
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Madara Lubāne: “Ir plāns veidot nedaudz citādāku Ziemassvētku noskaņas tirdziņu”

Tuvojoties svētkiem, esam pieraduši – tūlīt būs tirdziņš, dosimies ķert atmosfēru, iepirkties, panašķēties. Pirmā brīža ilūzija, ka tas viss notiek pats no sevis, ir maldinoša, patiesībā aiz tā stāv apjomīgs plānošanas darbs, ko veic cilvēki, kurus dažkārt mēs vaigā nemaz neredzam. Lai ieskatītos andelēšanās aizkulisēs, par “Cilvēku nedēļas centrā” esam izvēlējušies tradicionālo tirdziņu rīkotāju – Madaru Lubāni.

Madara Lubāne: “Ir plāns veidot nedaudz citādāku Ziemassvētku noskaņas tirdziņu”
Foto: Viļņa Bulava zīmējums
Foto: Viļņa Bulava zīmējums
08.12.2023 00:30

liepajniekiem.lv

Konkurence sīva, bet draudzīga

“Šogad Ziemassvētku tirdziņa laiks ir vieglāks, bet ne mazāk aizraujošs, pašlaik koordinējam dalībniekus, apkopojam piedāvājumus,” stāsta rīkotāja un atklāj, ka šogad tirgus placī valdīs mazliet neierasta atmosfēra.

“Ir plāns veidot nedaudz citādāku Ziemassvētku noskaņas tirdziņu.

Īsi pirms svētkiem aicināsim liepājniekus un pilsētas viesus izbaudīt pirmssvētku vakaru Liepājas sirdī, kurā līdz ar gardiem un skaistiem amatnieku ražojumiem būs īpaši domāts par svētkiem raksturīgiem gardumiem, uz vietas gatavotiem aromātiskiem ēdieniem, siltiem dzērieniem un mūziku,” viņa ieskicē plānoto.

Grūtākais šajā procesā esot tieši gatavošanās, jo tā ir komunikācija ar vairākiem desmitiem pārstāvju, tāpat jāveic pasākuma saskaņošana, reklamēšana, dokumentācijas kārtošana, tehniskās nianses un vēl, un vēl.

“Organizatoriski procesu atvieglo, ja tirgotāji laikus plāno savus izbraukumu grafikus.

Runājot par konkurenci tirgotāju starpā, es teiktu – sīva, bet draudzīga,

jo tie, kuri iekļuvuši dalībnieku sarakstā, bet kādu iemeslu dēļ pēdējā brīdī tomēr nevar piedalīties, vienmēr cenšas ieteikt vietā kādu citu, kurš ļoti vēlas braukt uz Liepāju,” novērojusi Madara.

Tāpat viņa pamanījusi, ka Liepājas tirdziņus iecienījuši dalībnieki ne tikai no Liepājas un tuvākajiem Kurzemes novadiem, bet regulāri brauc no Lielvārdes, Cēsīm, Valmieras, Bauskas un pat no Daugavpils.

Spriežot pēc apmeklētāju plūsmas, šķiet, ka visiecienītākie ir Ziemassvētku un vasaras saulgriežu tirdziņi. Arī paši dalībnieki uz tiem sevišķi gatavojas un vēlas ierasties kuplā skaitā.

“Katram gadalaikam savs šarms un akcenti.

Mans mīļākais ir Latvijas amatnieku tirdziņš, kurš notiek novembrī, kad ir Latvijas dzimšanas diena.

Tad tiešām var īpaši just tirgotāju mīlestību pret mūsu zemi – ir sagatavotas tematiskas lietas, noformējums, un stāsti par produktu tapšanu tepat Latvijā liekas īpaši mīļi,” simpātijas neslēpj Madara.

Enerģiju tērēja, skrienot ap māju

Kad vaicājam, no kurienes Madara ņēmusi tādas organizatoriskas prasmes, viņa saka: “Manai mammai vienmēr paticis organizēt, un domāju, ka tas man ir no viņas.

Bērnībā man bija daudz enerģijas, un, ja pati neizdomāju ko darīt, mamma lika skriet ap lauku māju.

Ja tā padomā, kad biju bērns, tirgū strādāja mana oma un opis, mēs gājām pie viņiem ciemos, un tradīcija bija sestdienās doties pēc karbonādēm, tāpat braucu līdzi uz tirdziņiem Skodā un Priekulē. Īstenībā man vienmēr paticis būt “burziņā”.”

“Kad gaidīju Madaru, lasīju Zentu Mauriņu. Tas bija 1988. gads, tolaik tādas grāmatas īsti neļāva lasīt. Sanāca gandrīz tā, ka netiku uz dzemdībām, jo man taču bija jāpabeidz lasīt tā aizlienētā grāmata,” lielo satikšanās dienu ar vecāko meitu smaidot atceras viņas mamma Dzintra Pūķe.

“Domāju, ka tas arī ir veids, kā Madara sevī ir uzņēmusi vērtības. Lai gan…

jau kā mazā meitenē viņā varēja redzēt vadītājas talantu, turklāt pienākuma apziņa radās diezgan ātri.

Tāda žiperīga viņa mums bija,” atceras mamma.

Madaras rīkotos tirdziņus Dzintra apmeklē ar prieku un lepnumu, neslēpj, ka dažreiz meitai nāk palīgā ar kādu ieteikumu un reizēm tas tiek ņemts vērā.

“Otra lieta, kad jūtos lepna un vajadzīga, – kad skatos mazbērnus, lai Madara var realizēties profesionāli. Atceros, reiz ar mazmeitām sēdējām “Lielajā dzintarā”, ēdām pusdienas un skatījāmies, kā ļaudis plūst uz promenādi, kur risinājās pasākums. Jutos ļoti atbildīga,” Dzintra ar smaidu atminas.

Galvenais viņas ieteikums bērniem bija – mācīties to, kas patīk. “Madarai tas ir izdevies.”

Pilnīgs atradums

To, ka Madarai tas izdevies, apliecina arī nodibinājuma “Liepāja 2027” valdes priekšsēdētāja Inta Šoriņa.

“Ceru, ka mūsu sadarbība visu projekta laiku būs tieši tik veiksmīga, cik šobrīd ir uzsākusies. Iedvesmo Madaras izdarība, precizitāte, spēja ātri reaģēt situācijās un nākt klajā ar risinājumiem.

No profesionālā viedokļa – pilnīgs atradums,”

slavē I. Šoriņa un papildina, ka simpātiska ir arī Madaras personība.

“Ļoti dzīvespriecīga un arī kolektīvā ienes gaišumu, zināmu humora devu, ļoti viegli komunicēt. Novēlu šo vieglumu saglabāt arī turpmāk tumšā un gaišā gadalaikā darbā un ārpus tā.”

Madara atzīst, ka svētku laiks rosīgs patiešām esot ne vien darbā, bet arī mājās – tās tiek rotātas, bērni cep un dekorē piparkūkas, un ik rītu visi kopā pārbauda Adventa kalendāru – lai noskaidrotu, kādu pārsteigumu rūķis atnesis šoreiz.

“Man tas vairāk ir bērnu iepriecināšanas laiks – domājam pārsteigumus, izbraukumus.

Mums ir ļoti liela ģimene, un jau vairākus gadus visi kopā iepriecinām ne tikai savus bērnus, bet iesaistām viņus, lai kopīgi apsveiktu bērniņus bērnu namā un organizācijā “Patvērums ģimenei”. Šis ir tāds laiks, kurā gribas dot!” savā svētku sajūtā dalās Madara.

Foto: no Madaras Lubānes personīgā arhīva

Vizītkarte

Madara Lubāne

 • Dzimusi Liepājā.
 • Absolvējusi Liepājas Draudzīgā aicinājuma 5. vidusskolu.
 • Liepājas Universitātē studējusi Kultūras vadību.
 • Kopš 2023. gada vasaras strādā par biroja administratori un partneru koordinatori nodibinājumā “Liepāja 2027”.
 • Iepriekšējā darbavieta – Liepājas Latviešu biedrības nams, kur pildīja kultūras projektu vadītājas pienākumus.
 • Sieva Mārtiņam, mamma Emmai un Martai.
 • Brīvajā laikā labprāt dodas pārgājienos.

Mediju atbalsta fonda ieguldījums no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par sagatavoto saturu atbild portāls liepajniekiem.lv.

Šobrīd aktuāli

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par satura pakalpojuma pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: [email protected]), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, vai interneta vietnē kurzemes-vards.lv, turpmāk tekstā – VIETNE KV, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI. PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ/VIETNĒ KV šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

 1. PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNĒ/VIETNĒ KV maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
 2. PAKALPOJUMS ir kāds no šajā punktā uzskaitītajiem satura pakalpojumiem, kurš ir nopērkams VIETNĒ/VIETNĒ KV, un kura abonementu PIRCĒJS ir tiesīgs iegādāties:
 1. Liepajniekiem plus – maksas digitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus”,
 2. ”Kurzemes Vārds” elektroniskais abonements – maksas digitālā satura pakalpojums VIETNĒ KV, tajā skaitā drukātam laikrakstam ”Kurzemes Vārds” (reģistrēts masu informācijas reģistrā ar nr. 000700763, no 28.11.1991.) vizuālā un satura apjoma ziņā identiska elektroniska kopija, kā arī pieeja viena mēneša iepriekšējo elektronisko kopiju arhīvam,
 3. ”Kurzemes Vārds” drukātais laikraksts – papīra formātā iznākošs reģionālais laikraksts (reģistrēts masu informācijas reģistrā ar nr. 000700763, no 28.11.1991.), kura piegādi PIRCĒJAM Liepājā un Grobiņā (pilsētā) nodrošina SIA ”AC Kurzemes Vārds”, vai citur Latvijā VAS ”Latvijas Pasts” saskaņā ar tā piegādes grafiku.
 4. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

PAKALPOJUMA abonements ir fiksēts termiņā, par noteiktu cenu, kuru KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā. KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. PAKALPOJUMA abonementa cenā ietverti ir visi uz to attiecināmie nodokļi, tajā skaitā pievienotās vērtības nodoklis (turpmāk – PVN) saskaņā ar LR normatīvajiem aktiem:

 1. Liepajniekiem plus ir 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par cenu – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi).
 2. ”Kurzemes Vārds” elektroniskais abonements ir 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par cenu – EUR 4.99 (četri euro un 99 centi).
 3. ”Kurzemes Vārds” drukātais laikraksts ir papīra formāta izdevums par cenu – EUR 8.95 (astoņi euro un 95 centi) vienam mēnesim.
 4. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ/VIETNĒ KV. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu PAKALPOJUMAM Liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements, bet uz nākamo kalendāro mēnesi pagarinoties automātiski PAKAPLOJUMAM Kurzemes Vārds drukātais laikraksts abonementam , un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

 1. PAKALPOJUMA ABONEMENTA KURZEMES VĀRDS DRUKĀTAIS LAIKRAKSTS PIEGĀDES UZSĀKŠANA.
  1. Ja PIRCĒJS ir veicis PAKALPOJUMA samaksu darba dienā līdz plkst.14.00, tad abonementa piegāde tiek uzsākta ar nākamo darba dienu, ja piegādi nodrošina AC Kurzemes Vārds, vai pēc divām darba dienām, ja piegādi nodrošina Latvijas Pasts;
  2. Ja PIRCĒJS ir veicis samaksu darba dienā pēc plkst 14:00, tad abonementa piegāde tiek uzsākta ar aiznākamo darba dienu, ja piegādi nodrošina AC Kurzemes Vārds, vai pēc trim darba dienām, ja piegādi nodrošina Latvijas Pasts;
 2. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

KV Šī Līguma ietvaros ar PAKALPOJUMU Liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

 1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

 1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

 1. AUTORTIESĪBAS

Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

 1. DATU APSTRĀDE

LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

 1. CITI NOTEIKUMI

Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz