Otrdiena, 22. septembris Maigurs, Mārica, Māris
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Mājas kāpņu telpā atrod izmētātas vēstules

Mājas kāpņu telpā atrod izmētātas vēstules
18.11.2006 01:30

0

Atslēgvārdi

Dzintara ielā 82 dzīvojošā Zigrīda R. vienvakar ap pulksten 22, dodoties pastaigā ar suni un ejot garām mājas kāpņu telpā esošajām pastkastītēm, ieraudzīja nepatīkamu skatu – izmētātas uz grīdas tur gulēja astoņas dažādas vēstules, arī viņai adresētās. Sieviete tās savāca, aiznesa uz lielveikalā “Sala XL” esošo pasta nodaļu, bet tur viņai atbildēja, lai pati iznēsājot pa adresēm. To Zigrīda negatavojoties darīt.


Vēstules atrod vēlu vakarā

Izmētāto sūtījumu vidū atrodamas dažādas aploksnes – gan paziņojumi no vairākām bankām, gan Latvijas Mobilā telefona, gan vēstījums par paku saņemšanu, arī personiski adresēts katalogs un citas. Viens no sūtījumiem bija pat atplēsts. “Es atgriezos mājās ap pulksten 18.30, bet tad vēstuļu uz grīdas vēl nebija,” stāsta Zigrīdas kundze. “Es tās būtu redzējusi, jo man ir jāiet tieši garām pastkastītēm. Kad pēc dažām stundām devos laukā ar suni, ieraudzīju šo vandalismu.” Sieviete pacēlusi izmētātās aploksnes un ieraudzījusi, ka divas no tām ir adresētas viņai, bet pārējās adresātiem no citām mājām – Klaipēdas ielā 82 un Siguldas ielā 11. Viņa telefoniski par savu atradumu informēja pasta darbiniekus, kuri lūdza visu atrasto nogādāt pasta nodaļā. “Es godprātīgi arī aiznesu uz to nodaļu, kas atrodas lielveikalā “Sala XL”, bet tur man pateica, lai nesot uz nodaļu, kas atrodas Klaipēdas ielā,” stāsta Zigrīda. “Bet to nu gan es nedarīšu. Jā, vēl man ieteica, lai pati iznēsāju atradumu adresātiem, bet arī to es nedarīšu, jo man var sanākt nepatikšanas, ja kāds ieraudzīs, ka es, svešs cilvēks, šiverējos pa svešas mājas pastkastītēm.” Atnākusi uz redakciju, sieviete te arī savus atradumus atstāja.
Uzzinājusi par notikušo, redakcijā bija ienākusi arī 16.pasta nodaļas pastniece Valija Maisiņa, kas apkalpo pieminētās mājas, un bija izbrīnīta, kā kaut kas tāds ir varējis notikt.
Bet Zigrīdas kundze bija nepatīkami pārsteigta par vēl kaut ko. “Tā kā diezgan bieži dzīvoju Rīgā, lielveikalā “Sala XL” esošajā pasta nodaļā esmu abonējusi pastkastīti un līdz šim biju pārliecināta, ka visi man domātie sūtījumi tur arī nonāk,” viņa stāsta. “Bet, kā izrādījās – nekā! Tie gulēja manā koridorā, lai gan vajadzēja būt abonentu kastītē. Un to nu es nekādi nesaprotu. Kāpēc, ja es maksāju par šo kastīti, mani sūtījumi tur nenonāk?”

Sūtījumu izmētāšana izskatās pēc huligānisma

“Latvijas pasta” Kurzemes reģiona Liepājas reģionālās nodaļas speciālisti iepazinās ar šo gadījumu, un, kā sarunā ar “Kurzemes Vārdu” skaidroja Pasta ekspluatācijas daļas vadītāja Vaira Bradziniece, pastniece V.Maisiņa ir uzrakstījusi paskaidrojumu, taču tā arī nespēj izskaidrot, kā sūtījumi varējuši nonākt pavisam citā mājā, turklāt izmētāti uz grīdas. Kā stāstījusi pastniece, dienā, kad izmētātie sūtījumi atrasti, viņa līdz pulksten 11 tos visus bija iznēsājusi uz noteiktajām adresēm un katru ielikusi adresāta pastkastītē. Kas tos izņēmis un aiznesis uz citu māju, viņa nespēj izskaidrot. Turklāt, kāpēc tie atrasti tik vēlu vakarā, kad neviens pastnieks vairs nestrādā?

Neizprotama šī situācija ir arī pasta speciālistiem. V.Maisiņu viņa raksturoja kā ilggadēju un ļoti labu un apzinīgu pastnieci, par kuru nekad nevienam neesot bijis nekādu pretenziju. “Vienīgais, kā es to spēju izskaidrot, – notikušais ir apzināts huligānisms,” sacīja V.Bradziniece. “Ir bijuši gadījumi, kad palaidņi bērni vai jaunieši izņem sūtījumus. Iespējams, ka šoreiz noticis kaut kas tamlīdzīgs. Tāpēc paldies Zigrīdas kundzei, kas šos sūtījumus savāca.” Un viņa piebilda, ka cerams, šie ir vienīgie sūtījumi, kurus piemeklējis šāds liktenis, kā arī lūdza, ja kādreiz kāds cilvēks sastopas ar kaut ko tamlīdzīgu, neizmest atrasto, bet nogādāt pasta nodaļā.

V.Bradziniece arī pārbaudīja, kāpēc Zigrīdas kundzei domātie sūtījumi nav ievietoti viņas abonentu kastītē. “Jā, tā ir mūsu darbinieku neuzmanība,” viņa atzina. “Mēs ļoti atvainojamies savai klientei un apsolām, ka turpmāk viņas sūtījumus ievietosim abonenta kastītē.”

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz