Svētdiena, 19. janvāris Alnis, Andulis

Mājokļu izīrētājus mudinās legalizēties

Mājokļu izīrētājus mudinās legalizēties
Foto: Egons Zīverts
16.09.2019 07:12

"Kurzemes Vārds"

Liepāju piektdien, 13.septembrī, reģionālajā vizītē apmeklēja Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektore Ieva Jaunzeme, kā arī viņas vietnieks muitas jomā, VID Muitas pārvaldes direktors Raimonds Zukuls, lai ar pilsētas domes vadību pārrunātu uzņēmējiem un iedzīvotājiem aktuālos jautājumus nodokļu jomā.

Ar Liepājas domes priekšsēdētāju Jāni Vilnītim, viņa vietniekiem un pašvaldības izpilddirektoru VID vadība spriedusi par datu apmaiņu.

“Mēs arī domei pasniedzām kopsavilkumus par Liepājā nodokļu maksātājiem un parādniekiem, lai pašvaldībai būtu lielāks priekšstats par to, cik liels atalgojums tiek maksāts konkrētos uzņēmumos. Liepājas pašvaldībai ir interese par vēl lielāku datu apmaiņu, tāpēc mēs no savas puses darīsim, ko varēsim,” pēc tikšanās “Kurzemes Vārdam” pastāstīja VID ģenerāldirektore.

Tāpat ar pašvaldības vadību apspriest jautājums par īpašuma izīrēšanu, par ko ne visi maksā nodokļus.

Abas puses vienojušās Liepājā tuvākajā laikā rīkot semināru, lai izskaidrotu, ka mājokļa izīrēšana ir saimnieciskā darbība un, cik lieli nodokļi šajā gadījumā būtu jāmaksā.

“Liepājā šis jautājums ir aktuāls, īpaši vasaras sezonā un šī joma ir jāsakārto. Ne tikai Liepājas dome, bet arī Latvijas viesnīcu un restorānu asociāciju norāda, ka tā ir negodīga konkurence, proti, vieni maksā nodokļus, citi nē. VID izmanto dažādas metodes, lai kontrolētu, vai par īzīrējamo mājokli tiek maksāti nodokļi, piemēram, sazinoties arī ar naktsmītņu rezervēšanas pakalpoju sniedzēju “Booking”. Ja mēs šīs pārbaudes koncentrētu vienā pašvaldībā, piemēram, Liepājā, tad ātrāk arī sasniegtu redzamus rezultātus,” pauž I. Jaunzeme.

Vizītes laikā Liepājā pārrunāts jau vairākus gadus lolotā iecere par muitas kontroles darba uzlabošanu Liepājā, izveidojot efektīvu muitas kontroles punktu līdzās ostai. Abas puses vienojušās, ka šis projekts ir jāaktualizē.

Sadarbībā ar

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēlu failus un novieto tos šeit. (Foto jābūt JPG formātā, max 5MB)