Otrdiena, 7. aprīlis Helmuts, Zina, Zinaīda

Pasta ielā tiks uzstādītas divas videokameras

Pasta ielā tiks uzstādītas divas videokameras
19.06.2012 16:00

Drīzumā pie ēkas Pasta ielā 2/ Lielā ielā 4 tiks uzstādītas divas videokameras. Tās par pašvaldības līdzekļiem uzstādīs Komunālā pārvalde. Viena kamera būšot vērsta uz Pasta ielas pusi, otra – uz Lielās un Teātra ielas stūri, lai kontrolētu kārtību pie izklaides iestādēm, raksta laikraksts “Kurzemes Vārds”.

Līdz ar izklaides vietu “Red Sun Buffet” un “Coyote Fly” atvēršanu kopā ar “Fontaine Palace” pilsētas centrā darbojas neformāls maršruts starp šīm trim vietām, un pa to naktīs kursē apreibuši jaunieši. Kas tur noticis, var redzēt no rītiem. Cilvēki ir spiesti noraudzīties tukšo pudeļu un citu drazu kaudzēs. Bet vārtrūmes, kā arī durvju priekšas nereti ir apvemtas un apčurātas, raksta laikraksts.

No Pilsētas domes Juridiskās daļas “Kurzemes Vārds” saņēma atbildi: par īpašuma apkārtni atbildīgs ir īpašnieks. “Īpašnieki to uzskata par piespiedu darbu. Pēc pašvaldības saistošajiem noteikumiem īpašniekiem ir jāuztur kārtība apkārtnes teritorijā. Bez tam var sastādīt protokolu par nepiedienīgu uzvedību, par to atbildīga konkrētā persona. Kafejnīcu īpašnieki nav atbildīgi par citu personu rīcību. Par Ielas tīrību atbild pašvaldība.” Savukārt domes izpilddirektors Edgars Rāts aizrāda: vai tad par nodokļu maksātāju naudu būtu jāmazgā iela, ko piemēslo konkrēti cilvēki?

Pašvaldība nevarot noteikt ierobežojumus kafejnīcu izvietojumam, jo “Satversmes 105. pants paredz, ka īpašuma tiesības var ierobežot tikai ar likumu. Līdz ar to ierobežojumiem ir jābūt noteiktiem ar likumu”, teikts Juridiskās daļas rakstiskajā atbildē. Tā kā par kafejnīcām nav atsevišķa likuma, kas regulētu to darbību, pašvaldība arī nevarot uzspiest kafejnīcu īpašniekiem pie iestādes novietot videokameras (kā to likums prasa pie azartspēļu zālēm), lai tādējādi ieviestu lielāku kārtību.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli