Ceturtdiena, 6. oktobris Monika, Zilga, Zilgma
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Karš Ukrainā: 17. augusts

Ukraina turpina aizsargāt savu zemi pret agresori Krieviju.

Karš Ukrainā: 17. augusts
Foto: Scanpix
Foto: Scanpix
17.08.2022 00:00

LETA

Jaunākā informācija:

21:58 Naktī uz trešdienu, kad tika slēgta satiksme pa Krimas tiltu, Ukrainai piederošo pussalu pametuši krievu okupācijas administrācijas vadītāji – tā dēvētais premjers Sergejs Aksjonovs un spīkers Vladimirs Konstantinovs, atsaucoties uz avotiem izlūkdienestā ziņo televīzijas kanāls “24”.

Saskaņā ar mediju ziņām Ukrainas izlūkdienestiem pagaidām nav zināma Aksjonova un Konstantinova atrašanās vieta, taču no okupētās Krimas viņi aizbraukuši pēc zvana no Maskavas par draudiem kolaboracionistu un Krievijas ielikteņu dzīvībām.

Pēc šīs telefonsarunas abi steigā pametušu Krimu, izvedot arī sievas, bērnus un pat mīļākās, ziņo ukraiņu žurnālisti.

Abu okupācijas administrācijas vadoņu ģimenes šobrīd atrodoties Rostovā, kur apmetušās vienā no viesnīcām.

Tā dēvētā Krimas vadītāja kancelejas darbinieki visu nakti esot dedzinājuši dokumentus.

19:24 Krievijā cietumā ieslodzītais opozicionārs Aleksejs Navaļnijs otrdien aicināja Rietumus noteikt iedarbīgas sankcijas Krievijas oligarhiem, kas atbalsta prezidentu Vladimiru Putinu un karu pret Ukrainu.

Rietumu sankcijas noteiktas tikai 46 no žurnāla “Forbes” Krievijas 200 bagātāko cilvēku saraksta, ierakstā sociālajos tīklos norādīja Navaļnijs.

“Man tas neizklausās pēc pilna mēroga kara pret Putina oligarhiem,” atzina opozicionārs.

Krievijas gāzes lieluzņēmuma “Gazprom” vadītājs Aleksejs Millers joprojām nav Eiropas Savienības (ES) sankciju sarakstā, viņš atgādināja.

Savukārt oligarham Romanam Abramovičam izdevies paglābties no ASV sankcijām, par spīti tam, ka viņa uzņēmumi “piegādā metālu Krievijas Aizsardzības ministrijai”.

“Mēs nevaram sagaidīt šķelšanos Putina elitē kara jautājumā, ja, par spīti visām runām, mēs pret viņiem neliekam lietā nūju, bet ļaujam tiem paturēt visus savus burkānus.”

“Es aicinu vēlētājus un likumdevējus ES, Lielbritānijā, ASV un Kanādā vērst spiedienu pret izpildvaru, piespiest to pārtraukt demagoģiju un nekavējoties noteikt masīvas personālsankcijas Putina zagļiem.”

Navaļnijs arī aicināja ES, ASV un Lielbritāniju aizliegt visiem, kas atbalstījuši Krievijas karu pret Ukrainu, spert kāju savās valstīs “20 gadus”.

Ierakstā tviterī Navaļnijs arī mudināja rietumvalstis rūpīgi sekot līdzi Krievijas oligarhu “centieniem Rietumos īstenot sabiedrisko attiecību un juridiskās kampaņas, atmazgājot savu tēlu un uzpērkot politiķus un žurnālistus”.

17:15 Vācijā Saksijas federālās zemes premjerministrs Mihaels Krečmers paudis aicinājumu Krievijas-Ukrainas karu iespējami drīz izbeigt sarunu ceļā, vienlaikus atzinīgi izsakoties par Krievijai noteiktajām sankcijām un Ukrainas atbalstīšanu.

“Sankcijas – tas ir pareizi, tāpat kā Ukrainas atbalstīšana. Bet karš ir iespējami drīz jāpārtrauc sarunu ceļā,” Frīdriha Eberta fonda rīkotajās diskusijās otrdien Drēzdenē sacīja Saksijas premjers.

“Es nelieku likmes uz militāru uzvaru. Vācija ir valsts, kurai šādos konfliktos ir jābūt starpniekam un jāved sarunas kopā ar ASV un Eiropas Savienību, kā arī ar Ķīnu. Galu galā karš tiks noregulēts sarunu ceļā, nevis kaujas laukā,” norādīja Krečmers.

Savukārt Saksijas vicepremjers un ekonomikas ministrs Martins Dūligs norādīja, ka šobrīd neredz iespējas risināt sarunas ar Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu.

“Nedz Krievija, nedz Ukraina šobrīd netic risinājumam pie sarunu galda. Šis agresīvais karš ir izmainījis Eiropas pasaules kārtību. Tajā pat laikā Eiropai ir vajadzīga stabilitāte. Ar konflikta iesaldēšanu vien nepietiek,” skaidroja Dūligs.

Vācijas ārlietu ministre Annalēna Bērboka vēl jūlija vidū atzina, ka nav ne vismazāko iespēju šobrīd ar Krieviju vest sarunas.

15:15 Krievu okupantu nominālais vietvaldis okupētajā Doneckas apgabalā nosūtījis vēstījumu Ziemeļkorejas līderim Kimam Čenunam ar aicinājumu uz sadarbību, vienlaikus izskanot signāliem, ka Ziemeļkoreja apsver iespēju nosūtīt strādniekus atjaunošanas darbiem Krievijas okupētajos Ukrainas reģionos.

Ziemeļkoreja pagājušajā mēnesī atzina Donbasa separātisko veidojumu neatkarību, kam sekoja Kijivas lēmums saraut diplomātiskās attiecības ar Phenjanu.

Izskanējušas zināmas norādes, ka Ziemeļkoreja grasās sūtīt uz okupētajiem Donbasa reģioniem strādniekus, tomēr tas būtu pretrunā ar sankcijām, ko ANO Drošības padome noteikusi Ziemeļkorejai tās ballistisko raķešu un kodolprogrammas dēļ.

Krievu vietvaldis okupētajā Doneckā Deniss Pušiļins pirmdien pauda cerību, ka Doneckas separātiskais veidojums un Ziemeļkoreja izveidos “abpusēji izdevīgu divpusējo sadarbību atbilstoši [abu tautu] interesēm”, trešdien vēsta Ziemeļkorejas oficiālā ziņu aģentūra KCNA.

Doneckas marionešu administrācijas “vēstniece” Maskavā Olga Makejeva 29.jūlijā tikusies ar Ziemeļkorejas vēstnieku Krievijā Sinu Hončholu, un viņi runājuši par ekonomisko sadarbību, pavēstīja Doneckas “ārlietu ministrija”.

Ir “milzīgs potenciāls” divpusējai sadarbībai tirdzniecībā un “darbaspēka migrācijas jomā”, sacījis Sins.

Līdzīgas diskusijas Ziemeļkorejai bijušas ar Luhanskas marionešu administrāciju.

Krievijas vēstnieks Ziemeļkorejā Aleksandrs Macegora intervijā Kremļa medijam TASS iepriekš sacīja, ka Ziemeļkorejas celtnieki potenciāli varētu sniegt “ļoti nopietnu palīdzību” okupētā Donbasa atjaunošanā.

12:59 Krievija pret Ukrainu izvērstā pilna apjoma kara gaitā zaudējusi 30% desantnieku, jūras kājnieku un īpašo uzdevumu “elites” karotāju, intervijā “Amerikas Balsij” pavēstīja Ukrainas aizsardzības ministrs Oleksijs Rezņikovs.

“Šodien atbilstoši dažādiem datiem [krievi] zaudējuši vismaz trešo daļu sava kaujas potenciāla, kas bija iesaistīts uzbrukumā. Mēs konkrēti zinām, ka viņi zaudējuši 30% sava desantnieku, jūras kājnieku un īpašo uzdevumu karavīru elites korpusa, turklāt no virsnieku, seržantu sastāva. Es personīgi esmu redzējis viņu privātos dokumentus. Viņiem visiem vidēji bija 35 gadi. Tas nozīmē, ka gadi 15 veltīti viņu sagatavošanai,” sacīja ministrs.

Zinot Ukrainas spēku notriekto Krievijas lidmašīnu un helikopteru skaitu, var apgalvot, ka Krievija zaudējusi līdz 1000 dažāda ranga pilotu, viņš piebilda.

“Tas nozīmē, ka zaudēta lidotāju elite, kas var veikt lidojumus ar manevriem naktī,” sacīja Rezņikovs.

11:17 Krievija cenšas karošanai Ukrainā savervēt Vidusāzijas valstu pilsoņus, trešdien paziņoja Ukrainas Aizsardzības ministrijas Galvenais izlūkošanas direktorāts.

”Tā kā trūkst karot gribētāju, okupanti cenšas savervēt armijā Vidusāzijas valstu pilsoņus. Pirmo vietu šajā jautājumā ieņemt Maskavas apgabals – lai veidotu jaunas armijas vienības, vietējā vadība devusi norādījumus kara komisariātu un policijas nodaļu darbiniekiem “veikt aģitācijas pasākumus” ar Uzbekistānas, Tadžikistānas un Kirgizstānas pilsoņiem,” paziņoja direktorāts.

Tiem, kas piekrīt parakstīt līgumu un doties karot uz Ukrainu, papildus finansiālam stimulam tiek piedāvāts iegūt Krievijas pilsonību.

Turklāt Čečenija turpina formēt un apmācīt četrus bataljonus, ko nosūtīt karā Ukrainā.

“Ievērojama daļa no “brīvprātīgajiem” izveidotajos bataljonos ir čečenu drošībnieku nolaupīti vietējie jaunieši, galvenokārt no lauku apvidiem. Saskaroties ar safabricētas kriminālvajāšanas draudiem vai spīdzināšanu, viņi ir spiesti parakstīt līgumus dalībai karā Ukrainā,” pavēstīja direktorāts.

10:38 Krievijas karaspēka dzīvā spēka zaudējumi Ukrainā līdz trešdienas rītam sasnieguši 44 100 karavīrus, ziņo Ukrainas armijas ģenerālštābs.

Kopš atkārtotā iebrukuma sākuma 24.februārī krievi zaudējuši 1886 tankus, 4162 bruņutransportierus, 993 lielgabalus, 263 daudzstobru reaktīvo mīnmetējus, 136 zenītartilērijas iekārtas, 233 lidmašīnas, 196 helikopterus, 792 bezpilota lidaparātus, 190 spārnotās raķetes, 3054 automobiļus un autocisternas, 15 kuģus un ātrlaivas un 93 specializētās tehnikas vienības.

Vislielākos zaudējumus pēdējās diennakts laikā krievi cietuši Harkivas un Doneckas virzienos.

Krievijas zaudējumu apmērs tiek precizēts, jo informācijas ieguvi traucē karadarbība.

10:38 Tuvākajos divos līdz trīs mēnešos sprādzieni okupantu militārajos objektos Krimā varētu būt vairāk, intervijā laikrakstam “Guardian”, paziņojis Ukrainas prezidenta biroja vadītāja padomnieks Mihailo Podoļaks.

Otrdienas ugunsgrēks Krievijas munīcijas noliktavā Džankojas rajonā Krimā kļuvis par atgādinājumu tam, ka “krievu okupētā Krima – tā ir noliktavu sprāgšana un iebrucēju un zagļu bojāejas augsts risks”, sacīja Podoļaks.

Viņš pieļāva, ka pagājušajā nedēļā notikušais uzbrukums Novofedorivkas aviobāzei varētu būt bijis partizānu darbs, taču noraidīja jebkādus pieņēmumus, ka tas varētu būt bijis negadījums, kā to uzreiz paziņoja Maskava.

“Protams, es piekrītu Krievijas Aizsardzības ministrijai, kura tuvāko divu līdz trīs mēnešu laikā prognozē vairāk šādu incidentu. Es domāju, ka mēs varētu redzēt vairāk šādu gadījumu,” sacīja Podoļaks.

Viņš arī norādīja, ka Ukraina Krimas tiltu, kas savieno okupēto pussalu ar Krievijas cietzemi, uzskata par likumīgu militāru mērķi. “Tā ir nelikumīga būvniecība un galvenie Krievijas armijas apgādes ceļi Krimā. Šādi objekti ir jāiznīcina,” pavēstīja Podoļaks.

Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis ir aicinājis Krimas un citu okupēto teritoriju iedzīvotājus netuvoties Krievijas militārajiem objektiem.

Otrdien no rīta sprādzienos Krimā tika nodarīti postījumi elektropārvades apakšstacijai un iznīcināta liela Krievijas munīcijas noliktava, kā arī nodarīti postījumi dzelzceļam Džankojas rajonā.

Vēlāk tika ziņots arī par sprādzieniem militārās aviobāzes teritorijā Simferopoles rajonā.

09:27 Kopš Krievijas pilna mēroga iebrukuma sākuma Ukrainas tiesībsargājošās iestādes reģistrējušas 41 893 noziegumus, kurus pastrādājusi Krievijas Federācija, paziņojis Ģenerālprokuratūras preses dienests.

“Agresijas un kara noziegumi: reģistrēts 28 591 noziegums, no kuriem 27 493 bija saistīti ar kara likumu un paražu pārkāpumiem, 73 bija saistīti ar agresīva kara plānošanu, sagatavošanu un vešanu, 28 bija saistīti ar kara propagandu, 997 bija citi,” teikts paziņojumā.

Tāpat reģistrēti 13 302 noziegumi pret nacionālo drošību, no kuriem 9191 bija Ukrainas teritoriālās vienotības un neaizskaramības pārkāpumi, 1582 – par valsts nodevību, 1876 – par kolaboracionismu, 129 – par palīdzības sniegšanu agresorvalstij, 64 – par diversiju, pavēstīja Ģenerālprokuratūra.

Saistītie raksti

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par satura pakalpojuma pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, vai interneta vietnē kurzemes-vards.lv, turpmāk tekstā – VIETNE KV, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ/VIETNĒ KV šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

 1. PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNĒ/VIETNĒ KV maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
 2. PAKALPOJUMS ir kāds no šajā punktā uzskaitītajiem satura pakalpojumiem, kurš ir nopērkams VIETNĒ/VIETNĒ KV, un kura abonementu PIRCĒJS ir tiesīgs iegādāties:
 1. Liepajniekiem plus – maksas digitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus”,
 2. ”Kurzemes Vārds” elektroniskais abonements – maksas digitālā satura pakalpojums VIETNĒ KV, tajā skaitā drukātam laikrakstam ”Kurzemes Vārds” (reģistrēts masu informācijas reģistrā ar nr. 000700763, no 28.11.1991.) vizuālā un satura apjoma ziņā identiska elektroniska kopija, kā arī pieeja viena mēneša iepriekšējo elektronisko kopiju arhīvam,
 3. ”Kurzemes Vārds” drukātais laikraksts – papīra formātā iznākošs reģionālais laikraksts (reģistrēts masu informācijas reģistrā ar nr. 000700763, no 28.11.1991.), kura piegādi PIRCĒJAM Liepājā un Grobiņā (pilsētā) nodrošina SIA ”AC Kurzemes Vārds”, vai citur Latvijā VAS ”Latvijas Pasts” saskaņā ar tā piegādes grafiku..
 4. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēts termiņā, par noteiktu cenu, kuru KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā. KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. PAKALPOJUMA abonementa cenā ietverti ir visi uz to attiecināmie nodokļi, tajā skaitā pievienotās vērtības nodoklis (turpmāk – PVN) saskaņā ar LR normatīvajiem aktiem:

 1. Liepajniekiem plus ir 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi).
 2. ”Kurzemes Vārds” elektroniskais abonements ir 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 4.99 (četri euro un 99 centi).
 3. ”Kurzemes Vārds” drukātais laikraksts ir papīra formāta izdevums par EUR 7.90 (septiņi euro un 90 centi) vienam mēnesim.
 4. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ/VIETNĒ KV. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu PAKALPOJUMAM Liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements, bet uz nākamo kalendāro mēnesi pagarinoties automātiski PAKAPLOJUMAM Kurzemes Vārds drukātais laikraksts abonementam , un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

 1. PAKALPOJUMA ABONEMENTA KURZEMES VĀRDS DRUKĀTAIS LAIKRAKSTS PIEGĀDES UZSĀKŠANA.
  1. Ja PIRCĒJS ir veicis PAKALPOJUMA samaksu darba dienā līdz plkst.14.00, tad abonementa piegāde tiek uzsākta ar nākamo darba dienu, ja piegādi nodrošina AC Kurzemes Vārds, vai pēc divām darba dienām, ja piegādi nodrošina Latvijas Pasts;
  2. Ja PIRCĒJS ir veicis samaksu darba dienā pēc plkst 14:00, tad abonementa piegāde tiek uzsākta ar aiznākamo darba dienu, ja piegādi nodrošina AC Kurzemes Vārds, vai pēc trim darba dienām, ja piegādi nodrošina Latvijas Pasts;
 2. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

KV Šī Līguma ietvaros ar PAKALPOJUMU Liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

 1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

 1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

 1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

 1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

 1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz