Pirmdiena, 30. marts Nanija, Ilgmārs, Igmārs

Būs mazāk klapatu ar makšķerēšanas licencēm

Būs mazāk klapatu ar makšķerēšanas licencēm
Turpmāk arī īstermiņa makšķerēšanas atļaujas jeb licences būs derīgas kā Liepājas ezerā, tā arī Tirdzniecības kanālā. (Foto: Andris Gertsons)
27.02.2020 07:00

Miks Kuncītis

"Kurzemes Vārds"

Pilsētas dome lēmusi par izmaiņām licencētajā makšķerēšanā Liepājas ezerā un Tirdzniecības kanālā no Dzelzceļa tilta līdz Tramvaja tiltam. Drīzumā spēkā stāsies saistošie noteikumi, kuri paredz, ka iegādātā makšķerēšanas atļauja jeb licence būs derīga kā vienā, tā otrā ūdenstilpnē.

Vēl pagājušā vasarā vairāki makšķernieki “Kurzemes Vārdam” pauda sašutumu par to, kāpēc nepieciešamas divas atsevišķas licences, proti, viena makšķerēšanai ezerā, bet otra – kanālā. Daži no copmaņiem šādu kārtību pat nodēvēja par nekaunīgu naudas slaukšanu, jo Liepājas ezers taču ir savienots ar Tirdzniecības kanālu un būtībā tā esot viena kopēja copes vieta. Šeit gan jāpiemin, ka, iegādājoties gada licenci makšķerēšanai Liepājas ezerā, tā bija derīga arī kanālā. “Lielākā daļa makšķernieku tomēr pērk gada licences, jo tās vienkārši ir izdevīgākas, tie ir 20 eiro. Īstermiņa atļaujas cenā nav tik pievilcīgas, un tās pārsvarā iegādājas tūristi, kas Liepājā makšķerē vienu vai divas dienas. Iespējams, ka ir makšķernieki, kuriem iepriekšējā kārtība nešķita pareiza, un arī es tam piekrītu. Nav jēgas sadalīt ezeru un kanālu, tirgot atsevišķas licences. To pierāda arī pārdoto atļauju skaits, kas makšķerēšanai kanālā pērn bijis tuvu nullei. Par kādiem ienākumiem var būt runa,” skaidro biedrības “Liepājas ezeri” pārstāvis Ēvalds Urtāns.

Tāpat viņš atgādināja, ka licencēto makšķerēšanu pirms vairākiem gadiem Tirdzniecības kanālā ieviesa nekārtību dēļ, kas notika ziemas copes sezonā, kad uz ledus tur pulcējās pat simti stinšu jeb salaku makšķernieku, kuri itin bieži aiz sevis atstāja netīrību. “Pēdējos gados ledus nav vispār un līdz ar to kanālā nav arī makšķernieku,” teic E. Urtāns.

Pērn kopējie ieņēmumi no licenču tirdzniecības esot bijuši teju 14 000 eiro un pārdotas vismaz 1700 makšķerēšanas atļaujas, bet 4200 eiro no ieņēmumiem pārskaitīti Zivju fondam.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli