Trešdiena, 29. janvāris Valērijs, Aivars

Norisinās jūras vides aizsardzības mācības

Norisinās jūras vides aizsardzības mācības
27.05.2019 17:35

liepajniekiem.lv

Šodien, 27.maijā, Liepājas ostā norisinājās Nacionālo bruņoto spēku Jūras spēku Krasta apsardzes dienesta organizētās jūras vides aizsardzības mācības ”Oilex Liepāja 2019”, informē AM Militāri publisko attiecību departamenta preses nodaļas vecākā referente majore Mairita Senkevicina

Mācību mērķis ir uzturēt un pilnveidot gatavību reaģēt uz vides piesārņojumu incidentiem ostās vai to tiešā tuvumā, lai spētu efektīvi novērst piesārņojumu un iespējami ātri ierobežotu un novērstu kaitējumu videi.

Mācību ietvaros trauksmes signāls Krasta apsardzes dienesta koordinācijas centrā tika saņemts no Liepājas ostas un seku novēršanā iesaistījās Patruļkuģu eskadras Jūras incidentu novēršanas vienība, Liepājas Speciālās ekonomiskās zonas administrācija un Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests.

Vingrinājuma laikā, savstarpēji sadarbojoties, tika veiksmīgi izvietotas piesārņojuma norobežojošās barjeras un izmēģināts dienestu rīcībā esošais piesārņojuma savākšanas aprīkojums.

Krasta apsardzes dienests ik gadu, sadarbībā ar Latvijas lielākajām ostām, rīko piesārņojuma novēršanas vingrinājumus. Šādi vingrinājumi ir nozīmīgs priekšnosacījums, lai uzturētu un pilnveidotu Nacionālo bruņoto spēku Jūras spēku spēju likvidēt jūrā notikušo avāriju sekas, tajā skaitā novērst naftas produktu piesārņojumu. 

Sadarbībā ar

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli