Piektdiena, 3. maijs Uvis, Gints
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

“de facto”: Stājies spēkā Francijas sods “Rietumu bankai” par naudas atmazgāšanu

Augstākajai tiesai Francijā šī gada janvārī noraidot ”Rietumu bankas” sūdzību, stājies spēkā bankai piespriestais 20 miljonu eiro naudas sods par noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizāciju, atsaucoties uz bankas gada pārskatu, vēsta Latvijas Televīzijas (LTV) raidījums “de facto”.

“de facto”: Stājies spēkā Francijas sods “Rietumu bankai” par naudas atmazgāšanu
AS "Rietumu banka" centrālā biroja ēka Vesetas ielā. (Foto: Paula Čurkste/ LETA)
23.04.2023 22:03

LETA

Raidījums skaidro, ka lietas būtība ir tāda, ka franču uzņēmējs Nadavs Bensusāns un viņa kompānija “France Offshore” palīdzēja klientiem slēpt daļu no saviem ienākumiem, lai nebūtu jāmaksā nodokļi.

Bensusāns dibināja ārzonu kompānijas un atvēra tām kontus ”Rietumu bankā” – aptuveni 300 kontus gadā.

“France Offshore” klientiem – ārzonu kompāniju labuma guvējiem – tika piešķiras kartes, kas ļāva diskrēti izņemt naudu Francijā.

Daļa kontu tika izmantoti PVN krāpšanas shēmās, tomēr Bensusāns tiesai apgalvoja, ka vairumam “France Offshore” klientu ar to nebija nekāda sakara.

Apsūdzības noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijā tika izvirzītas arī “Rietumu bankai”, toreizējam bankas valdes priekšsēdētājam Aleksandram Pankovam un tās Francijas pārstāvniecības vadītājam Sergejam Ščukam.

Viņiem 2017. gadā, kopā ar citiem iesaistītajiem, bija jāstājas Parīzes augstākās tiesas priekšā.

Parīzes Augstākā tiesa secināja, ka naudas atmazgāšana nebūtu iespējama bez “Rietumu bankas”. Lietas materiālos minēts, ka kopumā ”France Offshore” lietā atmazgāti minimums ap 200 miljoniem eiro.

Tiesas spriedumā arī atzīmēts, ka ar bankas vadītāja Pankova izglītību un pieredzi bankai bija jāspēj novērtēt “France Offshore” atvesto klientu krāpnieciskais raksturs.

“Rietumu banka” raidījumam komentārus nesniedza.

Soda naudas piedzīšana “France Offshore” lietā pašlaik ir Francijas kompetencē. Francijai jāvēršas ar attiecīgu pieprasījumu Latvijas Tieslietu ministrijā.

LTV raidījumam ministrijā apliecināja, ka iesniegums no Francijas pagaidām nav saņemts.

Bankas lielākie akcionāri ir SIA “Esterkin Family Investments” (33,12%), Maltas kompānija “Boswell (International) Consulting Limited” (33,11%), kā arī SIA “Suharenko Family Investments” (17,34%). “Esterkin Family Investments” vienīgais īpašnieks ir Leonids Esterkins, bet “Suharenko Family Investments” vienīgais īpašnieks ir Arkādijs Suharenko.

Šobrīd aktuāli

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz