Piektdiena, 3. aprīlis Daira, Dairis, Daiva

No bebriem nosargāja, no zāģa ne

No bebriem nosargāja, no zāģa ne
Foto: Ģirts Gertsons
11.07.2018 07:15

"Kurzemes Vārds"

No Jaunā tilta līdz ezeram, kopā apmēram 400 metru garumā, no jauna izbūvēs Veco ostmalu. Vītoli, kuri aug ielas malā, pašā Tirdzniecības kanāla krastā, apjozti ar drāšu žogu, lai bebrs tos nenograuž. Tagad uz kokiem uzzīmēts trekns, oranžs punkts: ielas rekonstrukcijas dēļ izzāģēs pavisam 123 kokus. Vēlāk iestādīs arī jaunus – 55 baltos vītolus un parastās ievas.

Ielas rekonstrukcijā ir ieinteresēti šejienes uzņēmēji, firma “AE Partner” un “Vecās ostmalas biznesa parks”, “un arī iedzīvotāji, kuri labprāt dotos pa sakārtotu ielu uz kafejnīcu” – stāsta pašvaldības Attīstības pārvaldes vadītājs Mārtiņš Ābols. Pašlaik iela ir grantēta, tai nav trotuāra, kad paaugstinās ūdens līmenis ezerā, ielas mala applūst. Rekonstruējot ielu, paredzēts stiprināt krastmalu “ar sava veida gabioniem”. Tādēļ vecie vītoli, krūmi, ābeles ielas malā palikt vairs nevar. Ielā ierīkos arī ūdensvadu, sadzīves kanalizāciju, lietus ūdens kanalizāciju. Arī jaunu apgaismojumu tur, kur tas vēl nav izdarīts. Vienā pusē brauktuvei izbūvēs arī veloceļu un ietvi. Ielu klās bruģis. Paredzēti arī soliņi un atkritumu urnas.

Jau vēstīts, ka šeit ģenerālbūvnieks ir “A-Land”, kurš Veco ostmalu pārbūvēs par 1,189 miljoniem eiro, un tas jāpaveic 180 dienās, tātad līdz gada beigām, ja vien neiztraucēs neparedzēti laika apstākļi vai neiestāsies tehnoloģiskais pārtraukums. Vieni no pirmajiem darbiem būs vecās krastmalas demontāža, teica “A-Land” vadītājs Andris Šervinskis.

Foto galerija

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli