Pirmdiena, 28. septembris Sergejs, Svetlana, Lana
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Neveiksmīgā darījumā zaudējumus cieš abas puses

Neveiksmīgā darījumā zaudējumus cieš abas puses
10.08.2007 18:18

0

Regīna Rūsiņa uzskata, ka Sanita Balode, kura vēlējās pirkt viņai piederošo dzīvokli, noklusējusi daudzus faktus, lai uz konflikta fona R. Rūsiņas rīcība izskatītos nepievilcīgāk. Tāpēc viņa vēlējās papildināt stāstu par to, kā veidojušās abu sieviešu darījuma attiecības un kāpēc tās nonākušas strupceļā, no kā zaudētājas esot abas puses. Jau rakstīts, ka daudzbērnu ģimene netika pie iecerētā dzīvokļa Spīdolas ielā 39 –3 un uzskata, ka vainojama dzīvokļa saimniece, kura pēkšņi pārdomājusi, jo vēlējusies dzīvokli pārdot kādam citam dārgāk, un arī atteikusies atdot iemaksāto 3000 latu rokasnaudu. Tagad Baložu ģimene palikusi bez dzīvesvietas, jo savu dzīvoklīti ar daļējām ērtībām, cerot uz jaunu mītnes vietu, pārdevusi par 5000 latu, no kuriem lielākā daļa atdota R.Rūsiņai.

Darījumā iesaista mākleri

“Kāpēc Sanita savā stāstā nekur nemin mākleri? Viņa teica, ka esot cilvēks, kas visu izdarīšot, un neesot nekādu problēmu ar kredītiem. Parasti cilvēks pirms pirkuma veikšanas iet uz banku un apvaicājas, vai kāds vispār dos kredītu, nevis kā šajā gadījumā – noslēdz līgumu un cer, ka kaut kad kaut ko dabūs. Tas arī bija darījuma izjukšanas iemesls,” uzskata R.Rūsiņa.

Pircēji neatbild uz zvaniem

Viņa piekrīt, ka var gadīties pamatotas aizķeršanās, kādēļ vienošanos nevar izpildīt noteiktajā termiņā. Arī R.Rūsiņai dokumentu noformēšana aizkavējās par 13 dienām, tāpēc ar mākleri panākta vienošanās, ka arī vienošanās termiņu, tas ir, 8.maiju, līdz kuram jāieskaita nauda R.Rūsiņas kontā, pagarinās par 13 dienām. “Sarunājam, lai viss būtu godīgi. Gribēju tikai labu,” uzsvēra R.Rūsiņa. Pagājušas 13 dienas, 20 dienas un vairāk, bet R.Rūsiņas kontā naudas kā nebijis, tā nebijis. Viņa sākusi zvanīt Sanitai, taču klausuli neesot cēlusi ne viņa, ne viņas vīrs.

“Vēlāk tālruņi vispār bija izslēgti vai ārpus zonas. Mēģināju tikt dzīvoklī, taču man neviens durvis vaļā nevēra. Tikai pēc tam 31.maijā es aizgāju pie advokāta Štālberga un lūdzu padomu, ko man darīt. Viņš paskaidroja, ka, vadoties pēc Civillikuma 1730. panta, rokasnauda nav jāatdod, jo pircēja puse noteiktā termiņā savas saistības nav izpildījusi. Tad arī uzrakstīju vēstuli Baložu ģimenei, ka vienošanās vairs nav spēkā,” norādīja R.Regīna. Bet rokasnaudu viņa nav atdevusi, nevis alkatīgu motīvu vadīta, bet gan tādēļ, ka darījuma izjukšanas dēļ arī viņai radušās nopietnas finansiālas grūtības.

“Baložu ģimene ļoti labi zināja, ka es savu mammu ņēmu dzīvot pie sevis, tāpēc pasūtīju pārvietojamo mājiņu. Tā maksāja 6000 latu. Šo summu es aizņēmos no kādas privātpersonas uz vienu mēnesi. Tā kā naudu par dzīvokli man nepārskaitīja, man tagad ir noteikti soda procenti – 60 latu dienā. Es aizvien vēl šo summu neesmu nomaksājusi. Neesmu miljonāre. Drīz šis cilvēks atgriezīsies no ārzemēm un arestēs manus īpašumus, ja līdz tam laikam neizdosies pārdot dzīvokli. Pati tagad ciešu lielus zaudējumus tieši Baložu dēļ, kuri laikus nevarēja izpildīt savas saistības. Tādēļ neuzskatu, ka man viņiem jāatdod rokasnauda,” sacīja R.Rūsiņa.

Sola sociālo palīdzību

Viņa noliedz, ka vēlējusies kādam citam pārdot Baložu nolūkoto dzīvokli par augstāku cenu, nekā bija līgts ar Baložiem. “Tagad dzīvokļus pārdot ir ļoti grūti. Un par augstāku cenu būtu vēl grūtāk. Nebūtu nekādas loģikas, ja es tā rīkotos,” apgalvo R.Rūsiņa. Tāpat viņa neesot vainojama, ka banka nevēlējās piešķirt S.Balodei kredītu dzīvokļa pirkšanai. “Banka pati secināja, ka kredītus Tosmares mikrorajona dzīvokļiem nepiešķirs.” Uz norādi, ka tādā gadījumā S.Balodei nevar pārmest, ka kredīts nav piešķirts viņas vainas dēļ, R.Rūsiņa atbild ar pretjautājumu: “Un kur ir mana vaina, ka man tagad jācieš zaudējumi? Esmu bijusi pietiekami pacietīga. Bet tagad esmu pataisīta par monstru, kas izmet ārā bērnus uz ielas un piesavinās naudu ne par ko.”

R.Rūsiņa saka, ka esot nogurusi no šī darījuma peripetijām, tāpēc pati nevienu tiesā sūdzēt negrasās. Ja S.Balode vēloties, lai viņa to darot.

S.Balode sacīja, ka konsultēsies ar juristu, taču pagaidām to nav izdarījusi naudas trūkuma dēļ. “Tur jau visur ir jāmaksā, bet man pagaidām nav ko,” viņa piebilda.

Pēc publikācijas par Baložu ģimeni ieinteresējās Sociālās palīdzības dienests. S.Balode apliecināja, ka dienesta darbinieki ar viņu sazinājušies, solījuši apmeklēt ģimenes tagadējo dzīvesvietu, izvērtēt apstākļus un lūkot, kā palīdzēt.

Viktors Ulberts,
“Kurzemes Vārds”

Dzīvoklis šajā mājā izrādījās klupšanas akmens gan potenciālajai pircējai, gan pārdevējai.

Šobrīd aktuāli

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz