Pirmdiena, 22. aprīlis Armanda, Armands
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Inta Radkeviča: “Noziegumu sākums meklējams ģimenē, bērnībā, kad veidojas priekšstats par pasauli”

Inta Radkeviča bija prokurore. Pēc divdesmit nostrādātiem gadiem aizgāja izdienas pensijā. Sāka studēt Rīgas Stradiņa universitātes Liepājas filiālē, ieguva masieres diplomu. Tagad viņas prakses vieta atrodas Nīcā un pati no Liepājas pārcēlusies dzīvot uz Bernātu pusi.

Inta Radkeviča: “Noziegumu sākums meklējams ģimenē, bērnībā, kad veidojas priekšstats par pasauli”
Foto: Egons Zīverts
Foto: Egons Zīverts
04.03.2024 00:00

liepajniekiem.lv

– Kādi bija tavas dzīves pēdējie seši mēneši?

– Man gribas minēt pusotra gada periodu, kas bija ļoti intensīvs un piepildīts. Galvenokārt tas attiecas uz sevis un pasaules būtības izzināšanas jomu, kā arī profesionālo pilnveidi.

Mūžīgie jautājumi kā attiecībā uz sevi: kas es esmu, ko es šeit daru, kāda ir dzīves jēga, kāds ir manas dzīves uzdevums, tā arī globāli par pasaules, cilvēces būtību un virzību. Kā sadzīvot ar šo laiku, kā tajā pašai justies labi. Kā nebūt upurim. Dzīvot, nevis izdzīvot.

Viens no informācijas un sapratnes gūšanas ceļiem man ir sistēmiskie sakārtojumi pēc Helingera metodes, kurus vada Natālija Zavaļi.

– Atradi savu modeli?

– Šim brīdim, jā. Tikai pērn pirmo reizi dzirdēju vārdu – tiecība. Tas ir tas galvenais dzinulis, kas liek meklēt un darīt. Kas meklē, tas atrod. Atnāk īstās grāmatas, internetā ieraugu īstos ierakstus, parādās attiecīgi vebināri, retrīti, satieku cilvēkus utt.

Pērn rudenī ar domubiedru grupu bijām retrītā Gruzijas kalnos.

Atgriežoties mājās, bija sajūta, it kā džins jāstūķē atpakaļ lampā…

Par konkrētiem instrumentiem būtu atsevišķs stāsts un citā formātā.

Šūpolēs starp zemi un debesīm Gruzijas kalnos. Foto: no personīgā arhīva

– Kā izskaidro vārdu “tiecība”?

– Es to izprotu kā virzību, vilkmi virzienā uz kaut ko. Tas ir vektors, virziens, spēks. Tevi velk neredzams spēks, kuram pretoties nav iespējams.

Var kādu brīdi staigāt aplinkus ceļus, ignorēt, izlikties nejūtam, bet tā vilkme nekur neizzūd.

– Vienmēr esi bijusi dzīves jēgas meklētāja, izzinātāja.

– Tā arī ir mana tiecība – izprast sevi, lietu būtību, izprast dzīves jēgu utt. Tagad pastāv tik daudz iespēju to darīt.

Tālajos astoņdesmitajos gados, kad manī šī interese sāka mosties, nebija ne grāmatu, ne interneta, kur smelties informāciju.

– Inta 18 gados un šodien. Cik tālu esi tikusi, ejot dzīves izpratnes ceļu?

– Atmiņā palicis kaut kur lasītais, ka cilvēka dzīve vērtējama nevis pēc tā, kur un kāds viņš ir šobrīd, bet gan pēc starpības starp starta punktu un atskaites punktu.

Ja salīdzina mani 18 gados un šobrīd, tad atšķirība milzīga gan sociālā, gan finansiālā, gan emocionālā, gan dvēseles un gara apzināšanās jomā.

Gribam vai negribam, mēs katrs dzīves laikā ejam savu attīstības ceļu.

Katram savs temps, kas nav ne labi, ne slikti. Pat ja reizēm šķiet, ka virzība ir apstājusies, arī tad procesi notiek. Tādos pauzes periodos notiek uzkrātās informācijas un pieredzes sakārtošana un integrācija.

To var salīdzināt ar plauktu, kurā juku jukām samestas visādas gudras grāmatas, pieraksti, pētījumi. Haosā grūti orientēties. Pauzes posmā tie plaukti tiek sakārtoti, lai saturs būtu ērtāk izmantojams. Izmaiņas notiek visu laiku.

Par attīstību saucu jaunas informācijas apguvi, jaunu pieredžu, sajūtu izdzīvošanu apzināti, nevis autopilotā. Šim procesam nav robežu. 

– Esi ieguvusi maģistres grādu jurisprudencē.

– 1999. gadā absolvēju Latvijas Universitātes Juridisko fakultāti. Jurisprudence un medicīna? Jā, bet manas darba dzīves sākumā bija arī poligrāfija. Kā tas iet kopā? Visam savs laiks un nozīme.

Esmu ļoti pateicīga  kolēģiem Liepājas tipogrāfijā, kuri mani, jaunu un dzīves nepieredzējušu skuķi, pieņēma, atbalstīja, mācīja un ievadīja darba dzīvē.

25 darba gadi tiesībsargājošajās iestādēs deva iespēju dziļāk ieskatīties ļoti daudzu cilvēku likteņos, dzīves notikumu likumsakarībās, pat vērot to attīstību dinamikā, jo 25 gadu laikā ar daudziem nācās tikties atkārtoti.

Bija gadījumi, kad uz apsūdzēto sola nonāca tēvs un pēc kāda laika tēva pēdās sekoja dēls.

Šajā darbā man vienmēr bija svarīgi saprast cēloņus, kas noveduši konkrēto cilvēku uz apsūdzēto sola, un rast risinājumu, lai tādas lietas nenotiktu principā.

– Ko saprast?

– Manā izpratnē noziedzīga nodarījuma izdarīšana ir sekas kaut kam iepriekš notikušam.

Lai novērstu noziedzīgu nodarījumu, ir jāsaprot cēlonis, patiesais iemesls, kāpēc konkrētais cilvēks izvēlas riskēt un nostāties pret sabiedrībā vispārpieņemtajām uzvedības normām, pret likumu.

Vienmēr bijis kaut kas pirms tam, kas izveidojis konkrētā likumpārkāpēja sevis un dzīves izpratni. Bijušas situācijas, kurās ir ierakstījušies attiecīgi uzvedības paterni. Visbiežāk process sācies jau kaut kad bērnībā.

Pēc būtības nevis varmāka meklē upuri, bet upuris pievelk varmāku. Vaina meklē sodu. Tā strādā lietu, procesu patiesā būtība, lai cik tas kādam liktos neticami un nepieņemami.

– Tev kā amatpersonai, taču nebija pienākums aizrakties līdz aizdomās turētā bērnības traumām!

– Manos darba pienākumos ietilpa noskaidrot lietas objektīvos apstākļus. Kā viens no apstākļiem bija arī noziedzīga nodarījuma izdarīšanas motīvs.

Lai to izprastu, gribot negribot izpēte veda uz pirmatnējo sākuma punktu, tas ir, brīdi, kad tāds uzvedības modelis konkrētam cilvēkam radies.

Rakšanās līdz saknei, līdz cēlonim no psiholoģiskās puses bija svarīga man pašai, manai būtībai.

Lai izprastu.

– Kāpēc, tavuprāt, tiek pastrādāti noziegumi?

– Būs gari… Sākums meklējams ģimenē, bērnībā, kad bērnam veidojas priekšstats par pasauli un sevi tajā. Pirmās attiecības bērnam ir ar vecākiem, kad veidojas uzvedības modeļi, kas ierakstās smadzenēs, veidojot atbilstošus neironu ceļus.

Vairumā gadījumu cilvēks tā arī turpina “braukt” pa šiem neironu ceļiem, lai arī kā pieaugusi persona varētu rīkoties citādi.

Būt piederīgam, pieņemtam ir viena no pamatvērtībām gan bērnībā, gan arī pieaugušā vecumā. Šīs pamatvērtības nenodrošināšana ģimenē ir galvenais iemesls, kāpēc bērni nonāk uz ielas, atrod sev līdzīgos un konfliktē ar likumu.

Neviena dvēsele uz zemes neatnāk, nepiedzimst kā balta lapa.

Katram no mums ir sava iepriekšējā pieredze no iepriekšējām dzīvēm. Pirms piedzimt, dvēsele izvēlas konkrētos vecākus, kuriem piedzimt. Izvēlas vietu, sociālo slāni, materiālā nodrošinājuma līmeni utt. Jo dvēselei ir savs attīstības plāns, kurš no Zemes dzīves līmeņa skatījuma ne vienmēr būs viegls un priekpilns.

Dzīve uz Zemes piedāvā ļoti daudzveidīgus pieredzes gūšanas veidus, tanī skaitā ļoti smagus. Izejot cauri grūtākajiem pārbaudījumiem, dvēsele kļūst pilnīgāka, bagātāka, spēcīgāka.

Līdzīgi kā skolā, kad bērns atrisina uzdevumu, bet skolotāja vēl liek atrisināt tā saucamo “cieto riekstu” – grūto uzdevumu. Ja izdodas, redz, es varēju, tiku arī ar to galā! Aug kvalifikācijas līmenis.

Līdzīgi kā tad, kad cilvēks atrisina, saprot, pieņem kādu savu bloku, kas traucēja dzīvot. Patiesībā aiz katra mūsu bloka slēpjas ārkārtīgi spēcīgs dzīves resurss.

– Dvēsele piedzimst tieši tajā dzimtas sistēmā, kurā var gūt vislabāko izaugsmi.

– Katra dzimta ir ar kādām savām konkrētām, neatrisinātām problēmām, blokiem. Ne velti saka: “Mums dzimtā tā notiek…” Piemēram, sievietes apprec vīriešus varmākas u.c.

Tā nav nolemtība. Tie ir apstākļi, kuros dvēsele ienāk, lai izietu savu personīgo attīstības ceļu un iegūtu nepieciešamo pieredzi, un varbūt beidzot pārtrauktu šo dzimtas “iedzimtības ķēdi”, dziedinātu visu dzimtu.

Kādam izdodas šajā dzīvē, kādam būs nepieciešamas vēl neskaitāmas dzīves, lai sāktu domāt, rīkoties, uzdrīkstētos rīkoties citādi, nekā to darīja mamma, vecmamma, vecvecvecmamma…

Neaizmirstamu pieredzi guvu pirms daudziem gadiem Maijas Kadiķes Eņģeļu skolas nometnē, kad gājām 12 kilometrus pa jūras krastu nesarunājoties. Katrs klusībā pats ar sevi un katrs savā tempā. Kādu brīdi kāds tev ir priekšā un pašam liekas, ka atpaliec, netiec līdzi. Tad redzi, ka arī aiz tevis kāds iet. Kādu brīdi tu apdzen priekšējo, tevi apdzen tas, kurš gāja aiz tevis.

Galvenā gūtā atziņa: mēs virzāmies pa dzīvi katrs savā tempā.

Mums vienmēr ir kāds priekšā, kurš jau ir izgājis šo dzīves posmu, apguvis pieredzes un var atbalstīt aiz sevis ejošos. Aiz katra no mums arī ir kāds, kurš vēl nav nogājis. Tas ir normāls dzīves process. 

Piekrītu viedoklim, ka nav ideālu ģimeņu. Ikviens bērns bērnībā iegūst noteiktas emocionālās traumas. Sākot no pārlieku lielas mīlestības un pāraprūpes un beidzot ar pilnīgu mīlestības un rūpju trūkumu, pamestību, atstumtību visdažādākās variācijās.

Šīs traumas tad nu katram savas dzīves gaitā jārisina, jādzēš. 

– Domai esot spēks…

– Tāpat kā vārdiem. Šis ir unikāls laiks. Domu spēks ir ārkārtīgi jaudīgs, tāpēc nevis domā, ko runā, bet domā, ko domā.

Domas, kas nāk no sirds, caur sajūtām (nevis no prāta) realizējas, materializējas apbrīnojami ātri. Mana paaudze dzīvojusi laikā, kad prāts valdīja pār sirdi. Šobrīd notiek otrādi. Prāts pakļaujas sirdij.

Tagad ir laiks dzīvot caur sajūtām.

Sirds jūt, prāts rod risinājumu. Mēs izejam no duālisma pasaules. Visumam nekas nav slikti vai labi. Viss ir pieredze, bet katrai rīcībai ir sekas. Cik reizes liksi roku ugunī, lai saprastu, ka tā darīt nevajag?

Patiesībā jau shēma ļoti vienkārša – kamēr cilvēks vainīgo pie visām savām nelaimēm meklēs ārpusē, tikmēr jezga viņa dzīvē turpināsies. Jo vairāk pats uzņemsies atbildību par savu dzīvi, saviem lēmumiem un rīcību, jo pieaugs pārliecība par savu varēšanu un mazināsies atkarība no apkārtējās pasaules. 

– Vai aiziešana no prokuratūras izdienas pensijā bija viegla vai grūta?

– Tam brīdim gatavojos jau vairākus gadus iepriekš un arī domāju, ko darīšu pēc tam. Mani vienmēr interesējusi cilvēka būtība, psiholoģija. Aiziet izdienas pensijā un nedarīt neko – tas nav par mani.

– Ik pa brīdim Latvijā runā par izdienas pensijām. Tās termiņus, nostrādāto gadu skaitu grib palielināt.

– Kad strādāju prokuratūrā, darba pienākumu intensitāte un emocionālā spriedze jau bija gana augsta. Diezin vai tā paliks zemāka.

Faktiski visās sistēmās emocionālā spriedze un prasības tikai pieaug. To dzirdu arī no saviem klientiem. Tik intensīvā spriedzē, stresā cilvēks nevar strādāt ilgstoši bez sekām emocionālajā un fiziskajā plānā.

Manuprāt, valstī joprojām nav pienācīgas stresa kompensācijas sistēmas valsts iestāžu amatpersonām, kuras strādā paaugstināta stresa un atbildības apstākļos.

Daudzi paši to pat neapzinās, bet viss noved pie izdegšanas un veselības problēmām.  

– Kādas bija studijas Rīgas Stradiņa Universitātes Liepājas filiālē?

– Mūsu, topošo masieru, grupa bija ļoti raiba, jauka un draudzīga. Es gadu ziņā biju viena no vecākajām studentēm. Nokļuvu pilnīgi citā pasaulē.

Man bija ļoti interesanti un gribējās saprast, kā cilvēks uzbūvēts, kā funkcionē, kāpēc rodas bojājumi sistēmā. Kā cilvēku “salabot”. 

– Cik gadus esi masiere?

– Piecus. Pagaidām neko negribu mainīt. Kad sāku studēt medicīnu, vienu brīdi iezagās šaubas, ka varbūt nebūs īstā izvēle. Varbūt vajadzēja mācīties psiholoģiju?

Tomēr atzinu savu izvēli par pareizu, jo arī masāžas seansa laikā ar pacientu daudz ko var izrunāt, ja tas viņam vajadzīgs.

Lai pieteiktos un aizietu uz tikšanos ar psihologu, psihoterapeitu, bieži vien vajag nu ļoti saņemties. Vēroju, ka aizvien biežāk pie manis kā masieres nāk klienti, kuri meklē jautājumus uz saviem psiholoģiska un eksistenciāla rakstura jautājumiem. Man ir ar ko dalīties.

Varbūt pienāks brīdis, kad masieres darbs paliks otrā plānā.

Kad cilvēks uzkrāj emocionālos pārdzīvojumus, stresus, tad ķermenis uz to reaģē ar diskomforta sajūtu, sāpēm, slimību.

Pastāv medicīnas nozare psihosomatika. Caur mūsu ķermeni runā Visums, dodot signālus, kurā jomā kaut kas aizgājis greizi. Ja izvairāmies dzirdēt, saprast smalkos signālus, tad Visums sāk runāt “skaļāk” caur sāpēm ķermenī, stīvumu, dažādām saslimšanām.

– Vai vari ar savu darbu, prasmēm palīdzēt?

– Jā, nepārprotami. Milzīgs gandarījums. Masieres darbu saucu pati par savu rehabilitāciju pēc 20 prokuratūrā pavadītajiem, nostrādātajiem gadiem.

Kad cilvēks pēc masāžas pieceļas no kušetes, viņa acīs viss ir izteikts bez vārdiem. Masāžai ir ļoti nozīmīga loma gan veselības profilaksē, gan dziedināšanā. 

– Kā rūpēties par veselību?

– Vingrot. Kustēties. Būt vairāk pie dabas.

Mani vērojumi masiera praksē liecina, ka lielākai daļai cilvēku būtu vēlams aiziet pie fizioterapeita un saņemt personalizētus ieteikumus vingrojumiem. Un pēc tam arī vingrot, jo paši par sevi vingrojumi efektu nerada.

Ofisa darbiniekiem ļoti svarīgi ik pēc stundas piecelties, izstaipīties, izgorīties, paapļot plecus, pagrozīt kaklu, uztaisīt kaut vai piecus pietupienus.

Uzmanību koncentrēt uz pozitīvo, uz iespējām. Kur uzmanība, tur arī enerģija. Ko barojam, tas arī vairojas.

– Kā sevi mīli?

– Atļaujos būt patiesa pret sevi. Reizēm nedaru neko, apēdu, ko kārojas. Mana personīgā trenere ir meita Anastasija. Dodu sev to, kas ir vajadzīgs emocionālai un fiziskai labsajūtai, veselībai.

– Ar ko tevi labā nozīmē var pārsteigt?

– Pārsteigums ir kaut kas neparedzams, negaidīts. Manuprāt, tas, ko es varu iedomāties, tas vairs nav pārsteigums. Prieku dod viss cilvēcīgais, patiesais, mīļais un skaistais.

Ļoti vēlos nokļūt zemē, kur aug mango, un dabūt no koka tādu saules pielijušu, pilnīgi gatavu augli, kuram kauliņš atdalās no mīkstuma. Iekosties tajā, lai sula tek pa pirkstiem. Izbaudīt mango sulīgumu, garšu un smaržu…

Vizītkarte

Inta Radkeviča

 • Dzimusi Latgalē, mācījās Kaunatas vidusskolā.
 • 17 gadu vecumā pārcēlās uz Liepāju.
 • Pirmā darbavieta – Liepājas tipogrāfija.
 • Strādāja Liepājas pilsētas prokuratūrā, pēc tam Kurzemes Tiesas apgabala prokuratūrā.
 • Maģistra grāds jurisprudencē.
 • Studēja RSU.
 • Mamma Anastasijai un Verai.

Mediju atbalsta fonda ieguldījums no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par sagatavoto saturu atbild portāls liepajniekiem.lv.

Šobrīd aktuāli

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par satura pakalpojuma pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: [email protected]), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, vai interneta vietnē kurzemes-vards.lv, turpmāk tekstā – VIETNE KV, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI. PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ/VIETNĒ KV šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

 1. PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNĒ/VIETNĒ KV maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
 2. PAKALPOJUMS ir kāds no šajā punktā uzskaitītajiem satura pakalpojumiem, kurš ir nopērkams VIETNĒ/VIETNĒ KV, un kura abonementu PIRCĒJS ir tiesīgs iegādāties:
 1. Liepajniekiem plus – maksas digitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus”,
 2. ”Kurzemes Vārds” elektroniskais abonements – maksas digitālā satura pakalpojums VIETNĒ KV, tajā skaitā drukātam laikrakstam ”Kurzemes Vārds” (reģistrēts masu informācijas reģistrā ar nr. 000700763, no 28.11.1991.) vizuālā un satura apjoma ziņā identiska elektroniska kopija, kā arī pieeja viena mēneša iepriekšējo elektronisko kopiju arhīvam,
 3. ”Kurzemes Vārds” drukātais laikraksts – papīra formātā iznākošs reģionālais laikraksts (reģistrēts masu informācijas reģistrā ar nr. 000700763, no 28.11.1991.), kura piegādi PIRCĒJAM Liepājā un Grobiņā (pilsētā) nodrošina SIA ”AC Kurzemes Vārds”, vai citur Latvijā VAS ”Latvijas Pasts” saskaņā ar tā piegādes grafiku.
 4. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

PAKALPOJUMA abonements ir fiksēts termiņā, par noteiktu cenu, kuru KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā. KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. PAKALPOJUMA abonementa cenā ietverti ir visi uz to attiecināmie nodokļi, tajā skaitā pievienotās vērtības nodoklis (turpmāk – PVN) saskaņā ar LR normatīvajiem aktiem:

 1. Liepajniekiem plus ir 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par cenu – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi).
 2. ”Kurzemes Vārds” elektroniskais abonements ir 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par cenu – EUR 4.99 (četri euro un 99 centi).
 3. ”Kurzemes Vārds” drukātais laikraksts ir papīra formāta izdevums par cenu – EUR 8.95 (astoņi euro un 95 centi) vienam mēnesim.
 4. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ/VIETNĒ KV. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu PAKALPOJUMAM Liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements, bet uz nākamo kalendāro mēnesi pagarinoties automātiski PAKAPLOJUMAM Kurzemes Vārds drukātais laikraksts abonementam , un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

 1. PAKALPOJUMA ABONEMENTA KURZEMES VĀRDS DRUKĀTAIS LAIKRAKSTS PIEGĀDES UZSĀKŠANA.
  1. Ja PIRCĒJS ir veicis PAKALPOJUMA samaksu darba dienā līdz plkst.14.00, tad abonementa piegāde tiek uzsākta ar nākamo darba dienu, ja piegādi nodrošina AC Kurzemes Vārds, vai pēc divām darba dienām, ja piegādi nodrošina Latvijas Pasts;
  2. Ja PIRCĒJS ir veicis samaksu darba dienā pēc plkst 14:00, tad abonementa piegāde tiek uzsākta ar aiznākamo darba dienu, ja piegādi nodrošina AC Kurzemes Vārds, vai pēc trim darba dienām, ja piegādi nodrošina Latvijas Pasts;
 2. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

KV Šī Līguma ietvaros ar PAKALPOJUMU Liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

 1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

 1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

 1. AUTORTIESĪBAS

Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

 1. DATU APSTRĀDE

LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

 1. CITI NOTEIKUMI

Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz