Pirmdiena, 24. februāris Diāna, Dina, Dins

Palīdz aizturēt maluzvejnieku

Palīdz aizturēt maluzvejnieku
Foto: LETA
20.05.2019 07:12

"Kurzemes Vārds"

Līdz ar aktīvās makšķerēšanas sezonas atklāšanu vairāk darba ir Liepājas Reģionālas vides pārvaldes inspektoriem, kuri rūpējas, lai tiktu ievērotas noteiktās likuma normas. Kaut arī pēdējā laikā vairākkārt uzsvērts, ka zivju tīkotāji kļuvuši godīgāki, pārkāpumi ik pa laikam tomēr tiek konstatēti.

Liepājas Reģionālās vides pārvaldes vecākais inspektors Ģirts Liepiņš “Kurzemes Vārdam” pastāsta, ka situācija kopumā nav slikta, tomēr joprojām no ūdenstilpēm tiekot izņemti nelegālas zvejas rīki, lielākoties tīkli. “Inspektori Liepājas ezeru un citas tuvējās ūdenskrātuves apseko regulāri. Jau pirms 1. maija bija novērojama makšķernieku rosīšanās. Aprīlī uz tā dēvētā sarkanā mola aizturējām kādu maluzvejnieku, kurš zivju iegūšanai izmantoja mazizmēra tīklu. Viņa lomā bija trīs vimbas, asaris un plaudis. Personai sastādīts administratīvā pārkāpuma protokols, un naudas sods šajā gadījumā var būt no 280 līdz 700 eiro,” teic Ģ. Liepiņš. Tāpat viņš piebilst, ka gadījumos, kad zivis jau gājušas bojā, pārkāpējam jāsedz arī dabai nodarītie zaudējumi. Inspektors arī paslavē makšķernieku, kurš ne tikai ziņoja par nelikumību, bet arī neļāva maluzvejniekam aizbēgt.

Pateicoties tam, kam cilvēki nav vienaldzīgi pret maluzvejniecību, inspektoriem izdevies pasargāt zivis arī Kalvenes pagasta Tīdu ezerā. “Zvanīja kāds vīrietis un pastāstīja, ka ezerā divi vīrieši izliek tīklus. Pārkāpējus neaizturējām, taču atbrīvojām četrus vēl dzīvus plaužus,” saka Ģ. Liepiņš.

Visaktīvāk inspektori strādāja tieši 1. maijā. “Kopā bija trīs inspektoru grupas, kuras kontrolēja notiekošo Liepājas ezerā un tuvējā reģiona ūdenstilpēs. Sastādīti vien trīs administratīvā pārkāpuma protokoli, un tie visi par to, ka copmaņi nebija iegādājušies makšķerēšanas kartes vai licences,” teic Ģ. Liepiņš, piebilstot, ka pašlaik ūdenskrātuvēs pēc līdaku ķeršanas sezonas atklāšanas esot iestājies tāds kā klusums. Tas esot skaidrojams ar sliktajiem laikapstākļiem un joprojām zemo ūdenslīmeni.

Sadarbībā ar

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli