Trešdiena, 3. jūnijs Ineta, Inta, Intra
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Papildināts – Zudīs daļa Liepājas vizītkartes

Papildināts – Zudīs daļa Liepājas vizītkartes
04.01.2013 12:30

Atslēgvārdi

“Jā, ir skumji, taču dzīvē tā notiek,” – tā portālam sacīja vairāki uzrunātie, vaicāti, kā uztver ziņu par Latvijas 1. Rokkafejnīcas slēgšanu, kas līdz šim bijis viens no pilsētas simboliem. Pats galvenais esot – lai paliek tās labās lietas, kas līdz ar Rokkafejnīcu Liepājā radušās.

“Latvijas 1. Rokkafejnīca, protams, ir nozīmīgs simbols pilsētā un ir skumji, ka tā ir slēgta. Ēka ir brīnišķīga, taču dzīvē tā notiek, tas nav nekas pārdabisks, uzņēmumi nāk un iet,” racionāli notikušo uztver Liepājas reģiona Tūrisma informācijas biroja vadītāja Ieva Hmieļevska. “Nav noslēpums, ka “Rokkafejnīca” pēdējos gados stagnēja un tas meta zināmu ēnu uz Liepāju. Pēc kafejnīcas darbības pārtraukšanas viens no svarīgākajiem jautājumiem no tūrisma aspekta ir: kas notiks ar Latvijas mūziķu Slavas aleju? Esmu dzirdējusi, ka bija ideja Slavas aleju šovasar paplašināt. Ir svarīgi, lai tā paliek dzīva un labās lietas, kas “Rokkafejnīcas” izveidē ir ieguldītas, tai skaitā infrastruktūra pie tās, tiktu saglabāta.”

Liepājas mērs Uldis Sesks uzskata, ka Latvijas 1.Rokkafejnīca viennozīmīgi ir kļuvusi par spilgtu pilsētas simbolu, tāpēc ziņa par šīs vietas slēgšanu ir skumja. “Rokkafejnīca ir darbojusies tik ilgi un spējusi noturēt iedzīvotāju interesi tik daudzus gadus, kā reti kurai izklaides vietai Latvijā,” uzteic U.Sesks.

“Protams, Liepājā iedzīvotāju maksātspēja nav tik liela kā galvaspilsētā un nekad tāda arī nevar būt, taču redzams arī, ka Liepājā pēdējo gadu laikā šajā jomā konkurence ir kļuvusi ļoti spēcīga. Tādas izklaides vietas kā “Fontaine Palace”, “Red Sun Buffet”, “Big7” un “Coyote Fly” ir ienākušas un nostiprinājušas savu vietu, spējot piesaistīt apmeklētājus ar savu piedāvājumu,” norāda U.Sesks. Taču viņš cer, ka viss vēl gluži nebeidzas un brāļi Mediņi Liepājā atgriezīsies ar kādu jaunu projektu. “Šo gadu laikā viņi ir parādījuši, ka idejas un apņēmības viņiem netrūkst, ir īstenoti tik daudzi skaisti projekti, vasaras festivāli, mūziķu Slavas aleja u.c.”

Tā kā mūziķu Slavas aleja ir pašvaldības īpašums, šie objekti arī turpmāk paliks Zivju ielā, lai priecētu liepājniekus un pilsētas viesus, bažas par to neskaidro likteni izkliedē U.Sesks. Turklāt jau pavasarī Slavas aleja varētu pat tikt vēl nedaudz papildināta ar pieciem jauniem objektiem. Kas attiecas uz lielo ģitāru pie Rokkafejnīcas vai citiem objektiem, to pašlaik U.Sesks vēl nevarēja komentēt, jo tās piederot Rokkafejnīcas īpašniekiem. “Ja īpašnieki nolems ģitāru nodot pašvaldībai, tad mēs to, protams, ar prieku pieņemsim,” sacīja Liepājas mērs.

Grupas “Willow Farm” mūziķis Emīls Dreiblats portālam godīgi sacīja: “Gaidīju, ka tas notiks šā gada rudenī.” Par to, ka paredzams šāds iznākums, varējis nojaust, jo “pēdējā laikā viņiem spoži neklājās, redzot, cik ir apmeklētāju”. “Jā, šis laiks ir bijis skaists, ir piedzīvoti daudzi patīkami mirkļi, taču nekas nav mūžīgs. Līdz ar to dzīvē noslēdzas kaut kāds posms, tādēļ neteikšu, ka man ir skumji. Nespēlēšu šeit, spēlēšu kaut kur citur. Ja nē, tad kaut vai tikai sev,” par notiekošo sacīja E.Dreiblats. Viņaprāt, ir daudz darboties gribētāju, tā kā ilgi šī niša tukša nepaliks. “Cita lieta – kas notiks ar Rokkafejnīcas ēku. Tā ir liela. Ir jābūt nopietnam investoram, kas izlems ķersies pie tās apsaimniekošanas. Iespējams, būtu pat labi, ja tā kādu brīdi pastāvētu tukša. Lai izvējo viss vecais un varētu sākties kas jauns.” E.Dreiblats pārliecināts, ka pilsētā ir pietiekami daudz izklaides vietu, kur cilvēki varēs atpūsties kā to ir darījuši līdz šim.

Mūziķis Tomass Kleins, kurš šovakar pats vēl spēlēs Rokkafejnīcā, jautāts par tās slēgšanu, atzīst: “Tas, ka tiek slēgta Rokkafejnīca, ir slikti vairāku iemeslu dēļ. Pirmkārt, daudzi cilvēki zaudēs darbu. Otrkārt, daudziem liepājniekiem tā bija iemīļota vieta. Daļa Liepājas vizītkartes ir zudusi. Rokkafejnīca ir liela daļa no manas dzīves, esmu tur bijis no tās pirmā brīža. Man ļoti pierasta vieta, vieta, kur satikt savus cilvēkus.” T.Kleins ir pārliecināts, ka Slavas alejai u.c. ar Rokkafejnīcu saistītiem atribūtiem gan jāpaliek savās vietās: “Tiesa gan, viss atkarīgs no tā, kas ēkā būs turpmāk.”

Pastāv arī viedoklis, ka Liepājas 1. Rokkafejnīcas slēgšanā nav tik daudz vainojama ekonomiskā situācija, kā nespēja izturēt konkurenci, kad tāda parādījās “Red Sun Buffet” un “Coyote Fly” veidolā. Jo šajās iestādēs par apmeklētāju trūkumu sūdzēties nevar.

Kokteiļbāra “Red Sun Buffet” īpašnieks Mareks Alberts sarunā ar redakciju atzina, ka klientu trūkumu pašlaik neizjūt, lai gan pilsētā patiešām jūtams, ka iedzīvotāju kļūst mazāk. Viņaprāt, Latvijas 1. Rokkafejnīcas likstās varētu būt vainojams apstāklis, ka uzņēmuma īpašnieki koncentrējušies uz citām prioritātēm. Bet uzņēmumu nevar ilgi vadīt no tālienes.

Arī kluba “Fontaine Palace” pārstāvis Jānis Enkūzens uzskata, ka viens no galvenajiem Rokkafejnīcas slēgšanas iemesliem ir konkurence. “Kad Mediņi sāka darboties šajā jomā, viņi ilgu laiku bija gandrīz monopolisti. Tagad, protams, izvēle ir daudz plašāka. Un varbūt patiešām pareizāk ir koncentrēties uz vienu mērķi, kā tagad – Rīgā, nekā mēģināt saglābt vairākus,” secina J. Enkūzens.

Egona Zīverta foto

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: [email protected]), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz