Ceturtdiena, 22. oktobris Irīda, Īrisa, Airisa
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Pavisam drīz – referendums

Pavisam drīz – referendums
25.06.2007 20:38

0

Atslēgvārdi

Centrālā vēlēšanu komisija 8.maijā izsludināja tautas nobalsošanu (referendumu) par Valsts prezidentes apturēto likumu “Grozījumi Nacionālās drošības likumā” un “Grozījumi Valsts drošības iestāžu likumā” atcelšanu. Tā notiks šā gada 7.jūlijā, sestdienā. Kā informē pilsētas Vēlēšanu komisijas priekšsēdētāja Ildze Lagzdiņa, Liepājā, kā ierasts, varēs balsot divdesmit vēlēšanu iecirkņos. Ir jau izveidotas vēlēšanu iecirkņu komisijas, pašlaik tiek sakārtotas telpas. Sākot ar rītdienu, 27.jūniju, tajos varēs iegriezties vēlētāji un jau iepriekš iepazīties ar likumu grozījumiem, lai tautas nobalsošanas dienā ikviena izvēle būtu pamatota.

Pirmdienās, trešdienās un piektdienās vēlēšanu iecirkņi būs atvērti vēlētājiem no pulksten 16 līdz pulksten 20, bet otrdienās, ceturtdienās, sestdienās un svētdienās no pulksten 9 līdz 13. Tā kā Latviešu biedrības namā atrodas divi vēlēšanu iecirkņi, tad viens no tiem strādās rīta pusē, otrs vakarā. Pa diviem vēlēšanu iecirkņiem ir arī 8.vidusskolā un 2.vidusskolā, tur vēlētājus pieņems tāpat kā pārējos iecirkņos.

Tautas nobalsošanas dienā, 7.jūlijā, vēlēšanu iecirkņi būs atvērti no pulksten 7 rītā līdz 10 vakarā, un balsot varēs jebkurā vēlēšanu iecirknī gan Latvijā, gan ārvalstīs. Kā sacīja Ildze Lagzdiņa, kur pašam ērtāk vai kur šķiet skaistāks iecirknis, vai kurš atrodas tuvāk mājām. Pats galvenais būtu aiziet līdz vēlēšanu iecirknim. Taču Vēlēšanu komisijas priekšsēdētāja arī aicina visus, kas nolēmuši referendumā piedalīties, ielūkoties savā Latvijas pilsoņa pasē un pārliecināties, vai tā ir derīga. Balsošanā varēs arī piedalīties pilsoņi, kuriem 7.jūlijā apritēs 18 gadu. Šoreiz balsošanā būs iespējams piedalīties arī tiem cilvēkiem, kuri paši nav spējīgi tikt līdz vēlēšanu iecirknim. Tādā gadījumā jau laikus, sākot pat ar 27.jūniju, vēlēšanu iecirknī jāpiesaka, ka cilvēks vēlas balsot mājās.

Tautas nobalsošanā būs divas balsošanas zīmes – katram no apturētajiem likumiem, un saskaņā ar Satversmi vēlētājiem būs jālemj par vai pret apturēto likumu atcelšanu. Tautas nobalsošanas jautājumi būs:

1. Vai jūs esat par 2007.gada 1.marta likuma “Grozījumi Nacionālās drošības likumā” atcelšanu?

2. Vai jūs esat par 2007.gada 1.marta likuma “Grozījumi Valsts drošības iestāžu likumā” atcelšanu?

Par tautas nobalsošanas gaitas likumību ir atļauts pārliecināties arī novērotājiem no Latvijā reģistrētajām politiskajām partijām. Novērotājiem iepriekš vēlēšanu komisijai nav jāpiesakās, taču, lai viņiem atļautu sekot balsošanas gaitai, vēlēšanu iecirknī jāuzrāda partijas pilnvarojums un jābūt līdzi arī personu apliecinošiem dokumentiem.

Tautas nobalsošana būs notikusi, ja tajā piedalīsies vismaz puse no pēdējās Saeimas vēlēšanās piedalījušos vēlētāju skaita jeb 453730 vēlētāju. Likumi būs atcelti tautas nobalsošanā, ja vairāk nekā puse no balsotājiem atbalstīs likumu atcelšanu.

Tautas nobalsošana ir jārīko, jo parakstu vākšanā, kas ilga no 3.aprīļa līdz 2.maijam, likumu “Grozījumi Nacionālās drošības likumā” un “Grozījumi Valsts drošības iestāžu likumā” nodošanu tautas nobalsošanai atbalstīja 14 procenti jeb vairāk nekā 1/10 daļa no pēdējās Saeimas vēlēšanās balsstiesīgo pilsoņu skaita.

Lai vēlētājiem būtu vieglāk orientēties tautas nobalsošanas būtībā, kopš vakardienas Centrālajā vēlēšanu komisijā Rīgā darbojas bezmaksas tālrunis – 7049999. Informāciju var saņemt arī Liepājas pilsētas Vēlēšanu komisijā, tālrunis 63407400.

Liepājas pilsētas vēlēšanu iecirkņi

221. 3.pamatskola, Lazaretes ielā 8;
222. A.Puškina 2.vidusskola, Liedaga ielā 5;
223. pilsētas Bērnu nams, Labraga ielā 11;
224. 48.arodvidusskola, Ventspils ielā 51;
225. 15.vidusskola, O.Kalpaka ielā 96;
226. 7.vidusskola, Celmu ielā 6;
227. Draudzīgā aicinājuma 5.vidusskola, Rīgas ielā 50;
228. Reģionālā slimnīca, Slimnīcas ielā 25;
229. 1.ģimnāzija, Ausekļa iela 9;
230. J.Čakstes 10.vidusskola, Alejas ielā 16;
231. Pedagoģijas akadēmija, Lielā ielā 14;
232. Latviešu biedrības nams, Rožu laukumā 5/6;
233. 8.vidusskola, Dunikas ielā 9/11;
234. 31.arodskola, K.Ukstiņa ielā17/23;
235. Raiņa 6.vidusskola, Ganību ielā 106;
236. Ezerkrasta sākumskola, Lauku ielā 54;
237. 8.vidusskola, Dunikas ielā 9/11;
238. A.Puškina 2.vidusskola, Liedaga ielā 5;
239. Latviešu biedrības nams, Rožu laukumā 5/6;
240. pirmsskolas izglītības iestāde “Sprīdītis”, Dārza ielā 42.

Vai vēlamies paši vēlēt prezidentu?

Kopš 18.jūnija arī Liepājā norit parakstu vākšana, lai ierosinātu tautas nobalsošanu par to, ka ar Satversmi tiktu noteikts, lai tautai pašai būtu tiesības vēlēt savas valsts prezidentu, kā tas ir daudzviet pasaulē. Tā sākusies pēc Latvijas Sociāldemokrātiskās strādnieku partijas 39.ārkārtas kongresa lēmuma sākt notariāli apstiprinātu parakstu vākšanu referendumam par tautas vēlēta Valsts prezidenta institūcijas ieviešanu Latvijā. Šī partija uzskata, ka ir nepieņemami, ka tautai svarīgus jautājumus izlemj tikai valdošā koalīcija, ka tautas viedoklis tiek ignorēts. Tikai laimīgas sagadīšanās dēļ, uzskata sociāldemokrāti, kad toreizējā valdošā elite nespēja savā starpā vienoties par gana labu šā amata kandidātu, Valsts prezidenta amatā tikai ievēlēta Vaira Vīķe-Freiberga, kura ātri kļuva par visas tautas prezidenti, kas kalpoja tautai, nevis politiskajai elitei. Tautas vēlēts prezidents, uzskata referenduma rosinātāji, savus pienākumus varētu pildīt ar lielāku pārliecību, būtu daudz brīvāks un atbildīgs visas tautas priekšā.

Lai notiktu tautas nobalsošana par ierosinātajiem Satversmes grozījumiem, grozījumu projekts jāparaksta ne mazāk kā 10000 balsstiesīgo vēlētāju.

Parakstīties bez maksas par tautas vēlētu Valsts prezidentu Liepājā iespējams Kurzemes Apgabaltiesas zvērināta notāra Larisas Medvedevas birojā Liepājā, Pasta ielā 28 (2.stāvs) – pirmdienās un otrdienās no pulksten 9 līdz 15, trešdienās no pulksten 8 līdz 15, ceturtdienās un piektdienās no pulksten 10 līdz 17, katra mēneša otrajā un ceturtajā sestdienā no pulksten 9 līdz 12. Lai parakstītos, nepieciešama Latvijas pilsoņa pase.

Līdzšinējā vēlētāju aktivitāte gan neliecina, ka liepājnieki īpaši vēlētos uzņemties atbildību par to, kāds Valsts prezidents nākamreiz būs pie valsts stūres. Līdz vakardienai bija parakstījušies tikai 50 vēlētāju.

Vai tauta pati balsos arī par pensijām?

Vairākas informācijas aģentūras izplatījušas ziņu, ka šonedēļ uzsākšot vēl vienu parakstu vākšanu. Tās mērķis panākt Valsts pensiju likuma grozījumus, kas noteiktu, ka valsts minimālajai pensijai jābūt 135 latiem mēnesī. Parakstu vākšanas iniciatoru darba grupas loceklis Jānis Kleinbergs pastāstīja, ka darba grupā ietilpst visi tie cilvēki, kas vēlas mainīt to, ka pensijas Latvijā ir zem iztikas minimuma, kas pašlaik ir 130 latu. Darba grupā ir arī cilvēki no Pensionāru un senioru partijas, bet tas nenozīmējot, ka šo parakstu vākšanu organizējot šī partija. Aktīvā parakstu vākšana sākšoties uzreiz pēc svētkiem. Lauku iedzīvotāji varēs parakstīties bāriņtiesās, bet Rīgas un citu pilsētu iedzīvotāji pie notāriem. Parakstu vākšanas rosinātāji plāno, ka personām, kuru apdrošināšanas stāžs ir līdz 20 gadiem, pensijai mēnesī vajadzētu būt135 lati, no 21 līdz 30 gadiem pensijai jābūt 157,70 latu mēnesī, no 31 līdz 40 gadiem – 180 latu, bet, ja apdrošināšanas stāžs ir 41 un vairāk gadu – 202,5 lati mēnesī. Visi šie skaitļi demonstrējot tikai minimālās pensijas apmērus. Šai idejai atbalstu esot solījušas valdošajā koalīcijā ietilpstošās partijas. Tās saviem vēlētājiem apsolīja pirmsvēlēšanu kampaņā, ka, nākot pie varas, nodrošinās pensijas lielumu līdz 200 latiem.

Latvijas Pensionāru federācijas priekšsēdētāja Aina Verze atbildēja, ka no šādas idejas norobežojas. Pensionāru federācija šajā pasākumā neiesaistīšoties. Ja kāda grupa to dara, tad tai arī jāatbild, kas un kā notiek. Aina Verze uzskata, ka referendums nav īstais veids, kā panākt pensiju paaugstināšanu. Ir jābūt izmaiņām likumos, jārēķina, cik valstij naudas. Pensionāru federācija nemitīgi seko, kā veidojas sociālā fonda līdzekļi, cik no tiem var novirzīt pensijām, iesniedz savus priekšlikumus valdībai. Prasība palielināt pensijas visiem uzreiz iztikas minimuma līmenī nav iespējams arī tāpēc, ka tādā gadījumā tiks nonivelēti vienā līmenī gan tie cilvēki, kuri godīgi strādājuši, gan tie, kas slinkojuši. Katrs cilvēks savas pensijas veidošanā ielicis dažādu ieguldījumu.

Liepājas Pensionāru dienas centra vadītāja Astrīda Vērdiņa savukārt informēja, ka Liepājas Pensionāru biedrība vēl šo ideju nav apspriedusi, un tāpēc sīkāk komentēt to nevar.

Līvija Leine,
“Kurzemes Vārds”

Šobrīd aktuāli

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz