Piektdiena, 3. maijs Uvis, Gints
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Lietuvā sacelta ažiotāža: Liepājā ekoloģiska katastrofa, aizliegts iet dušā

Ziņas par notekūdeņu noplūdi jūrā plaši izskanējušas ārpus Latvijas robežām. Viens otrs Lietuvas medijs, ziņojot par notikušo, krāsas gan stipri sabiezinājis, avāriju Liepājas notekūdens attīrīšanas iekārtās pasniedzot kā ekoloģisko katastrofu.

Lietuvā sacelta ažiotāža: Liepājā ekoloģiska katastrofa, aizliegts iet dušā
Liepājas centra pludmalē vakar atpūtnieku bija ne mazums, taču ūdenī neviens neplunčājās – Veselības ministrija to liegusi, un mesties jūrā nevilina arī laika apstākļi. (Foto: Egons Zīverts)
Liepājas centra pludmalē vakar atpūtnieku bija ne mazums, taču ūdenī neviens neplunčājās – Veselības ministrija to liegusi, un mesties jūrā nevilina arī laika apstākļi. (Foto: Egons Zīverts)
27.07.2023 00:08

liepajniekiem.lv

Gan pašmāju, gan Lietuvas atpūtnieki atceļot rezervācijas kā pilsētas, tā novada naktsmītnēs. Vai atlikusī tūrisma sezona mūspusē norakstāma?

Aizdomīgie jūras mēsli

Vakardiena Liepājā bija ierasti vējaina, termometra stabiņš pakāpās augstākais līdz +19 grādiem, taču saulīte spīdēja un ap pusdienas laiku pludmalē atpūtnieku bija gana daudz – kā vietējie, tā atbraucēji.

Centra pludmales zonā notika sportiskas aktivitātes, apmeklētāji sēdēja kafejnīcās vai sauļojās kāpās.

Ne Roņu ielas galā, ne arī pie Glābšanas stacijas portāls nemanīja, ka kāds peldētos vai plunčātos jūrā.

Dažs vien uz mirkli iebrida ūdenī līdz potītēm. Šādi ūdeni testēja arī no Viļņas atbraukušais 85 gadus vecais Vladimirs. “Kādi 16 grādi,” par ūdens temperatūru sprieda viesis no kaimiņvalsts.

Seniors nebēdāja, ka jūrā peldēties nevar – laiks ir vēss, un arī izskalotās jūras zāles nevilina mesties ūdenī.

Par Liepājas pludmali viņš teica: “Tik plaša, brīvi pieejama, nevar salīdzināt ar Palangu, kur jūras krastā ir cilvēks pie cilvēka.” Būdams vēsturiskā mantojuma cienītājs, Vladimirs novērtēja arī to, cik “labi mēs esam saglabājuši pilsētu un simtgadīgus kokus”.

Liepājā Vladimirs ieradies kopā ar ģimeni, un vakar mūsu pilsētā viņi aizvadīja trešo dienu. Viesi apmetušies īrētos apartamentos un kopumā šeit uzturēšoties nedēļu.

Liepājas reģiona Tūrisma informācijas biroja (LRTIB) vadītāja Sintija Pusaudze spriež, ka avārija notekūdens attīrīšanas iekārtās būtiski turpmāko tūrisma sezonu neietekmēs, jo

vismaz pagaidām pilsētas viesnīcās rezervācijas netiek atceltas.

“Izņemot vienu viesnīcu, kur rezervācijas nedaudz tika atceltas. Naktsmītnes tur bija rezervētas uz šo nedēļu, un šajā gadījumā pamatojums varētu būt saistīts nevis ar notekūdeņu noplūdi jūrā, bet gan sliktajiem laika pstākļiem,” viņa precizēja.

Šajās dienās saistībā ar notikušo avāriju tūrisma birojam gan rakstīti e-pasti, gan zvanījuši cilvēki, citi arī vērsušies pēc informācijas klātienē. “Neviens neteica, ka brauks prom, vienkārši vēlējās uzzināt, kāda ir situācija,” pauda S. Pusaudze.

Viņa pastāstīja, ka lietuvieši, kuri jau kādu laiku atpūtušies Liepājā, “nepareizi nolasījuši” mūsu pludmalē izskalotos jūras mēslus – zvanījuši un interesējušies, vai tas ir piesārņojums no attīrīšanas iekārtām.

Lietuvieši saceļ brēku

S. Pusaudze pastāstīja, ka Lietuvas medijos saistībā ar Liepājā notikušo avāriju sacelta pamatīga brēka, uz ko tūrisma birojs sadarbībā ar Liepājas domes Sabiedrisko attiecību un mārketinga daļu operatīvi reaģējis, nosūtot aktuālo informāciju gan ārvalstu vēstniecībām, gan medijiem.

“Pēc vakardienas [otrdienas, red] ažiotāžas lietuviešu medijos, kad mūsu kaimiņu kanālus sāka pārpludināt

pārspīlēta informācija, ka Latvijā ir ekoloģiska katastrofa, liepājniekiem aizliegts iet dušā,

40 km garumā slēgtas pludmales utt., sazinājāmies ar visiem lielākajiem Lietuvas medijiem, piemēram, “Lietuvas Rytos”, “Delfi.lt”, TV3 grupas kanāliem Lietuvā, nacionālo radio u.c., tai skaitā, vēstniecību.

Pilsētas mērs arī komunicēja ar saviem kolēģiem Lietuvas pašvaldībās, sniedzot papildu informāciju par esošo situāciju, par to, ka notekūdeņi vairs neieplūst jūrā, par analīžu rezultātiem, kas atbilst visām normām, un aktuālo procesu kopumā.

Paralēli izveidojām arī sadaļu mājaslapā “Liepaja.lv”, kur aktuālā informācija tiek tulkota angliski, lai operatīvāk žurnālisti ārpus mūsu valsts robežām varētu sekot līdzi notiekošajam,” informēja Liepājas domes Sabiedrisko attiecību un mārketinga daļas vadītāja Zita Lazdāne, norādot, ka vakar pašvaldības pārstāvji piedalījās “Delfi.lt” tiešraides diskusijā, skaidrojot aktuālo situāciju.

“Diemžēl Veselības inspekcija (VI) tikai otrdien paņēma ūdens paraugus, un, kamēr tie nebūs izanalizēti, inspekcijas noteiktais aizliegums peldēties atsevišķās vietās ir jāsaglabā.

Tas neveicina šīs situācijas stabilizāciju, ir saprotamas cilvēku bažas, kamēr vien ir spēkā šāds oficiāls aizliegums.

Lai gan atbildīgās institūcijas visas šīs dienas uzver, ka cilvēku veselībai draudu nav, un arī Valsts vides dienests atzinis, ka nav pamata noteikt ierobežojumus jūras zvejai, jo nevar uzskatīt, ka jūrā nonākušais notekūdeņu apjoms radījis paliekošu ietekmi uz Baltijas jūras ekosistēmu.

Diemžēl, kamēr nav saņemta oficiāla atļauja no Veselības inspekcijas atcelt esošo aizliegumu, mēs arī nevaram skaidri un gaiši teikt, ka pludmalēs peldēties var,” teica Z. Lazdāne.

Viņa atzīmēja, ka šādās krīzes situācijās ir ārkārtīgi svarīgi lēmumus balstīt faktos un analīzēs, nevis emocijās un pieļāvumos. Katrā ziņā

veselības drošība ir pirmajā vietā un lieka piesardzība nenāk par ļaunu.

Jautāta, kā notikušais varētu ietekmēt tūrismu, Sabiedrisko attiecību un mārketinga daļas vadītāja sacīja, ka šobrīd to grūti prognozēt.

“Vakar [otrdien] seši apartamentu īpašnieki sazinājās ar tūrisma biroju, lai iegūtu papildu informāciju, jo bija saņēmuši satrauktus jautājumus no viesiem, par rezervāciju atcelšanu neviens nav informējis.

Daži tūristi varētu būt mazāk uzņēmīgi pret šādām ziņām un tomēr izlemtu apmeklēt galamērķi, bet citi varbūt uz brīdi mainīs plānus, kamēr situācija stabilizējas,” viņa vērtēja.

Naktsmītņu ikdiena tomēr sašūpota

Viesnīcas ”Amrita” vadītāja Daiga Jansone par radušos situāciju saka: ”Visizteiktāk to jutām otrdien, kad vairāki klienti atcēla rezervācijas šās nedēļas nogalei un nākamai nedēļai.

Tie varētu būt kādi 15–20% no visām rezervācijām, pārsvarā ceļotāji no Lietuvas un Latvijas.

Ziņas par notekūdeņu noplūšanu jūrā pie Liepājas izskanējušas ne tikai Latvijā un Lietuvā, man zvanīja pat kolēģi no Zviedrijas un interesējās, vai tiešām mūs piemeklējusi tik nopietna ekoloģiska katastrofa, kā tas tiek pasniegts masu informācijas līdzekļos, un kā to uztver ziņu lasītāji.”

Vadītāja sarunā neslēpa cerību, ka atteiktās vietas izmantos citi ceļot gribētāji, ”kuriem pats galvenais nav peldēties vai bradāt pa jūrā”.

Tā kā vasara ir tas laiks, kad Liepājas viesnīcas mēģina nopelnīt un uzkrāt līdzekļus, lai pārdzīvotu garo un patukšo ziemas sezonu, tad

ļoti svarīgi, lai siltā sezona būtu darbīga un bagāta ar rezervācijām.

Viesnīcas ”Līva” vadītāja Anda Deņisova komentārs bija lietišķs un īss: ”Viesnīcas darbs turpinās tāpat kā līdz šim. Saistībā ar notikušo avāriju neesam jutuši tiešu vai netiešu ietekmi uz mūsu darbu.”

”Klienti, kas bija plānojuši pie mums atbraukt nedēļas nogalē, zvana un interesējas, kāda ir situācija ar jūras piesārņojumu,” atzīst viesnīcas ”Roze” vadītāja Marika Zuntnere-Torresa.

”Daļa jautā, vai būtu iespējams viņu veikto rezervāciju pārcelt uz vēlāku laiku. Respektējam klientu vēlmes un esam elastīgi.”

Vadītāja rezumē, ka

notekūdeņu noplūde jūrā tomēr ir sašūpojusi viesnīcas ierasto darba ritmu.

Ceļotāji, lielākā daļa atpūtnieku, kas izvēlas Liepāju un rezervē nakstmājas vasarā, šurp tomēr brauc, lai baudītu laiku pludmalē pie jūras. Arī jūlija laika apstākļu dēļ šogad mazinājusies gaidīto atpūtnieku plūsma.

Pāvilostas Tūrisma informācijas centra (TIC) konsultante Mairita Tuntele pastāstīja, ka vairāki atbraucēji, kuri bija plānojuši laiku pavadīt pie jūras, meklē citas alternatīvas – dodas uz muzejiem un citiem apskates objektiem.

”Lielu pārdzīvojumu par ieteikumu nepeldēties nav, jo laika apstākļi arī nav pārāk tīkami peldei jūrā,” pauda tūrisma konsultante.

Šajās dienās novērots, ka Pāvilostas pludmalē viss ir, kā ierasts.

Sērfotāju nodarbības turpinās, bērni, tērpušies hidrotērpos, turpina savus treniņus. Taču ar Pāvilostas TIC ik dienu sazinoties vairāki apkārtnes kempingi, kuros masveidā lietuvieši atceļot rezervācijas un pieprasot iemaksātās drošības naudas atgriešanu.

Ziemupes Tūrisma informācijas punkta vadītāja Daina Vītola uzsvēra, ka viņu pusē iedzīvotāji ir piesardzīgi, jo neesot zināmas avārijas galvenās sekas.

“Esam optimistiski no tā viedokļa, ka analīzes parāda pozitīvo pusi, bet gaidām aktuālāko informāciju, kāda vien ir pieejama,” sacīja D. Vītola.

”Vietējie situāciju uztver piesardzīgi, cits ar smaidu un humoriņu,”

viņa piebilst un turpina, “līdzīgi kā Pāvilostā, arī Ziemupes apkaimes viesu mājās masveidā turpinās rezervāciju atcelšana.

Lietuvas medijos aizsākusies tāda kā kampaņveidīga dezinformācija, taču arī latvieši cenšas izvairīties no peldēm, kas ir bēdīgi, jo, ja cilvēkam šo jūru vajag un viņš tajā netiek, jādodas prom.”

Zaudējumi esot kā nu kuram. “Miera ostas” kempingā tūristi atceļot rezervācijas un pieprasot atpakaļ naudu. Tomēr D. Vītola ir pozitīvi noskaņota un uzsvēra, ka situācija ir jāpārdzīvo un jācer, ka viss būs kārtībā.

Pa lielam avārija neko neietekmē.

Protams, ir cilvēki, kas zvana un prasa, kas te notiek un cik traki tas ir, bet tādēļ neviens rezervāciju neatceļ,” pastāstīja Nīcas pagasta atpūtas kompleksa ”Vērbeļnieki” vadītājs Klāvs Vikmanis.

”Var just, ka zvanītāji ir nedaudz satraukti, bet šajā gadījumā var teikt, ka uzpūš no mušas ziloni, jo no malas jau vienmēr izskatās trakāk, nekā ir patiesībā.

Lietuvieši paši stāsta, ka pie viņiem jau neesot diži tīrākas jūrmalas par mūsējo.

Viesi un zvanītāji arī paši apzinās, ka ”Vērbeļnieki” atrodas diezgan tuvu avārijas epicentram, bet vairāk viņus uztrauc tas, vai būs piemērots laiks, lai vispār varētu uzturēties pludmalē.”

K. Vikmanis atzīmē, ka lielākā tūrisma problēma ir un paliek laika pstākļi. Ja rezervācijas atceļ, tad tikai laika dēļ, tomēr tagad varot izmantot avāriju par iemeslu, ja negribas teikt, ka nepatīk mākoņi. Lietuviešiem jau neesot grūti atbraukt, redzēt nejaukos laika pstākļus, apgriezties un braukt mājās.

”Neesmu pēdējā laikā īsti pievērsis uzmanību, vai ir peldētāji, bet, ja ir, tad tāpat ātri nopeldas un uzreiz ārā, jo tādā laikā un tikai +18 grādos tāpat neviens negrib pludmalē ilgi uzturēties.”

Tomēr K. Vikmanis ir pārliecināts, ka, ja laukā būtu atbilstošs laiks, tad cilvēki peldētos tāpat – neskatoties uz avāriju. ”Kādreiz, padomju laikos, mēs peldējām vienalga kādos ūdeņos, bet tagad ir citi uzstādījumi.”

Karostā brīdinājuma nav

Tā kā Liepājas pašvaldība saņēmusi Veselības inspekcijas vēstuli, kurā noteikts aizliegums iedzīvotājiem peldēties oficiālajās peldvietās un lūgums izvietot brīdinājuma zīmes, tas arī izdarīts, ziņo Komunālā pārvalde.

Izkārti sarkanie karogi un pie pludmales izejām izvietotas aizlieguma zīmes.

Tajā pašā laikā citviet pludmalēs, piemēram, Karostā, kas atrodas daudz tuvāk notekūdeņu ieplūdes vietai jūrā, nekādu brīdinājumu nav.

Portāls otrdien novēroja, ka peldēt gribētāju pie Ziemeļu mola nemaz nav, taču tas drīzāk saistīts ar pavēso un lietaino laiku.

Liepājas pašvaldības izpilddirektors Ronalds Fricbergs atzīmē, ka, viņaprāt, valsts iestāžu darbības vajadzēja balstīt datos, šobrīd tās esot nepārdomātas.

”Saprotu, ka pirmajā brīdī, kamēr datu nav, izpētot vēja virzienus, varēja noteikt ierobežojumus, bet nebija pamata Liepājā uz Klaipēdas pusi aizliegumus likt. Analīzes ir veiktas, un nekas slikts neuzrādās. Analīzes pat uzrāda, ka pilsētā ir mazliet sliktāk ar ūdeni nekā uz Šķēdes pusi, kur jau tieši varētu būt avārijas sekas,” viņš norāda.

Obligāta prasība ir aizlieguma zīmes izlikt oficiālajās peldvietās,

norāda Veselības inspekcijas pārstāve Iveta Balode.

“Tas, vai pašvaldība izvieto zīmes tikai oficiālo peldvietu zonējumā, neinformējot peldētājus par aizliegumu peldēties pārējā pludmales zonā, ir pašvaldības attieksmes un komunikācijas jautājums ar atpūtniekiem,” viņa pauda.

Mediju atbalsta fonda ieguldījums no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par sagatavoto saturu atbild portāls liepajniekiem.lv.

Šobrīd aktuāli

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par satura pakalpojuma pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: [email protected]), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, vai interneta vietnē kurzemes-vards.lv, turpmāk tekstā – VIETNE KV, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI. PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ/VIETNĒ KV šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNĒ/VIETNĒ KV maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. PAKALPOJUMS ir kāds no šajā punktā uzskaitītajiem satura pakalpojumiem, kurš ir nopērkams VIETNĒ/VIETNĒ KV, un kura abonementu PIRCĒJS ir tiesīgs iegādāties:
  1. Liepajniekiem plus – maksas digitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus”,
  2. ”Kurzemes Vārds” elektroniskais abonements – maksas digitālā satura pakalpojums VIETNĒ KV, tajā skaitā drukātam laikrakstam ”Kurzemes Vārds” (reģistrēts masu informācijas reģistrā ar nr. 000700763, no 28.11.1991.) vizuālā un satura apjoma ziņā identiska elektroniska kopija, kā arī pieeja viena mēneša iepriekšējo elektronisko kopiju arhīvam,
  3. ”Kurzemes Vārds” drukātais laikraksts – papīra formātā iznākošs reģionālais laikraksts (reģistrēts masu informācijas reģistrā ar nr. 000700763, no 28.11.1991.), kura piegādi PIRCĒJAM Liepājā un Grobiņā (pilsētā) nodrošina SIA ”AC Kurzemes Vārds”, vai citur Latvijā VAS ”Latvijas Pasts” saskaņā ar tā piegādes grafiku.
  4. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

PAKALPOJUMA abonements ir fiksēts termiņā, par noteiktu cenu, kuru KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā. KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. PAKALPOJUMA abonementa cenā ietverti ir visi uz to attiecināmie nodokļi, tajā skaitā pievienotās vērtības nodoklis (turpmāk – PVN) saskaņā ar LR normatīvajiem aktiem:

  1. Liepajniekiem plus ir 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par cenu – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi).
  2. ”Kurzemes Vārds” elektroniskais abonements ir 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par cenu – EUR 4.99 (četri euro un 99 centi).
  3. ”Kurzemes Vārds” drukātais laikraksts ir papīra formāta izdevums par cenu – EUR 8.95 (astoņi euro un 95 centi) vienam mēnesim.
  4. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ/VIETNĒ KV. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu PAKALPOJUMAM Liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements, bet uz nākamo kalendāro mēnesi pagarinoties automātiski PAKAPLOJUMAM Kurzemes Vārds drukātais laikraksts abonementam , un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. PAKALPOJUMA ABONEMENTA KURZEMES VĀRDS DRUKĀTAIS LAIKRAKSTS PIEGĀDES UZSĀKŠANA.
    1. Ja PIRCĒJS ir veicis PAKALPOJUMA samaksu darba dienā līdz plkst.14.00, tad abonementa piegāde tiek uzsākta ar nākamo darba dienu, ja piegādi nodrošina AC Kurzemes Vārds, vai pēc divām darba dienām, ja piegādi nodrošina Latvijas Pasts;
    2. Ja PIRCĒJS ir veicis samaksu darba dienā pēc plkst 14:00, tad abonementa piegāde tiek uzsākta ar aiznākamo darba dienu, ja piegādi nodrošina AC Kurzemes Vārds, vai pēc trim darba dienām, ja piegādi nodrošina Latvijas Pasts;
  2. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

KV Šī Līguma ietvaros ar PAKALPOJUMU Liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz