Otrdiena, 31. marts Gvido, Atvars

Nav zināms boju pārvietotājs, bet peldvietu Beberliņos sakārtos

Nav zināms boju pārvietotājs, bet peldvietu Beberliņos sakārtos
Foto: Linda Kilevica
15.08.2019 07:09

"Kurzemes Vārds"

Beberliņos, Zilā karoga pludmalē, pagājušās nedēļas nogalē “Kurzemes Vārds” piefiksēja nepatīkamas pārmaiņas. Bojas, kas iepriekš norobežoja drošas peldvietas teritoriju, bija izceltas krastā. Savukārt pirmdienas, 12. augusta, vakarā bojas bija pazudušas un pludmalē mētājās vien daļēji smiltīs ieraktas betona pamatnes.

Nedēļas nogalē Beberliņos notika Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) rīkotās starptautiskās glābēju un ūdenslīdēju sacensības. VUGD pārstāve Vendija Pikše norādīja, ka piektdienas vakarā pēc sacensībām VUGD amatpersonas sacensību teritoriju sakārtojušas: “Pirms došanās prom visa teritorija, ieskaitot peldvietu, tika pārbaudīta un atstāta kārtībā, arī bojas atradās savās vietās. Tā kā fotogrāfija uzņemta pirmdien, iespējams, laika posmā no piektdienas vakara līdz pirmdienai tur uzdarbojies kāds cits.”

Liepājas Komunālās pārvaldes sabiedrisko attiecību speciālists Aigars Štāls pastāstīja, ka sešas bojas, ko vairs neizmantoja jūrā, Beberliņu peldvietā tika novietotas pēc pārvaldes iniciatīvas, taču tās iegremdētas ar smilšu maisu, nevis izmantojot betonu. “Par glābēju sacensībām nebijām informēti, uzzinājām no plašsaziņas līdzekļiem,” teica A. Štāls.

Pludmali pie Beberliņu ūdenskrātuves apsaimnieko Liepājas pašvaldības aģentūra “Nodarbinātības projekti”. Tās direktora vietnieks Ilmārs Čamans teica: “Izskatās, ka glābēji pēc sacensībām nav atlikuši bojas atpakaļ.” Vakar aģentūras darbinieki atraduši četras no sešām bojām, tās bijušas ieraktas smiltīs. “Droši vien puišeļi aprakuši. Divas vēl meklējam,” pastāstīja I. Čamans. Lai arī pie pludmales ik dienu ir dežurants, kas no būdiņas uzrauga kārtību, esot grūti pateikt, kas īsti noticis. “Šodien pat atrastās bojas novietos atpakaļ,” otrdienas pēcpusdienā solīja direktora vietnieks. Par VUGD aktivitātēm aģentūra bijusi informēta. Pēc I. Čamana teiktā, iepriekšējos gados pēc sacensībām nekārtības pludmalē nav bijušas.

I. Čamans pastāstīja, ka smilšu maisus pret betona pamatnēm nomainīja tāpēc, lai bojas būtu smagākas un bērni vai pusaudži tās nevarētu pacelt un pārvietot tālāk: “Bojas visu laiku pārvieto. Iespējams, ūdens arī izskalo smiltis.”

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli