Piektdiena, 21. februāris Eleonora, Ariadne

Nolemj samazināt izcērtamo koku skaitu

Nolemj samazināt izcērtamo koku skaitu
Foto: liepajniekiem.lv
27.07.2018 16:20

liepajniekiem.lv

Izvērtējot publiskās apspriešanas rezultātus, Apstādījumu uzraudzības komisija (AUK) ir pieņēmusi lēmumu par koku izciršanu saistībā ar būvniecības ieceri koncertdārzā ”Pūt, vējiņi!”, portālam vēstīja Būvvaldes sabiedrisko attiecību speciālists Aigars Štāls.

Pieņemot lēmumu, AUK ņēmusi vērā ekspertu un atbilstošo institūciju atzinumus, vienlaikus ievērojot sabiedrības pausto viedokli, to rūpīgi izvērtējot.

Daļa no sabiedrības paustajiem viedokļiem bija negatīvi, respektīvi, tika noraidīta koku izciršana. AUK vērtēja izteikto viedokļu un argumentu pamatotību par katru no kokiem un atzina, ka noraidoša pozīcija ne visos gadījumos ir objektīva un pamatota.

Bez konkrētajiem iebildumiem pret konkrētu koku izciršanu, saņemts arī liels skaits vispārīgu viedokļu, piemēram, ”vajag atstāt kokus, lai ir zaļš, kā parka teritorijā pienākas”; ”labāk iestādīt vēl bez ciršanas”; ”pārāk daudz visur cērtam un zāģējam” u.tml. Šādus ieteikumus AUK neuzkatīja par izšķirošu apstākli, lai pilnībā liegtu veikt koku nociršanu.

Izvērtējot sabiedriskās apspriešanas rezultātus, būvniecības ieceri, sertificētu arboristu atzinumu, Dabas Dabas aizsardzības pārvaldes Kurzemes reģionālās administrācijas un Nacionālā kultūras mantojuma pārvaldes atzinumus, AUK, atklāti balsojot ”par” – 6, ”pret” – 0, ”atturas” – 0 nolēma atļaut 34 koku – 6 āra bērzu, 2 parasto pīlādžu, 13 parasto kļavu, 2 papeļu, 1 vilkābeles, 5 kaukāza plūmju 4 parasto liepu un 1 parastās gobas – nociršanu saskaņā ar minēto būvprojektu. Tāpat balsojumā tika nolemts nepiekrist 9 koku – 2 āra bērzu, 5 parasto kļavu, 1 parastās liepas un 1 pelēkā valrieksta nociršanai, rekomendēt nocirst vienu bērzu koncertdārza ”Pūt, vējiņi!” pārbūves ietvaros, jo perspektīvā šis koks nebūs dzīvotspējīgs, jo ir bojāts/slims, taču arboristu atzinumā tas nebija atzīmēts. 

Balsojumā tika noteikts, ka būvprojekta īstenošanas laikā ir veicama saglabājamo koku vainagu sakopšana, pieaicinot sertificētu arboristu, kā arī koncertdārza pārbūve veicama sertificēta arborista uzraudzībā.

Koku ciršanu būs atļauts uzsākt tikai tad, kad būvatļaujā būs izdarīta atzīme par tajā ietverto projektēšanas nosacījumu izpildi.

Šobrīd SIA ”Livland Group” strādā pie koncertestrādes un koncertdārza ”Pūt, vējiņi!” pārbūves būvprojekta. To, kādi būs būvprojekta risinājumi, noteiks arī publiskās apspriešanas rezultāti, jo projektētājiem ir jāņem vērā AUK lēmums.

No 19. jūnija līdz 8. jūlijam ikviens iedzīvotājs un interesents bija aicināts piedalīties publiskajā apspriešanā, kuras mērķis noskaidrot sabiedrības viedokli par koncertdārza ”Pūt, vējiņi!” un tai pieguļošās teritorijas pārbūves laikā paredzēto koku ciršanu un apstādījumu kvalitātes uzlabošanu.

Publiskā apspriešana notika saistībā ar iepriekš minēto būvniecības ieceri un atbilstoši SIA ”LABIE KOKI eksperti” arboristu izstrādātajam koku novērtējumam un ieteikumiem likvidēt mazvērtīgos kokus ainavas kopšanas nolūkos.

Publiskajā apspriešanā viedokli kopumā izteica 119 respondenti, no kopējā skaita 59 atbalsta vai atbalsta daļēji un 60 neatbalsta plānoto koku nociršanu sakarā ar būvniecības ieceri.

Arboristu atzinumā ir teikts, ka esošais teritorijas noēnojums, ko rada lielais koku īpatsvars koncertdārzā, neatbilst tās pilnvērtīgai attīstībai, tāpēc pirms publiskās apspriešanas tika plānots nocirst 43 kokaugus.

Kopā teritorijā novērtēti 120 koki. Koncertdārza pārbūves un teritorijas labiekārtošanas gaitā ir plānots stādījumus papildināt ar 23 jauniem kokiem un dekoratīviem stādījumiem.

Sadarbībā ar

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli