Sestdiena, 29. februāris

No “Rimi” par labu pircējam piedzen 1000 eiro

No “Rimi” par labu pircējam piedzen 1000 eiro
Foto: ir.lv
26.06.2017 07:05

"Kurzemes Vārds"

Kompānijai “Rimi Latvia” pircējam, kuram pagājušovasar veikalā uz kājas uzkrita vitrīnas stikla durvis, 200 eiro vietā nu būs jāmaksā 1000 eiro liela kompensāciju. Tā lēmusi Kurzemes Apgabaltiesa.

Jau rakstījām, ka pagājušā gada 24. jūlijā veikalā “Rimi”, Jaunajā ostmalā 3/5, Antonam Šņipovam, atverot vitrīnu jeb ledusskapi, uz kājas uzkrita tā smagās stikla durvis. Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests vīrieti nogādāja slimnīcā, kur konstatēja, ka viņam ir lauzts labās kājas pēdas lielais pirksts. Kāja ieģipsēta, un vairākas nedēļas Antonam bija jāpārvietojas ar kruķu palīdzību.

“Rimi” notikušajā savu vainu nesaskatīja, tomēr piedāvāja pircējam dāvanu karti 100 eiro apmērā. Vīrietis no tās atteicās un nolēma pret kompāniju “Rimi Latvia” vērsties tiesā ar prasību par morālā kaitējuma atlīdzināšanu 3500 eiro apmērā.

Šā gada martā Liepājas tiesa lēma, ka ka A. Šņipova prasība ir daļēji apmierināma un no “Rimi Latvia” piedzenama kompensācija 200 eiro apmērā. Daļā par 3300 eiro piedziņu pircēja prasība noraidīta.

“Rimi” ar šādu spriedumu nebija mierā un Kurzemes Apgabaltiesā iesniedza apelācijas sūdzību. Tai sekoja pircēja pretapelācijas sūdzība.

Arī apelācijas instances tiesā “Rimi” A. Šņipova prasību neatzina nekādā apmērā. Kompānijas pārstāvis advokāts Oskars Ramiņš pauda, ka runa neesot par summu, bet gan par to, ka “Rimi” nepiekrīt traktējumam “morālais kaitējums”. Tas presē varot tikt nepareizi interpretēts. Viņš arī norādīja – ja tiesa pasaka, ka “Rimi” ir vainojams negadījumā un cietušajam atlīdzināms morālais kaitējums, tad tas varot izsaukt “zināmu šūmēšanos”, jo šis precedents attiektos arī uz citiem mazumtirgotājiem un sabiedriskām telpām.  
Pēc tiesas pamudinājuma abas puses centās rast kompromisu, taču vienoties par mierizlīgumu tomēr neizdevās. Kompānija “Rimi Latvia” pircējam bija gatava izmaksāt 550 eiro un ne centa vairāk, uzzināja “Kurzemes Vārds”.  A. Šnipovs tam nepiekrita.

Kurzemes Apgabaltiesa taisīja jaunu spriedumu, A. Šņipova prasību apmierinot daļēji. No “Rimi Latvia” par labu A. Šņipovam nolemts piedzīt kompensāciju par morālo kaitējumu 1000 eiro apmērā, pārējā daļā prasība noraidīta. Pilns sprieduma teksts būs pieejams 6. jūlijā, pavēstīja Kurzemes Apgabaltiesas tiesas konsultante Aiga Laugale.

Sadarbībā ar

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli