Trešdiena, 17. jūnijs Artis, Artūrs
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Čehijas parlamentu lūdz atcelt galēji labējo līdera imunitāti

Čehijas policija lūgusi parlamentu atcelt galēji labējās partijas “Brīvība un tiešā demokrātija” (SPD) līdera Tomio Okamuras imunitāti, lai politiķi varētu saukt pie atbildības par naida kurināšanu vai tiesību un brīvību ierobežošanu pagājušā gada Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanu kampaņas gaitā.

Čehijas parlamentu lūdz atcelt galēji labējo līdera imunitāti
Foto: AFP
08.01.2025 12:49

LETA

Atslēgvārdi

Okamuras EP vēlēšanu kampaņa tika asi kritizēta par, kā to raksturoja oponenti, rasistiskiem tēliem.

Kā skaidroja politiķis, apsūdzības ir politiski motivētas un daļa no centieniem apklusināt viņu un viņa partiju.

Otrdien notikušajā preses konferencē Okamura vainoja valdošo koalīciju “Spolu” (“Kopā”).

“Pieprasījums atcelt manu imunitāti ir balstīts kriminālsūdzībā, ko iesniegusi koalīcija “Spolu”,” sacīja Okamura.

Vienā Okamuras kampaņas plakātā bija attēlots mākslīgā intelekta radīts tumšādains vīrietis ar asiņainu nazi rokās un saukli: “Trūkumus veselības aprūpē neatrisinās “importētie ķirurgi””.

Citā plakātā bija mākslīgā intelekta radīts attēls, kurā divi čigānu zēni smēķē cigaretes.

“Ir vēlēšanu sezona, un koalīcija cenšas noturēties pie varas, kriminalizējot opozīciju par savu uzskatu paušanu,” sacīja Okamura, norādot uz parlamenta vēlēšanām, kas gaidāmas rudenī.

Raksturojot mēģinājumu uzsākt kriminālvajāšanu kā uzbrukumu vārda brīvībai, Okamura solīja turpināt savus politiskos centienus.

“Es nebaidos un turpināšu cīnīties. Es nevēlos, lai šeit atrastos nelegālie afrikāņu migranti,” viņš sacīja.

Čehijas parlamenta apakšpalāta tagad izskatīs policijas pieprasījumu, kā rezultātā Okamura varētu zaudēt deputāta imunitāti un tikt tiesāts.

Paredzams, ka Mandātu un imunitātes komiteja šo jautājumu apspriedīs februārī.

Šobrīd aktuāli

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz