Otrdiena, 31. marts Gvido, Atvars

Pilotdārziņš rāda, ka var strādāt pēc jaunajiem standartiem

Pilotdārziņš rāda, ka var strādāt pēc jaunajiem standartiem
Sienas gleznojumu zīmēja Ēriks Caune kopā ar bērndārzniekiem no "Saulītes" un ģimnāzijas audzēkņiem. (Foto: Publicitātes)
03.02.2020 07:03

Agnese Kuplēna

"Kurzemes Vārds"

Atslēgvārdi

Bērnudārzi pēc jaunās izglītības kompetenču programmas strādā jau pusgadu, taču jau no šī gada septembra arī visās Latvijas skolās pakāpeniski ieviesīs pilnveidoto mācību saturu. Tāpēc Valsts izglītības satura centrs (VISC) janvāra beigās sāka īstenot informatīvo kampaņu “Es saprotu, tātad zinu – protu – gribu – varu!”, kurā iesaistījušies arī liepājnieki.

Rudenī Liepājā, Matrožu ielā 5, tapa sienas gleznojums, kas ataino četrus svarīgākos jauno mācību vadlīniju akcentus. “Mēs vēlamies uzrunāt vecākus un sabiedrību, tāpēc veidojam gan videomateriālus ar pieredzes stāstiem, gan ir tapuši uzmanību piesaistoši sienu gleznojumi,” informē viena no kampaņas veidotājām, komunikāciju aģentūras “Fox Consulting” pārstāve Lauma Lauba.

Pirmsskolas izglītības iestādes “Saulīte” audzēkņi bija tie, kas kopā ar Liepājas ģimnāzistiem un mākslinieku Ēriku Cauni veidoja kampaņas zīmējumu Matrožu ielā. “Bērni bija sajūsmā! Sadarbība ar mākslinieku bija lieliska, jo viņš ļāva mazajiem izpausties. Bijām raiba kompānija – vecumā no diviem līdz septiņiem gadiem,” atceras skolotāja Kristīne Ūtrupa.

Bērnudārzs “Saulīte” jauno kompetenču izglītību īsteno jau trešo mācību gadu. “Mēs esam pilotdārziņš, pirmie sākām aprobēt jaunās mācību vadlīnijas. Varu pateikt, ka pirmie divi gadi pagāja taustoties. Grūti ir mainīt domāšanu, bet nu jau mums tas ir izdevies,” stāsta bērnudārza “Saulīte” vadītājas vietniece Daiga Blūma. Viņa ir gandarīta par rezultātiem, jo bērni mācās domāt patstāvīgi. “Tā lielākā atšķirība ir ļaut bērnam strādāt pašam, pašam arī izdomāt, kā tikt pie rezultāta. Ja mazulis apjūk un nesaprot, kā atrisināt doto uzdevumu, pedagoga uzdevums ir palīdzēt ar uzvedinošiem jautājumiem un atbalstu.”

No septembra pārmaiņas mācību saturā īstenos visās pirmajās, ceturtajās, septītajās un desmitajās klasēs. “Es uzskatu, ka skola pēc savas būtības ir nepārtrauktas pārmaiņas. Mēs jau vairāku gadu garumā, nemitīgi attīstoties, esam daudz izmainījuši mācību metodēs. Par ko gan es, gan skolas pedagogi mazliet uztraucamies – vai ar jauno kompetenču pieeju mēs pārlieku nenovienkāršosim mācību vielu saturu. Iespējams, ka bažām nav pamata. Kā pārmaiņas iedzīvosies ikdienā, par to varēsim spriest vēlāk,” pārdomās dalās Draudzīgā aicinājuma Liepājas 5. vidusskolas direktore Inta Korņējeva.

No 2021. gada septembra pilnveidoto mācību saturu un pieeju sāks ieviest 2., 5., 8. un 11. klasē. Bet 3., 6., 9. un 12. klasē pilnveidoto mācību saturu un pieeju ieviesīs ar 2022. gada septembri.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli