Otrdiena, 31. marts Gvido, Atvars

Palielinās pabalstus pilngadību sasniegušajiem bāreņiem

Palielinās pabalstus pilngadību sasniegušajiem bāreņiem
Foto: liepajniekiem.lv
14.03.2019 16:05

liepajniekiem.lv

Liepājas pilsētas domes deputāti šodien, 14.martā, notikušajā pilsētas domes Finanšu komitejas sēdē atbalstīja grozījumu izdarīšanu pilsētas domes 2010.gada 16.decembra saistošajos noteikumos ”Par pabalstiem pilngadību sasniegušajiem bāreņiem un bez vecāku gādības palikušajiem bērniem”. Grozījumi paredz ievērojami palielināt pabalstu apmēru.

”Ņemot vērā Tiesībsarga 2018.gadā veikto pārbaudi pašvaldībās par jauniešu situāciju un atbalstu uzsākot patstāvīgu dzīvi, kā arī ņemot vērā, ka daudzus gadus Liepājas pašvaldībā nav palielināts atbalsta apmērs, ir nepieciešams pilnveidot atbalsta sistēmu bāreņiem, palielinot pašvaldības sniegtā atbalsta apmēru,” skaidro Liepājas pilsētas domes Sociālā dienesta direktore Linda Krasovska.

”Tādēļ ir sagatavots pašvaldības saistošo noteikumu projekts ”Grozījumi Liepājas pilsētas domes 2010.gada 16.decembra saistošajos noteikumos, kuru apstiprinot, papildu Ministru kabineta noteikumos noteiktajam minimālajam bāreņu sociālo garantiju apmēram, pašvaldība paredz lielāku materiālo atbalstu bāreņiem,” viņa turpina.

Grozījumi attiecas uz bāreņiem, par kuru ārpusģimenes aprūpi lēmumu ir pieņēmusi Liepājas pilsētas pašvaldība vai Liepājas pilsētas Bāriņtiesa, pēc ārpusģimenes aprūpes beigšanās.  

Paredzēts palielināt vairāku pabalstu apmērus. Vienreizējo pabalstu patstāvīgas dzīves uzsākšanai bāreņiem un bāreņiem, kuriem noteikta invaliditāte kopš bērnības un kuriem pēc pilngadības sasniegšanas noteikta III invaliditātes grupa – 250 eiro. Bāreņiem, kuriem noteikta invaliditāte kopš bērnības un kuriem pēc pilngadības sasniegšanas noteikta II invaliditātes grupa – 260 eiro. Bāreņiem, kuriem noteikta invaliditāte kopš bērnības un kuriem pēc pilngadības sasniegšanas noteikta I invaliditātes grupa – 280 eiro.

Vienreizējo pabalstu sadzīves priekšmetu un mīkstā inventāra iegādei paredzēts palielināt no 520 eiro uz 700 eiro. Pabalsta summu 500 eiro apmērā paredzēts piešķirt skaidrā naudā, bet summu 200 eiro apmērā piešķir sadzīves priekšmetu un mīkstā inventāra iegādei, apmaksājot bāreņa iesniegto rēķinu par sadzīves priekšmetu un mīkstā inventāra iegādi, kas izrakstīta tirdzniecības vietā. ”Tādēļ, ka šie jaunieši var nebūt gatavi patstāvīgi risināt visus jautājumus,” tā L.Krasovska.

Palielināt paredzēts arī pabalstu ikmēneša izdevumiem bārenim, kurš mācās vai studē izglītības iestādē. Bāreņiem un bāreņiem, kuriem noteikta invaliditāte kopš bērnības un kuriem pēc pilngadības sasniegšanas noteikta II vai III invaliditātes grupa pabalstu no 64 eiro palielināt uz 130 eiro. Bāreņiem, kuriem noteikta invaliditāte kopš bērnības un kuriem pēc pilngadības sasniegšanas noteikta I invaliditātes grupa – uz 140 eiro.

Vienreizējo pabalstu remontmateriālu iegādei paredzēts palielināt no 142 uz 250 eiro. ”To piešķir mantiskā veidā,” piebilst L.Krasovska.

Vienlaicīgi projekts paredz, ka vienreizējs pabalsts patstāvīgas dzīves uzsākšanai tiks izmaksāts arī ilgstošas sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas institūcijā ievietotajiem bāreņiem pēc pilngadības sasniegšanas un ārpusģimenes aprūpes izbeigšanās.

Finanšu komitejā deputāti projektu atbalstīja vienbalsīgi, taču gala lēmums viņiem būs jāpieņem domes sēdē.

Apstiprinot saistošo noteikumu projektu, pabalstu pilngadību sasniegušajiem bāreņiem un bez vecāku gādības palikušajiem bērniem izmaksu nodrošināšanai 2019.gadā būs nepieciešami  82 780 eiro.

Papildus līdzekļi no pilsētas budžeta gan nebūs nepieciešami, skaidro L.Krasovska: ”Sociālais dienests, sagatavojot budžeta projektu 2019.gadam, ir ieplānojis līdzekļus minēto pabalstu izmaksai 2019.gadā.”

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli