Otrdiena, 14. jūlijs Ritvars, Oskars, Anvars
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Papildināts – Deputāti nolemj apvienot 2. un 12 vidusskolu

Papildināts – Deputāti nolemj apvienot 2. un 12 vidusskolu
Foto: liepaja.lv
01.03.2019 10:35

liepajniekiem.lv

Šodien Liepājas domes ārkārtas sēdē tika pieņemts lēmums apvienot Liepājas 12.vidusskolu un A.Puškina 2.vidusskolu vienā – ar pagaidu nosaukumu A.Puškina Liepājas vidusskola. 

”Saskaņas” deputāti Helēna Geriloviča, Ludmila Rjazanova, Pāvels Sereda balsoja pret apvienošanu, Gaļina Skorobogatova balsošanā nepiedalījās, jo pati strādā abās skolās. Lēmums pieņemts ar 11 pozīcijas – Liepājas partijas un Reģionu apvienības deputātu balsīm ”par” – uzsākt abu skolu reorganizāciju. Skolas apvienojot; reorganizācija jāpaveic līdz 1. septembrim. J. Vilnītim jāizveido abu skolu reorgnizācijas komisija. Pēc domes priekšsēdētāja teiktā, 12. vidusskolas direktors Valerijs Jepiskoposovs sākotnēji būs jaunās skolas direktora pienākumu izpildītājs, viņam palīdzēs 2. vidusskolas direktore Edīte Plamše, bet ar laiku tiks izsludināts jaunās skolas direktora amata konkurss.

Apspriežot skolu apvienošanu, izraisījās emocionālas debates starp domniekiem. Iebildumus izteica opozīcijas pārstāvji. Deputāte L.Rjazanova: ”Jābūt pārliecībai, ka skolu apvienošana ir pārdomāta un ka nepasliktināsim izglītības kvalitāti.” Vai nebūšot kā ar bērnudārziem, kurus pašvaldība likvidējusi ar vieglu roku – L.Rjazanova norādīja, ka tajos trūkst vietu. ”Vai ir zināms liepājnieku skaits, kuri 2018. gadā ar bērniem atgriezušies no ārzemēm? Reorganizācija ir sasteigta.

Nav pieņemami, ka vienus no skolas izliek, lai citus ieliktu vietā,” – norādot uz Izglītības komisijā izskanējušo, ka ar laiku uz 12. vidusskolas pašreizējām telpām K. Valdemāra ielā varētu pārcelties 10. vidusskolas jaunākās klasītes no Rožu ielas 10. ēkas, kuru pašvaldība īrē no privāta īpašnieka.

Viņa uzdeva arī vairākus jautājumus: ”Vai izglītības kvalitāti var paaugstināt, tikai, apvienojot skolas? Kā tas veicinās pedagogu izaugsmi? Cik darbinieku samazinās? Kā izlems, kuriem skolēniem nav vietas 2.vidusskolā – ja 1. septembrī abās skolās kopā bija 1121 skolēns, bet apvienotajā skolā būs vieta 1030 skolēniem? Kāds ir pašvaldības ietaupījums, ja Rožu ielu 10 vairs neizmantos? Kā atrisinās bērnu ēdināšanu?”

Domes priekšsēdētājs Jānis Vilnītis atbildēja, ka daudzi jautājumi jau ir atbildēti šonedēļ Izglītības komisijā un Izglītības, kultūras un sporta komitejā, bet citus jautājumus vēl risinās sešu mēnešu laikā līdz jaunās skolas darbam, un par tiem būs atbildīga speciāla darba komisija, kurai būs jāveic abu skolu apvienošana. Sešu mēnešu laikā arī būs skaidri zināms, cik bērnu mācīsies jaunajā skolā. Savukārt, ietaupījums uz Rožu ielas 10. nama rēķina būs 36 tūkstoši eiro. Tik daudz pašvaldībai gadā izmaksā šīs ēkas telpu īre un izdevumi par komunālajiem maksājumiem. ”Nav pamata teikt, ka pašvaldība ar vieglu roku atbrīvojusies no bērnudārziem, miniet precīzu adresi! Ir tieši otrādi, esam būvējuši, remontējuši, paplašinājuši. Laikam jūs runājāt par rūpnīcu dārziņiem,” pārmetumus atvairīja J. Vilnītis. Savukārt deputāts, O.Kalpaka vidusskolas direktors Gints Ročāns pēc savas darba pieredzes skaidroja, ka arī lielā skolā ēdināšanu var atrisināt, un tas ir atkarīgs no tā, kā vadība organizē skolas darbu, starpbrīžus un stundu sarakstu, un ir iespējams nodrošināt katram bērnam 30 minūšu starpbrīdi pusdienām.

Opozīcijas deputāts Pāvels Sereda piebalsoja L.Rjazanovai, paziņojot, ka ir savākti vairāk nekā 500 parakstu vēstule, kurā abu skolu vecāki protestē pret apvienošanu, uzskatot, ka lēmums ir sasteigts un nepārdomāts. Savukārt J.Vilnītis pārmeta P.Seredam, ka viņš, trešdienas vakarā tiekoties ar vecākiem, ir izmantojis tribīni politiskam paziņojumam, nodarbojies ar demagoģiju, sajaucis patiesību ar meliem, izraujot no konteksta izglītības ministres Ilgas Šuplinskas teikto, ka skolu ”reforma nav mehāniska”. J.Vilnītis uzsvēra, ka novadu skolām ir citi, un lielo pilsētu skolām ir citi vidusskolu kritēriji. Kā pārliecinājās ”Kurzemes Vārds”, šīs atšķirīgās prasības, kuras minēja J.Vilnītis, nosaka Ministru Kabineta 583. noteikumi (izdoti 11. septembrī pērn). Tajos ir minēts, ka republikas pilsētu vidusskolās 10. – 12. klašu grupās 2020. gadā jābūt vismaz 120 skolēniem, kamēr, piemēram, novadu pilsētās pieļaujams, ka vidusskolās var būt pat tikai 54 audzēkņi 10. – 12. klašu grupā, bet pierobežas novados – pat vēl mazāk.

”Ja reiz ”Saskaņa” ir tik korekta, tad kāpēc ”Saskaņa” to (skolu apvienošanu) dara Rīgā?” pretjautāja J.Vilnītis.

”Jūs to izmantojat politiskiem mērķiem, es strādāju bērnu un liepājnieku labā! Ja neizpildām vidusskolu kritērijus, tad vidusskolas tiek slēgtas, un jāatmaksā Eiropas Savienības nauda, kas ieguldīta 2. un 12. skolas remontā.”

Opozīcijas deputāte H.Geriloviča sacīja, ka skolu apvienošanu atbalsta ”pa lielam, perspektīvā, viss ir ļoti labi”, bet aicināja padomāt, lai reorganizācija nenotiek, skolēnus atraujot no draugiem, un lai vecajās telpās atstātu 12. vidusskolas sākumskolu. J.Vilnītis atbildēja, ka ”pagaidām dažas klases, uz laiku, varētu palikt – tāpēc būs profesionāļu darba grupa”, kurai skolēnu izvietojums būs jāatrisina.

Domes sēde tika translēta uz domes ēkas lielo zāli, kur tās norisi varēja skatīties ikviens interesents. Zālē bijis apmēram ducis reorganizējamo skolu bērnu vecāku – apliecināja Izglītības pārvaldes pārstāve Gunta Jākobsone.

Jau rakstījām, ka skolēnu skaita sarukšanas dēļ un lai izpildītu normatīvo aktu prasības par nepieciešamo skolēnu un klašu komplektu skaitu vidusskolās tiek lemts par abu mazākumtautību skolu apvienošanu zem 2.vidusskolas jumta, izveidojot, kā apvienošanas virzītāji uzskata, vienu spēcīgu vidusskolu. Ja to nedarītu, tad abas skolas ar laiku zaudētu vidusskolas statusu audzēkņu trūkuma dēļ. Tas nepieciešams vēl viena aspekta dēļ – iepriekš uzsvēra Izglītības pārvaldes vadītāja Kristīne Niedre-Lathere. Proti, 2.vidusskolas renovācijā ieguldīti apmēram 2 miljoni eiro, izmantota Eiropas Reģionālās attīstības fonda nauda. Atbilstoši ES fondu līdzfinansēta projekta prasībām, vismaz piecus gadus pēc renovācijas skolā jānodrošina noteikts skolēnu skaits, bet 2.vidusskola viena pati to nespēj, un bērnu skaits sarūk.

Pašlaik plāno, ka sākotnēji apvienoto skolu varētu saukt par A. Puškina Liepājas vidusskolu – bez numerācijas.

Bet no 2.vidusskolas jau nācis priekšlikums, ka jaunizveidoto izglītības iestādi varētu saukt par Liedaga vidusskolu, tā uzsverot skolas atrašanos tuvu jūrai, Liedaga ielā.

Taču iepriekš J.Vilnītis ir uzsvēris, ka par skolas nosaukumu varētu vēl lemt paši tās nākamie iemītnieki un vecāki. Galīgajam nosaukumam vajadzētu būt skaidram līdz 2019.gada septembrim.

Pašvaldība plāno, ka atbrīvotajā 12.vidusskolas ēkā K.Valdemāra ielā varētu iekārtoties J.Čakstes 10.vidusskolas sākumskolas klases, savukārt skolas ēku Toma ielā, kur 12.vidusskola vēl aizņem trīs telpas, pilnībā aizpildīs Centra sākumskola.

K. Niedre-Lathere iepriekš uzsvēra, ka skolu tīkla sakārtošana turpināsies, jo nepieciešamos kritērijus neiztur vēl vairākas pilsētas vidusskolas, piemēram 8. un 10. Savukārt vidusskolām izvirzītos centralizēto eksāmenu sekmības parametrus 2018.gadā pilnībā izpildījusi tikai viena pilsētas skola – Liepājas Valsts 1.ģimnāzija.

 

 

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz