Svētdiena, 19. janvāris Alnis, Andulis

Pasniegs pateicības rakstus par piedalīšanos barikādēs

Pasniegs pateicības rakstus par piedalīšanos barikādēs
Foto: Publicitātes
24.05.2018 15:02

liepajniekiem.lv

Pirmdien, 28.maijā, pulksten 13 Liepājas muzejā Kūrmājas prospektā 16/18 svinīgi pasniegs pateicības rakstus 17 Liepājas un tās apkārtnes iedzīvotājiem par piedalīšanos 1991. gada janvāra barikādēs, portālam ziņoja Liepājas muzeja muzejpedagoģe Maruta Eistere.

Lai pateiktos par piedalīšanos Latvijas neatkarības aizstāvēšanā 1991. gada janvārī – augustā, 1991. gada barikāžu dalībnieku biedrības pārstāvis, bijušais Latvijas Tautas frontes priekšsēdētājs, Saeimas deputāts Romualds Ražuks un Barikāžu fonda priekšsēdētājs Renārs Zaļais pasniegs pateicības rakstus 17 barikāžu dalībniekiem no Liepājas pilsētas, Aizputes, Nīcas un Priekules novadiem.

Pasākumā piedalīsies Liepājas domes priekšsēdētāja vietnieks Ģirts Kronbergs, Nīcas novada domes priekšsēdētāja vietniece Ingūna Lībeka un Nīcas Senlietu krātuves vadītāja Gita Vanaga, kā arī Aizputes un Priekules novadu domju pārstāvji. Par muzikālo noformējumu rūpēsies vokālais ansamblis ”Gaismiņa”, vadītāja Dzintra Orba.

Pateicības rakstu barikāžu dalībniekam piešķir par 1991. gada janvārī un augustā parādīto drošsirdību, pašaizliedzību un iniciatīvu, par ieguldījumu organizatoriskajā un apgādes darbā, kā arī par barikāžu dalībnieku morālo un materiālo atbalstīšanu. To piešķir tikai tādai personai, kas nav apbalvota ar 1991. gada barikāžu dalībnieka Piemiņas zīmi.

Vairāk nekā 30 tūkstoši barikāžu dalībnieku jau ir apbalvoti ar 1991. gada barikāžu dalībnieka Piemiņas zīmi, taču, ņemot vērā aizvien lielo cilvēku interesi godināt un izteikt pateicību par paveikto barikāžu laikā, Barikāžu Piemiņas zīmes valde nolēma iedibināt Pateicības rakstu.

Iepriekš barikāžu dalībniekus apzināja un godināja Saeima, bet tad šo tradīciju pārņēma Barikāžu dalībnieku fonds. Lielākā daļa barikāžu dalībnieku patlaban ir apzināti, un viņu ieguldījums novērtēts ar Piemiņas zīmi vai Pateicības rakstu.

Barikāžu fonda priekšsēdētājs Renārs Zaļais ir pārliecināts, ka ”Pateicības raksti nav tikai katram konkrētam cilvēkam, bet visai viņa dzimtai. Lai atgādinātu, ka dzimtā ir kāds, kurš nosargāja Latvijas valsti”.

Sadarbībā ar

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēlu failus un novieto tos šeit. (Foto jābūt JPG formātā, max 5MB)