Sestdiena, 29. februāris

Par skolu pārveidi – vienbalsīgi

Par skolu pārveidi – vienbalsīgi
Foto: Ģirts Gertsons
15.03.2019 07:15

"Kurzemes Vārds"

Par Vakara (maiņu) vidusskolas likvidāciju un par to, ka nākamajā mācību gadā 8. vidusskola būs vakarskolas mācību programmu pārņēmēja, Liepājas domes Izglītības, kultūras un sporta komitejas deputāti vakar nobalsoja vienprātīgi – ar sešām balsīm “par”. Septītās balss īpašniece deputāte Linda Matisone sēdē nepiedalījās. Galīgais lēmums vēl jāpieņem pilsētas domei.

Plāno, ka 8. vidusskola būs vakarskolas saistību, finanšu, mantas un darba tiesisko attiecību pārņēmēja, “ciktāl tas iespējams”. Saskaņā ar lēmuma projektu no 1. septembra 8. vidusskola īstenos papildus jau esošajām programmām vēl piecas citas vispārējās vidējās izglītības vispārizglītojošā virziena programmas, arī divas pamatizglītības otrā posma programmas (vienu – korekcijas programmu 7. – 9. klasēm), turklāt arī divas pirmsskolas izglītības programmas, no tām viena būs mazākumtautību programma. Un vēl īstenos pamatizglītības profesionāli orientētā virziena programmu “Jūras zinības”, kuru šajā mācību gadā sākuši mācīties bērni pilsētas internātskolā, kuru arī šī mācību gada beigās likvidēs. Komitejas sēdē Izglītības pārvaldes vadītāja Kristīne Niedre-Lathere skaidroja, ka 8. vidusskola pārņems vakarskolas programmas, kuras tiek īstenotas “trijos blokos – klātienē, neklātienē un tālmācībā”. Klātienes skolēni mācās piecas dienas nedēļā, viņiem ir samazināts stundu skaits, nav sporta, var mācīties gan dienā, gan vakarā. Neklātienes skolēni zināšanas apgūst trīs vakarus un 16 mācību stundas nedēļā. Tālmācība savukārt notiek internetā – Moodle vidē ar Skype starpniecību – konsultācijām neklātienē u.tml.

“Kurzemes Vārds” jau rakstīja, ka skolu pārveides iecere tiek argumentēta ar to, ka 8. vidusskolā nepietiek skolēnu (10. – 12. klasēs ir tikai 52). Trūkst arī bērnu nākamajās 1. klasēs, pagaidām uz šīs skolas 1. klasēm pieteikti tikai 25 skolēni, turklāt divās mācību valodu plūsmās. Arī, lai īstenotu ES fondu līdzfinansētus skolu vides uzlabošanas projektus, nepieciešams izpildīt noteiktus skolēnu skaita rādītājus.

Opozīcijas (“Saskaņas”) deputāts Pāvels Sereda vaicāja, kas notiks ar vakarskolas skolotājiem un ar ēku Raiņa ielā. K. Niedre-Lathere atbildēja, ka “par ēkas dzīvotspēju” viņa nav gatava runāt, “domes vadība droši vien komentēs pati”. Viņa sacīja, ka šajā skolā daudzi skolotāji strādā, amatus apvienojot. “Daļa noteikti pāries uz 8. vidusskolu, par to ir sākta pedagogu aptauja.” Arī daļu tehnisko darbinieku pieņemšot 8. vidusskolā. Vakara (maiņu) vidusskolā esot 12,8 likmes tehniskajiem darbiniekiem.

Komitejas priekšsēdētājs, domes priekšsēdētāja vietnieks Atis Deksnis par vakarskolas namu sacīja, ka “dažādās diskusijās redzam, ka šajā ēkā turpmāk varētu būt kāda iestāde ar izglītojošu funkciju: vai pirmsskolas iestāde”, vai arī kādas augstskolas daļa. P. Sereda uzreiz aizrādīja, likdams lietā savu darba pieredzi Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā, ka bērnudārzi drīkstot būt tikai divos stāvos, bet skola Raiņa ielā ir trīsstāvu ēka.

Iepriekš Izglītības komisijā K. Niedre-Lathere minēja, ka uz 8. vidusskolu varētu pārcelt piecus un sešus gadus veco bērnu grupiņas no bērnudārza “Mazulītis”. Komitejas sēdē viņa papildināja, ka šis bērnudārzs ir nosaukts “tikai provizoriski”, bet teritoriāli tā varētu būt iestāde, no kuras vecāko grupu bērnus pārceļ uz skolas telpām. Bet viņa apgalvoja, ka to darīs tikai tad, ja skolas ēkā varēs nodrošināt visu nepieciešamo, kas vajadzīgs, lai bērni tajā varētu pavadīt pilnu dienu, tāpat kā tas ir bērnudārzos.

Liepājas vakara (maiņu) vidusskolas pievienošanu Liepājas 8. vidusskolai plānots pabeigt līdz 2019.gada 1.septembrim.

Sadarbībā ar

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli