Otrdiena, 7. aprīlis Helmuts, Zina, Zinaīda

Pēc sarunas ar ministru cer uz attieksmes maiņu

Pēc sarunas ar ministru cer uz attieksmes maiņu
Foto: Egons Zīverts
19.09.2018 07:15

"Kurzemes Vārds"

Piektdien, 21. septembrī, Latvijas Sabiedrisko pakalpojumu un transporta darbinieku arodbiedrības “LAKRS” Liepājas Autobusu parka šūniņas vadītājs Agris Laugalis tiksies ar satiksmes ministru Uldi Auguli. “Pēc sarunu iznākuma redzēsim, ko mēs darīsim turpmāk,” saka A. Laugalis.

Iepriekš arodbiedrības pārstāvis “Kurzemes Vārdam” teica, ka šoferi, kuri 16. augustā piketā pauda savas prasības Liepājas Autobusu parka (LAP) vadībai, gaidīs aptuveni līdz septembra vidum un tad domās, kā rīkoties. Jau bijusi tikšanās ar Ministru prezidentu Māri Kučinski, tagad tiksies ar satiksmes ministru. “Pārrunāsim visas sasāpējušās problēmas. To, ko piketā prasījām, sākot ar algu pārskatīšanu, ar stundu apmaksu, ko neuzskaita, un tā tālāk. Sarunas tēma jau arī mainās runājot. Pārstāvēšu visus pārvadātājus no šoferu puses,” stāsta A. Laugalis. Uz tikšanos ar U. Auguli būšot arī “LAKRS” un Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības pārstāvji.

Uz jautājumu, vai ir cerība problēmas caur ministriju risināt plašāk, nozares līmenī, A. Laugalis atbild: “Domāju, ka jā. Bija pārrunas ar Kučinska kungu, tur tā nesaprotami viss palika. Redzēs, kā būs tālāk. Nāk arī vēlēšanas, grūti tagad spriest, jo viss var dzīvē mainīties. Vecie sola, jaunie aizmirst.” Tagad “LAKRS” šūniņas vadītājs saka, ka lēmumi netikšot pieņemti agrāk par oktobra vidu. “Bet vienu es droši var apsolīt – mēs neapstāsimies, kamēr nebūs kādi panākumi. Daudzi autobusu parki kaut ko skatās, uzklausa, izņemot mūsējo. Varbūt pēc sarunām ar ministru mainīsies attieksme,” cer A. Laugalis. Pēc viņa teiktā, ar LAP vadību nekāda komunikācija nenotiekot.

“Es neteiktu, ka tas ir korekts apgalvojums,” saka LAP izpilddirektors Māris Ārbergs. “Komunikācija nav mainījusies – kāda tā bija pirms piketa, tāda ir tagad. Vienmēr var gribēt labāk, bet tiekamies un runājam ar cilvēkiem, risinām saimnieciskus un citus jautājumus.” Arī drīzumā esot gaidāma vadības tikšanās ar struktūrvienības darbiniekiem. Par A. Laugaļa vizīti pie satiksmes ministra M. Ārbergs nebija informēts. “Tad jau presē uzzināsim, kā tur būs gājis,” sprieda LAP izpilddirektors.

Daļa LAP autobusu vadītāju pieprasa darba apmaksas stundas likmi palielināt no pašreizējiem 2,56 eiro līdz 7 eiro, nodrošināt drošus apstākļus darbam un atpūtai, kā arī vēlas virkni citu prasību izpildi. Savukārt M. Ārbergs skaidroja “Kurzemes Vārdam”, ka šogad veikt izmaiņas atalgojuma apmērā vairs nav iespējams un, pirms sākt runāt par reāliem risinājumiem, ir jāredz, kā LAP pabeigs 2018. gadu finanšu rādītājos.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli