Pabeigti būvdarbi Hoijeres kundzes namā
Hoijeres kundzes namā būvdarbi ir pabeigti, pastāstīja Liepājas Attīstības pārvaldes projektu vadītāja Solvita Kaņevska.

"Kurzemes Vārds"
Pašlaik būvnieks “RERE meistari” vāc dažādo institūciju atzinumus, lai varētu darbus nodot pasūtītājam – pašvaldībai. Ir sākts ēkas nodošanas ekspluatācijā birokrātiskais process.
Tā kā vēsturiskajā namā Kungu ielā 24 atradīsies sabiedriska iestāde, muzejs, māju ekspluatācijā pieņems Būvniecības valsts kontroles birojs. Pašvaldībā cer, ka tas varētu notikt jau jūnija sākumā, bet projekta atļautais termiņš nebūs nokavēts arī tālākās jūnija dienās.
Jau ziņots, ka 17.gadsimtā būvētajā ēkā saimniekos Liepājas muzejs. Šeit atradīsies 17. gadsimta beigu un 19.gadsimta interjera muzejs, bet apakšstāvā iecerēts krogs ar iespēju ieturēt maltītes Krievijas cara Pētera I laikmeta garā, tas ir, ēdot bez dakšiņām.
1697.gada pavasarī holandiešu izcelsmes liepājnieces, atraitnes Hoijeres viesnīcā Pēteris I apmetās uz pāris nedēļām, te arī kopā ar savu lielo delegāciju vareni ēda un dzēra, gaidot kuģošanai labvēlīgu laiku, lai no Kurzemes hercogistes ostas aizceļotu uz citām Eiropas valstīm.
Kungu ielas 24.nama restaurācija ir viena no trim vērienīgajām Liepājas pašvaldības sadaļām kopīgajā projektā “Dienvidkurzemes piekrastes mantojums cauri gadsimtiem”, kuru pilsēta, būdama vadošā partnere, realizē kopā ar Nīcas, Grobiņas, Pāvilostas novada pašvaldībām un Liepājas Svētās Trīsvienības evaņģēliski luterisko draudzi.
Ar projekta atbalstu jau restaurēta Svētās Trīsvienības katedrāles fasāde, drīz paredzēts ekspluatācijā nodot arī pārbūvēto koncertestrādi “Pūt, vējiņi!”.
Projekta “Dienvidkurzemes piekrastes mantojums cauri gadsimtiem” kopējais finansējums ir 8,945 miljoni eiro, no tā 4,76 miljonus eiro finansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds, Latvijas valsts budžets – 207 tūkstoši eiro, pārējos izdevumus sedz projekta partneri.