Svētdiena, 19. janvāris Alnis, Andulis

Pašvaldība gatavojas mainīt īpašumu pie parka pret sporta zāli “Daugava”

Pašvaldība gatavojas mainīt īpašumu pie parka pret sporta zāli “Daugava”
Foto: Egons Zīverts
18.09.2019 07:12

"Kurzemes Vārds"

Liepājas dome šonedēļ plāno pieņemt lēmumu par īpašumu maiņu ar SIA “Bāriņu iela”.

Pašvaldībai pieder īpašums Liepu ielā 9 – vairākkārt mēģināts to pārdot, bet nav izdevies. Tā ir bijusī slimnīcas ēka ar zemi.

Savukārt SIA “Bāriņu iela” pieder īpašums Skolas ielā 9 – sporta zāle “Daugava”, kuru izmanto Sporta spēļu skola un kuru pašvaldība spiesta nomāt.

Turklāt Skolas ielā 9 ir arī zemesgabals, kuru jau pašlaik automašīnu novietošanai izmanto Liepājas teātra apmeklētāji. Tā kā šī vieta nepieder pilsētai, par pašvaldības līdzekļiem to pagaidām nav iespējams sakopt, un teātrmīļiem nereti nākas starp auto un teātri laipot pa dubļiem starp peļķēm tumsā.

Gaidāmais darījums paredz arī mainīt zemesgabalu Bāriņu ielā 12 un Skolas ielā 7a, nemainot šo īpašumu platību.

Bāriņu iela 12 pieder SIA “Bāriņu iela”, bet Skolas iela 7a – pašvaldībai.

Tas nepieciešams, lai abu īpašnieku zemesgabali būtu blakus un katrs varētu ērtāk realizēt savas ieceres – pašvaldība “iegūst visu laukumu”.

Paredzēts arī slēgt ceļa servitūta līgumu zemesgabalam Skolas ielā 7a par labu zemesgabalam Bāriņu ielā 12, lai tiktu nodrošināta piekļūšana šim īpašumam no Skolas ielas.

Lai maiņa varētu notikt, Liepājas dome apstiprinās īpašumu nosacīto cenu – gan Liepu ielai 9, gan Skolas ielai 9 – 307 tūkstoši eiro.

Faktiski novērtēts, ka pašvaldības īpašums Liepu ielā 9 ir lētāks – tā tirgus cena noteikta 272 tūkstošu eiro vērtībā, ceturtdien domes Pilsētas attīstības komitejas sēdē neslēpa Nekustamā īpašuma pārvaldes vadītājs Māris Egmanis.

Ja SIA “Bāriņu iela” nepiekristu maiņas cenai 307 tūkstoši, tad “mums būtu jāpiemaksā”, M. Egmanis teica “Kurzemes Vārdam”.

Īpašums Skolas ielā 9 sastāv no 2243 kvadrātmetru plaša zemesgabala un divām būvēm, bet Liepu ielā 9 – no divām ēkām un zemesgabala 1626 kvadrātmetru platībā. Īpašums Skolas ielā 7a ir 1394 kvadrātmetrus liels.

Foto galerija

Sadarbībā ar

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēlu failus un novieto tos šeit. (Foto jābūt JPG formātā, max 5MB)