Piektdiena, 12. aprīlis Jūlijs, Ainis
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Paketes skolā. Skolnieces meklē, kur aizņemties

Pēc nepieciešamā parakstu skaita savākšanas portālā manabalss.lv Saeimā pērnā gada nogalē izskatīšanai iesniegta iniciatīva par iespēju meitenēm un sievietēm saņemt bezmaksas higiēnas preces Latvijas izglītības iestādēs.

Paketes skolā. Skolnieces meklē, kur aizņemties
Liepājas Liedaga vidusskolas medicīnas māsa Jeļena Nikolajeva pastāsta, ka jau šobrīd skolā ir pieejamas higiēniskās paketes, bet tas ir tāds "rezerves variants". Ja kādai meitenei viņa iedod paketi, tad lūdz nākamajā dienā tai atnest vietā citu, lai tās vienmēr ir pieejamas un pietiktu visām skolniecēm, kam radusies tāda nepieciešamība. (Foto: Ģirts Gertsons)
Liepājas Liedaga vidusskolas medicīnas māsa Jeļena Nikolajeva pastāsta, ka jau šobrīd skolā ir pieejamas higiēniskās paketes, bet tas ir tāds "rezerves variants". Ja kādai meitenei viņa iedod paketi, tad lūdz nākamajā dienā tai atnest vietā citu, lai tās vienmēr ir pieejamas un pietiktu visām skolniecēm, kam radusies tāda nepieciešamība. (Foto: Ģirts Gertsons)
09.02.2024 00:20

liepajniekiem.lv

Iniciatīvu izskatījusi Saeimas Sociālo un darba lietu komisija, lēmums vēl nav pieņemts, bet mūspusē bezmaksas higiēnas preces ierobežotā apjomā pēc vajadzības jau ir saņemamas pie skolu medicīnas māsām.

Vajadzīgi 350 tūkstoši gadā

Latvijas Sieviešu sadarbības tīkla iniciatīvu parakstīja vairāk nekā 12 tūkstoši cilvēku, kas uzskata, ka būtu jāmaina situācija, kad

“ik sestā Latvijas meitene kavē mācību dienas vai stundas tāpēc, ka tai nav pieejamas higiēnas preces ik mēnesi”.

Iniciatīvas parakstītāji aicināja izveidot attiecīgu regulējumu un vajadzības gadījumā arī mainīt normatīvos aktus, Labklājības ministrijai un Izglītības un zinātnes ministrijai sadarbojoties ar pašvaldībām, kā arī vecāku un jauniešu organizācijām.

Pēc pilsoņu kolektīvā iesnieguma nonākšanas Saeimas Sociālo un darbu lietu komisijas rokās iniciatīvu sāka izskatīt jau pērnā gada rudenī.

Savukārt pirms mēneša, 10. janvārī, deputāti aicināja atbildīgās ministrijas divu mēnešu laikā vienoties par kopīgu redzējumu, lai meitenēm un sievietēm tiktu nodrošinātas higiēnas preces izglītības iestādēs, vēsta Saeimas Preses dienests.

Izglītības un zinātnes ministrijas un Veselības ministrijas pārstāvji jau

aprēķinājuši aptuvenās izmaksas šādām likumdošanas izmaiņām, kas varētu būt 350 tūkstoši eiro gadā.

Higiēnas preces tad varētu nodrošināt 67 004 meitenēm un sievietēm vecumā no 11 līdz 19 gadiem, kuras mācās 668 Latvijas izglītības iestādēs.

Komisija rosinājusi arī izvērtēt iespējas paplašināt higiēnas preču sortimentu pakās, kuras jau šobrīd saņem trūcīgās, maznodrošinātās un krīzes situācijās esošās sievietes.

Komisijas priekšsēdētājs Andris Bērziņš pauda nepieciešamību ministrijām vienoties par mērķa grupām, kurām sniegt šo atbalstu, kā arī par nepieciešamo finansējumu un veidu, kā higiēnas preces varētu tikt izplatītas izglītības iestādēs.

Tiesa gan, tieši paredzētā “mērķa grupu” noteikšana atkal sadusmoja sabiedrību, un publiski izskanēja pārmetumi deputātiem, ka šādi iniciatīva nesasniegs rezultātu, jo meitenēm būs kauns doties pēc kāda īpaši dokumentēta statusa, lai saņemtu bezmaksas paketes.

Ļaudis uzskata, ka bezmaksas pakešu saņemšanai jānotiek neuzkrītoši, nepazemojot pusaudzes.

Arī sēdē esošie akcentēja, ka ir izglītības iestādes Latvijā, kur jau tiek nodrošinātas bezmaksas higiēnas preces, taču tās lielākoties ir jālūdz skolas medicīnas personālam, bet “meitenēm ir aizspriedumi pret higiēnas preču lūgšanu personālam un to brīva un diskrēta pieejamība varētu veicināt šo preču lietošanu”.

Vispirms apprasās klasesbiedrenēm

Noskaidrojām, ka jau šobrīd Liepājā bezmaksas higiēnas preces pieejamas vairākās skolās.

Liepājas Draudzīgā aicinājuma vidusskolas medicīnas māsa Inga Poce stāsta, ka skola no Veselības punkta uzturēšanai piešķirtajiem budžeta līdzekļiem nopērk arī higiēniskās paketes.

Meitenēm pēc nepieciešamības jebkurā brīdī ir iespēja aiziet pie medicīnas māsas un paketes paņemt. Tas notiekot visai regulāri. Pēdējo reizi higiēnas preces pasūtītas septembrī, un tās beigušās decembrī.

Meitenes tikai pabrīdina medmāsu, ka paņems.

Skolas medicīnas māsa atklāj, ka pieprasījums “avārijas situācijās” ir aptuveni 4–5 paketes nedēļā. Meitenes kopumā neesot kautrīgas, visbiežāk pie viņas nākot 7. un 8. klases skolnieces.

Medicīnas kabinetā ir iespējams iedzert arī pretsāpju zāles menstruāciju sāpju mazināšanai – tās tiek izsniegtas ar vecāku atļauju.

Menstruācijas gan nav pietiekams attaisnojums, lai atbrīvotu no sporta, paskaidro medicīnas māsa, tiesa gan, skolotājus lūdz atbrīvot no intensīvas slodzes.

I. Poce uzskata, ka risinājums, ka paketes ir saņemamas pie medicīnas māsas, ir optimāls, jo

“tad nav tā, ka nāk un kaudzēm sagrābj pilnas somas”.

Ramona (18) šobrīd mācās 12. klasē un stāsta, ka zina par iespēju skolā saņemt higiēnas preces, ja ir tāda vajadzība. Pati šo iespēju ir izmantojusi vienu reizi.

“Ja negaidīti sākas mēnešreizes, tad pajautāju sākumā klasesbiedrenēm,” pieredzē padalās Ramona.

Tomēr viņa uzskata, ka izglītības iestādēs būtu jābūt brīvi pieejamām šīm precēm, un variantu, ka paketes atrastos automātos, atzīst par labu, jo

“tas novērstu meitenēm lieku diskomfortu, lūdzot kādam palīdzību”.

Skolniece gan atzīmē, ka viņai svarīgi arī, lai higiēnas preces būtu kvalitatīvas. Sporta stundās viņa parasti piedalās, bet neslēpj, ka skolā meitenes bieži nesporto mēnešreižu dēļ.

Savukārt Laura (18), arī no tās pašas Draudzīgā aicinājuma vidusskolas, par šādu iespēju tikt pie paketes, ja nepieciešams, nemaz nezina. Viņai vajadzība pēc paketēm skolā bijusi vismaz četras reizes gada laikā.

“Es pajautāju kādai draudzenei, klasesbiedrei vai pat kādai skolasbiedrenei, kas tajā brīdī atrodas tualetē,”

par risinājumiem stāsta Laura.

Arī viņa uzskata, ka bezmaksas higiēnas precēm izglītības iestādēs būtu jābūt, bet par labāko to atrašanās vietu jauniete uzskata tualeti, jo “tur ir viegli pieejamas, kad nepieciešams”.

Viņai šķiet, ka iet pēc paketēm kaut kur nebūtu patīkami tieši liekas iešanas dēļ, jo paketes vajadzīgas konkrētajā brīdī.

Arī Ērikai (13) skolā ir bijusi nepieciešamība pēc higiēnas precēm, bet viņa vienmēr cenšas paņemt līdzi tās pati.

Skolniece tāpat vispirms izmanto iespēju pajautāt draudzenēm. Ja viņām nav, tad dodas pie māsiņas. Viņai nebūtu problēmu, ja tāda kārtība būtu arī turpmāk, jo “tas ir tikai normāli”.

Bezmaksas higiēnas preces pieejamas arī Liepājas Oskara Kalpaka vidusskolā.

Skolas medicīnas māsa Velta Adamkoviča ir dzirdējusi par Saeimā iesniegto iniciatīvu, bet šajā skolā paketes meitenēm pieejamas jau sen.

Medicīnas māsa higiēnas preces pasūta no skolas medicīnai piešķirtajiem līdzekļiem.

“Citreiz vairāk, citreiz mazāk, bet nekad nav bijis tā, ka kādai nācies atteikt,”

stāsta V. Adamkoviča.

Meitenes nāk palūgt, un māsiņa iedod. Viņa atklāj, ka ar meitenēm ir runāts, ka vienmēr jābūt paketēm līdzi. Bet Velta ir aicinājusi meitenes nekautrēties un prasīt, ja to nav līdzi, un kopumā secina, ka viņas kautrīgas neesot.

Medmāsai šķiet, ka bezmaksas higiēnas precēm būtu jābūt pieejamām, bet ne tā, ka visām pienākas, – lai tās netiek izšķērdētas un neizmanto ne savām vajadzībām.

Taču iespēja pie medicīnas māsas bez maksas saņemt higiēnas preces nav visās skolās. Paula (14), kura mācās Pāvilostas pamatskolā, atklāj, ja skolas laikā ir neplānota nepieciešamība pēc higiēnas precēm, viņa var paļauties tikai uz draudzenēm.

Saeimā iesniegto iniciatīvu viņa atbalsta un uzskata, ka skolās bez maksas būtu jābūt pieejamām vismaz paketēm, vislabāk turpat tualetē.

Vai viņa ietu pie medmāsas, ja tās būtu pieejamas tur? “Ietu, ja nebūtu citu variantu, bet būtu kauns jautāt,” pusaudze godīgi saka.

Uzziņai

Vairākās valstīs visā pasaulē nodrošina bezmaksas higiēnas preces skolās. 2017. gadā Skotija kļuva par pirmo valsti, kura ieviesa šo principu.

Kopš 2021. gada bezmaksas tamponus un paketes skolās nodrošina arī Jaunzēlandē. Tāpat Austrālijas valdība 2018. gadā izziņoja plānu par bezmaksas tamponu un pakešu nodrošinājumu skolās.

2020. gadā kā pirmais to ieviesa Viktorijas štats Austrālijā.

Bezmaksas menstruāciju produktus nodrošina arī Ilinoisā, Vašingtonā, Ņujorkā, Ņūhempšīrā un Virdžīnijā ASV, Kenijā, Dienvidāfrikā, Botsvanā, Seulā, Ugandā, Zambijā, Britu Kolumbijā, Ontārio, Jaunskotijā, Prinča Edvarda salā un Ildefransas reģionā Francijā.

Avots: “Global Citizen”

Mediju atbalsta fonda ieguldījums no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par sagatavoto saturu atbild portāls liepajniekiem.lv.

Šobrīd aktuāli

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par satura pakalpojuma pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: [email protected]), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, vai interneta vietnē kurzemes-vards.lv, turpmāk tekstā – VIETNE KV, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI. PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ/VIETNĒ KV šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

 1. PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNĒ/VIETNĒ KV maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
 2. PAKALPOJUMS ir kāds no šajā punktā uzskaitītajiem satura pakalpojumiem, kurš ir nopērkams VIETNĒ/VIETNĒ KV, un kura abonementu PIRCĒJS ir tiesīgs iegādāties:
 1. Liepajniekiem plus – maksas digitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus”,
 2. ”Kurzemes Vārds” elektroniskais abonements – maksas digitālā satura pakalpojums VIETNĒ KV, tajā skaitā drukātam laikrakstam ”Kurzemes Vārds” (reģistrēts masu informācijas reģistrā ar nr. 000700763, no 28.11.1991.) vizuālā un satura apjoma ziņā identiska elektroniska kopija, kā arī pieeja viena mēneša iepriekšējo elektronisko kopiju arhīvam,
 3. ”Kurzemes Vārds” drukātais laikraksts – papīra formātā iznākošs reģionālais laikraksts (reģistrēts masu informācijas reģistrā ar nr. 000700763, no 28.11.1991.), kura piegādi PIRCĒJAM Liepājā un Grobiņā (pilsētā) nodrošina SIA ”AC Kurzemes Vārds”, vai citur Latvijā VAS ”Latvijas Pasts” saskaņā ar tā piegādes grafiku.
 4. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

PAKALPOJUMA abonements ir fiksēts termiņā, par noteiktu cenu, kuru KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā. KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. PAKALPOJUMA abonementa cenā ietverti ir visi uz to attiecināmie nodokļi, tajā skaitā pievienotās vērtības nodoklis (turpmāk – PVN) saskaņā ar LR normatīvajiem aktiem:

 1. Liepajniekiem plus ir 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par cenu – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi).
 2. ”Kurzemes Vārds” elektroniskais abonements ir 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par cenu – EUR 4.99 (četri euro un 99 centi).
 3. ”Kurzemes Vārds” drukātais laikraksts ir papīra formāta izdevums par cenu – EUR 8.95 (astoņi euro un 95 centi) vienam mēnesim.
 4. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ/VIETNĒ KV. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu PAKALPOJUMAM Liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements, bet uz nākamo kalendāro mēnesi pagarinoties automātiski PAKAPLOJUMAM Kurzemes Vārds drukātais laikraksts abonementam , un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

 1. PAKALPOJUMA ABONEMENTA KURZEMES VĀRDS DRUKĀTAIS LAIKRAKSTS PIEGĀDES UZSĀKŠANA.
  1. Ja PIRCĒJS ir veicis PAKALPOJUMA samaksu darba dienā līdz plkst.14.00, tad abonementa piegāde tiek uzsākta ar nākamo darba dienu, ja piegādi nodrošina AC Kurzemes Vārds, vai pēc divām darba dienām, ja piegādi nodrošina Latvijas Pasts;
  2. Ja PIRCĒJS ir veicis samaksu darba dienā pēc plkst 14:00, tad abonementa piegāde tiek uzsākta ar aiznākamo darba dienu, ja piegādi nodrošina AC Kurzemes Vārds, vai pēc trim darba dienām, ja piegādi nodrošina Latvijas Pasts;
 2. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

KV Šī Līguma ietvaros ar PAKALPOJUMU Liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

 1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

 1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

 1. AUTORTIESĪBAS

Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

 1. DATU APSTRĀDE

LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

 1. CITI NOTEIKUMI

Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz