Sestdiena, 25. maijs Junora, Anšlavs
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Nedēļas politikas apskats: Vai palestīniešiem būs jāaiziet no Gazas?

Karš turpina plesties plašumā, un bažas par to, ka Izraēlas un palestīniešu mūžīgā jautājuma risināšana var pāraugt vērienīgā reģionālā konfliktā, aug augumā. Pagājušajā nedēļā to vēl vairāk pastiprināja ASV un Lielbritānijas bruņoto spēku veiktie gaisa triecieni hutiešu nemierniekiem Jemenas galvaspilsētā Sanā.

Nedēļas politikas apskats: Vai palestīniešiem būs jāaiziet no Gazas?
Protestējot pret rietumvalstu triecieniem, Jemenas galvaspilsētas Sanas laukumos izgāja tūkstošiem cilvēku. (Foto: AP)
Protestējot pret rietumvalstu triecieniem, Jemenas galvaspilsētas Sanas laukumos izgāja tūkstošiem cilvēku. (Foto: AP)
16.01.2024 00:15

liepajniekiem.lv

Šoreiz daudz nekavēšos pie konflikta pareizās un nepareizās puses jautājuma, kas vismaz Latvijā sociālo tīklu lietotājus šķeļ divās frontēs – Izraēlas un palestīniešu atbalstītājos.

Un vismaz viena daļa piemirst (vai arī nespēj aptvert), ka atbalsts Izraēlas valsts tiesībām uz pastāvēšanu nenozīmē automātisku šīs valsts bruņoto spēku pastrādāto noziegumu attaisnošanu ar terorisma apkarošanas mērķiem.

Skumjākais šajā stāstā ir tas, ka

vairāk nekā trīs mēnešus kopš 7. oktobra notikumiem tā arī nav jūtami īsta ilgtermiņa risinājuma meklējumi.

Toties ir pazīmes, kas ļauj noprast, ka daļa Izraēlas politikas veidotāju Gazas nākotni redz vispār bez palestīniešiem.

Jau drīz pēc “Hamās” uzbrukuma un sekojošajiem atbildes triecieniem BBC rakstīja, ka Izraēlai nav plānu attiecībā uz Gazu pēc kara beigām.

Novembrī laikraksts “The Washington Post” norādīja uz pamatotu Izraēlas premjerministram Benjaminam Netanjahu adresētu kritiku par to, kas notiks pēc “Hamās” gāšanas. Un nu jau arvien vairāk dzirdams par Izraēlas amatpersonu izteikumos starp rindiņām nolasāmo: viņi nevēlas izspiest tikai “Hamās” no Gazas.

Viņi vēlas, lai arī daudzi Gazas joslas iedzīvotāji šo vietu pamestu.

Aicinājumi veikt iedzīvotāju pārvietošanu izskanēja, vēl pirms Gaza bija pārvērsta drupās, kā tas ir šodien.

Patiesībā jau nedēļu pēc “Hamās” veiktā izraēliešu slaktiņa Izraēlas Izlūkošanas ministrija ierosināja pastāvīgi pārvietot Gazas iedzīvotājus uz Ēģiptes Sīnāja reģionu.

Novembra vidū finanšu ministrs Bezalels Smotrihs sacīja, ka atbalsta “Gazas arābu brīvprātīgu emigrāciju uz valstīm visā pasaulē”.

Drīz pēc tam arī izlūkošanas ministre Gila Gamliēla atbalstīja “Gazas palestīniešu brīvprātīgu pārvietošanu humānu apsvērumu dēļ”.

Laikraksts “Israel Hayom” 30. novembrī ziņoja, ka Netanjahu ir lūdzis vienu no saviem tuvākajiem līdzgaitniekiem, stratēģisko lietu ministru Ronu Dermeru,

izstrādāt plānu, kā “līdz minimumam samazināt” iedzīvotāju skaitu Gazā.

Netanjahu arī mudinājis ASV prezidentu Džo Baidenu un Lielbritānijas un Francijas līderus mudināt Ēģipti uzņemt simtiem tūkstošu Gazas bēgļu.

Izraēlas amatpersonas šīs publiski izskanējušās ziņas ir komentējušas ļoti izvairīgi. Netanjahu birojs Izlūkošanas ministrijas deportāciju plānu nosauca tikai par “konceptuālu dokumentu”, un Izraēlas vēstniecība Vašingtonā paskaidroja, ka izlūkošanas ministre runā tikai savā vārdā.

Citi ietekmīgi valdības ministri, piemēram, aizsardzības ministrs Jovs Galants un Netanjahu sāncensis un bijušais Izraēlas armijas štāba priekšnieks Benijs Gancs, kurš pievienojās valdībai pēc 7. oktobra, iebilst pret Gazas iedzīvotāju pārvietošanu ārpus joslas.

Galants pat izvirzījis priekšlikumu, kas ļautu ar “Hamās” un līdzšinējo pašpārvaldi nesaistītiem palestīniešiem pārvaldīt Gazas teritoriju, kamēr neitrālas valstis pārraudzītu rekonstrukciju.

Taču pēdējā mēneša laikā runas par palestīniešu pamestu Gazas joslu kļuvušas skaļākas. Ziemassvētkos Netanjahu partijas “Likud” sanāksmē izskanēja mudinājumi izveidot darba grupu, kas veicinātu palestīniešu “brīvprātīgu” aiziešanu no Gazas.

Premjerministrs esot atbildējis, ka valdība strādā pie tā, lai atrastu valstis, kas vēlas tās uzņemt.

Vēlāk jau laikraksts “The Times of Israel” rakstīja, ka pārvietošana no Gazas pakāpeniski kļūst par “galveno valdības oficiālo politiku”.

Varētu jau to visu norakstīt uz kara raisītu emociju rēķina, bet process jau notiek – Gaza kļūst neapdzīvojama.

Saskaņā ar ANO datiem aptuveni 85 procenti Gazas iedzīvotāju jau ir pārvietoti. Pat, ja viņi varētu atgriezties savās mājās, daudziem to vairs nav, jo gandrīz 70% Gazas mājokļu ir bojāti vai iznīcināti.

Palestīnieši apgalvo, ka konfliktā līdz šim ir nogalināti vairāk nekā 22 tūkstoši Gazas iedzīvotāju, un karš jau nav galā.

Līdz ar karu nāk arī bads un citas bēdas, un daži rēķinātāji brīdina, ka gada laikā, galvenokārt no slimībām vai medicīniskās palīdzības trūkuma, varētu nomirt pat ceturtā daļa Gazas iedzīvotāju.

Netanjahu vēl nesen izteicās, ka karš Gazā ilgs vēl daudzus mēnešus, varbūt pat gadus.

Citiem vārdiem sakot, humānā katastrofa, visticamāk, turpināsies. Un jo ilgāk tas notiks, jo lielāku spiedienu izjutīs Ēģipte – to mudinās atvērt durvis bēgļiem. Un Izraēlas amatpersonas, visticamāk, turpinās attēlot šādu migrāciju kā brīvprātīgu.

Līdz šim Ēģiptes prezidents Abdelfatahs as Sisi un Baidena administrācija ir paziņojuši, ka kategoriski iebilst pret Gazas iedzīvotāju pārvietošanu.

Taču daži Izraēlas valdības locekļi uzskata, ka Ēģipte, kuras parāds ārvalstu kreditoriem sasniedz 28 miljardus dolāru, ir neaizsargāta pret spiedienu. Un arī ASV politika var mainīties.

Tam visam ir arī vēsturisks fons. Lielākā daļa Gazas joslas palestīniešu ir pēcteči izraidītajiem un bēgļiem, pēc Izraēlas valsts dibināšanas 1948. gadā; šīs deportācijas palestīnieši sauc par nakbu. Viņi apmetās Gazā.

Vēl simtiem tūkstošu palestīniešu tika pārvietoti, kad Izraēla 1967. gadā iekaroja Rietumkrastu un Gazas joslu.

Izraēlas vadītāji reti pauduši publisku nožēlu par šīm masveida pārvietošanām, un dažreiz retorikā tās pat izmanto kā precedentu.

Pēc tam, kad 2017. gadā Rietumkrastā tika noslepkavoti trīs izraēlieši, tagadējais Izraēlas nacionālās drošības padomnieks Zaki Hanegbi, uzrunājot palestīniešus sociālajā tīklā “Facebook”, brīdināja:

“Tā sākas nakba. Atcerieties 1948. gadu. Atcerieties 1967. gadu.”

Viss iepriekš minētais nekādā veidā neattaisno “Hamās” teroristu pastrādātos noziegumus. Bet jautājumi par to, kā tiek un kā tiks atrisināts palestīniešu jautājums, joprojām nav atbildami.

Domājams, ka Rietumu nemitīgie aicinājumi pārtraukt palestīniešu civiliedzīvotāju ciešanas ir vērtējami kā stingri mājieni Izraēlas valdībai pārskatīt savu publiski neizziņoto plānu par putekļu paslaucīšanu pagultē – par atbrīvošanos no Gazas iedzīvotājiem.

Latvijā

Aizvadītās nedēļas nozīmīgākie notikumi

Iepriekš neizziņotā vizītē Baltijas valstīs viesojas Ukrainas prezidents.

Meklē risinājumus nedienām ar pasažieru vilcieniem.

“Maskavas namu” Rīgā pārņem valsts īpašumā.

Aizvadītās nedēļas cilvēks uzmanības centrā

Tenisiste Aļona Ostapenko uzvar Adelaides turnīrā.

Pasaulē

Aizvadītās nedēļas nozīmīgākie notikumi

Paziņo par “Hamās” sagrāvi Gazas ziemeļos.

ASV un Lielbritānijas spēki veic gaisa triecienus hutiešu nemierniekiem Jemenā.

Vācijā vērienīgus protestus rīko zemnieki.

Aizvadītās nedēļas cilvēks uzmanības centrā

Francijas valdību vadīs Gabriels Atāls.

Mediju atbalsta fonda ieguldījums no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par sagatavoto saturu atbild portāls liepajniekiem.lv.

Šobrīd aktuāli

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par satura pakalpojuma pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: [email protected]), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, vai interneta vietnē kurzemes-vards.lv, turpmāk tekstā – VIETNE KV, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI. PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ/VIETNĒ KV šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

 1. PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNĒ/VIETNĒ KV maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
 2. PAKALPOJUMS ir kāds no šajā punktā uzskaitītajiem satura pakalpojumiem, kurš ir nopērkams VIETNĒ/VIETNĒ KV, un kura abonementu PIRCĒJS ir tiesīgs iegādāties:
 1. Liepajniekiem plus – maksas digitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus”,
 2. ”Kurzemes Vārds” elektroniskais abonements – maksas digitālā satura pakalpojums VIETNĒ KV, tajā skaitā drukātam laikrakstam ”Kurzemes Vārds” (reģistrēts masu informācijas reģistrā ar nr. 000700763, no 28.11.1991.) vizuālā un satura apjoma ziņā identiska elektroniska kopija, kā arī pieeja viena mēneša iepriekšējo elektronisko kopiju arhīvam,
 3. ”Kurzemes Vārds” drukātais laikraksts – papīra formātā iznākošs reģionālais laikraksts (reģistrēts masu informācijas reģistrā ar nr. 000700763, no 28.11.1991.), kura piegādi PIRCĒJAM Liepājā un Grobiņā (pilsētā) nodrošina SIA ”AC Kurzemes Vārds”, vai citur Latvijā VAS ”Latvijas Pasts” saskaņā ar tā piegādes grafiku.
 4. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

PAKALPOJUMA abonements ir fiksēts termiņā, par noteiktu cenu, kuru KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā. KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. PAKALPOJUMA abonementa cenā ietverti ir visi uz to attiecināmie nodokļi, tajā skaitā pievienotās vērtības nodoklis (turpmāk – PVN) saskaņā ar LR normatīvajiem aktiem:

 1. Liepajniekiem plus ir 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par cenu – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi).
 2. ”Kurzemes Vārds” elektroniskais abonements ir 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par cenu – EUR 4.99 (četri euro un 99 centi).
 3. ”Kurzemes Vārds” drukātais laikraksts ir papīra formāta izdevums par cenu – EUR 8.95 (astoņi euro un 95 centi) vienam mēnesim.
 4. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ/VIETNĒ KV. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu PAKALPOJUMAM Liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements, bet uz nākamo kalendāro mēnesi pagarinoties automātiski PAKAPLOJUMAM Kurzemes Vārds drukātais laikraksts abonementam , un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

 1. PAKALPOJUMA ABONEMENTA KURZEMES VĀRDS DRUKĀTAIS LAIKRAKSTS PIEGĀDES UZSĀKŠANA.
  1. Ja PIRCĒJS ir veicis PAKALPOJUMA samaksu darba dienā līdz plkst.14.00, tad abonementa piegāde tiek uzsākta ar nākamo darba dienu, ja piegādi nodrošina AC Kurzemes Vārds, vai pēc divām darba dienām, ja piegādi nodrošina Latvijas Pasts;
  2. Ja PIRCĒJS ir veicis samaksu darba dienā pēc plkst 14:00, tad abonementa piegāde tiek uzsākta ar aiznākamo darba dienu, ja piegādi nodrošina AC Kurzemes Vārds, vai pēc trim darba dienām, ja piegādi nodrošina Latvijas Pasts;
 2. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

KV Šī Līguma ietvaros ar PAKALPOJUMU Liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

 1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

 1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

 1. AUTORTIESĪBAS

Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

 1. DATU APSTRĀDE

LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

 1. CITI NOTEIKUMI

Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz