Ceturtdiena, 20. februāris Smuidra, Vitauts, Smuidris

Papildināts – Turpmāk Pensionāru federāciju vadīs bijusī Saeimas deputāte Aija Barča

Papildināts – Turpmāk Pensionāru federāciju vadīs bijusī Saeimas deputāte Aija Barča
Foto: Zane Bitere/LETA
18.05.2019 16:07

LETA

Latvijas Pensionāru federāciju (LPF) turpmāk vadīs bijusī Saeimas deputāte Aija Barča (ZZS), aģentūru LETA informēja līdzšinējais federācijas priekšsēdētājs Andris Siliņš (ZZS).

Patlaban joprojām norisinās LPF kārtējais kongress, kura darba kārtībā vēl ir valdes vēlēšanas.

Siliņš organizāciju vadījis sešus gadus, un nolēmis uz nākamo termiņu nekandidēt.

Iepriekš kā potenciālo kandidātu šim amatam federācijas dalīborganizācijas minēja arī bijušo Saeimas deputātu Imantu Burvi.

Kā liecina LETA arhīvs, kopš 2003.gada LPF vadīja Aina Verze, bet 2013.gadā viņas vietā tika ievēlēts Siliņš, kurš federāciju vadījis sešus gadus, arī 12.Saeimas sasaukuma laikā, kad viņš pildīja deputāta pienākumus.

Latvijas Pensionāru federācijas (LPF) jaunā priekšsēdētāja Aija Barča (ZZS) tupinās jau sāktos darbus, tomēr sola aktīvāk iesaistīt organizāciju dažādos projektos, aģentūrai LETA pauda Barča.

Viņa norādīja, ka līdzšinējā LPF priekšsēdētāja Andra Siliņa (ZZS) sāktie darbi ir labi un turpināmi, turklāt Siliņš šodien federācijas kongresā ievēlēts par tās goda federācijas priekšsēdētāju, kas nozīmē, ka līdzšinējais organizācijas vadītājs palīdzēs Barčai jaunajā amatā.

Tāpat Barča sacīja, ka šodien kongresā federācijai pievienojušās jauni dalībnieki, kā rezultātā patlaban LPF veido 130 dažādas organizācijas. “Manuprāt, Pensionāru federācija ir spēks, ar ko Latvijā jārēķinās,” piebilda jaunā LPF priekšsēdētāja.

Pēc viņas teiktā, šodien kongresā LPF atskatījās uz līdzšinējiem darbiem un iezīmēja jautājumus, kuri būtu jārisina tālāk. LPF priekšsēdētāja norādīja, ka patlaban tiks analizēts valdības rīcības plāna sociālais bloks, kā arī Saeimā ievēlēto partiju programmas, kā rezultātā taps LPF rīcības plāns.

Barča sacīja, ka šodien kongresā aicinājusi delegātus konstruktīvi stādāt, lai sasniegtu LPF galveno mērķi – uzlabot senioru dzīvi.

Kopumā Barča atbalsta līdz šim iecerētos pasākumus saistībā ar pensiju indeksācijas celšanu personām, kuras pensionējušās pēc 2012.gada, kā arī saskata nepieciešamību palielināt piemaksas par darba stāžu pensionāriem. Vienlaikus Barča neatbalsta pensiju indeksācijas attiecināšanu uz visiem pensionāriem, par ko viņa arī informējusi šodien LPF kongresā.

Sadarbībā ar

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli