Piektdiena, 10. maijs Maija, Paija
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Pludmale būs pieejama arī invalīdiem

Pludmale būs pieejama arī invalīdiem
13.11.2010 17:14

Atslēgvārdi

Liepājas Neredzīgo biedrība kopā ar Liepājas domi izstrādājusi vides pieejamības principus, pēc kuriem būtu jāattīsta pilsētas infrastruktūra, informē biedrības valdes priekšsēdētājs Māris Ceirulis.

Kā vienu no jaunumiem viņš min nesen izbūvētajā Liepājas gājēju un veloceliņā iestrādātās reljefās gropes, pēc kurām cilvēki ar redzes traucējumiem var labāk orientēties. Biedrība ir viena no aktīvākajām organizācijām Latvijā, un pieredzes apmaiņā uz Liepāju bieži brauc citu Latvijas neredzīgo biedrību pārstāvji.

“Cerams, ka Eiropas Savienības INTEREG programmas ietvaros mums izdosies piesaistīt finansējumu un jau nākamvasar aprīkot Liepājas pludmali ar audiobojām, lai arī neredzīgie varētu droši peldēt, kā arī nodrošināt infrastruktūru, lai cilvēkiem ratiņkrēslos būtu iespēja aizbraukt līdz pašai ūdens malai un izbaudīt ūdens priekus,” par aktuālākajiem projektiem stāstīja Ceirulis.

Viņš uzskata, ka Liepāja ir draudzīga pilsēta cilvēkiem ar redzes traucējumiem, un atzinīgi vērtē sadarbību ar Liepājas pašvaldību, kas ieklausoties biedrības ieteikumos.

Sadarbībā ar Liepājas domes Sociālo dienestu biedrībā organizēts klūdziņu pinēju un mezglotāju pulciņš. Paredzēts, ka pēc 200 stundu ilgām nodarbībām pulciņa dalībnieki patstāvīgi gatavos dažādus rokdarbus, kurus pārdos ne vien Latvijā, bet arī Anglijā. “Ir sāktas sarunas par rokdarbu realizāciju Anglijā gadatirgos. Katrs lats, ko iespējams nopelnīt pie niecīgās invaliditātes pensijas, šiem cilvēkiem ir ļoti būtisks,” uzskata Ceirulis.

Viņš stāstīja, ka uz Liepāju pieredzes apmaiņā bieži braucot cilvēki no citām Latvijas pilsētām – piektdien viesojušies daugavpilieši.

Savukārt Liepājas Neredzīgo biedrības vadītājs bieži dodas izbraukumos, jo ar SIA “Philip Morris” atbalstu vada seminārus par universālo dizainu. “Universālais dizains nozīmē vides, produktu, pakalpojumu un informācijas pieejamību visiem cilvēkiem. Liepājā šai ziņā daudz kas ir paveikts, taču darāmā vēl ir daudz. Piemēram, gribam ieviest taktilās kartes ar reljefu, pēc kurām cilvēki ar redzes traucējumiem varētu labāk orientēties pilsētā,” par iecerēm stāstīja Ceirulis.

Liepājas Neredzīgo biedrībā ir ap 500 biedru, bet cilvēku skaits, kuriLiepājā saņem sociālās rehabilitācijas pakalpojumus, ir daudz lielāks, turklāt uz Liepāju brauc cilvēki arī no Talsiem, Dundagas un citām Kurzemes pilsētām.

Līdz 2013. gadam Liepājā un visā Latvijā tiek īstenots projekts “Sociālās rehabilitācijas pakalpojumu attīstība personām ar redzes traucējumiem Latvijā”. Projekta laikā paredzētas dažādas izglītojošas un sportiskas nodarbības, informēja biedrības projektu koordinatora asistente Daina Cērpa.

Biedrībā var apgūt angļu valodu, datorzinības, floristiku, mūzikas instrumentu spēli, kā arī apmeklēt trenažieru zāli vai peldēšanas nodarbības. Pašlaik projektā ir iesaistīti 70 cilvēki, taču projekta kapacitāte paredzot daudz lielāku dalībnieku skaitu. Cilvēkiem ar redzes traucējumiem, kuri nedzīvo Liepājā, biedrība var nodrošināt naktsmājas un pavadoni līdz nodarbību vietai.

Rietumu Radio LETA

Šobrīd aktuāli

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz