Piektdiena, 21. februāris Eleonora, Ariadne

Precizēts – KNAB pieķēries “Optibet” ziedojumiem Liepājā

Precizēts – KNAB pieķēries “Optibet” ziedojumiem Liepājā
Foto: Evija Trifanova/LETA
22.01.2019 07:15

"Kurzemes Vārds"

Ziedojumu pieņemšana Liepājas hokeja attīstībai bez augstākas amatpersonas vai domes atļaujas bija administratīvs pārkāpums, un tādēļ bijušajam Sporta pārvaldes vadītājam Artim Lagzdiņam Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs šā gada sākumā uzlicis naudas sodu 140 eiro.

Ziedojumus 64 000 eiro apmērā no SIA “Optibet” 2016. un 2017. gadā saņēma pašvaldība, kura savukārt tos pa daļām izmaksāja hokeja klubam “Liepāja”. Valsts kontrole (VK) pērnruden nāca klajā ar revīzijas ziņojumu, kurā secināja, ka tā pašvaldība ir pārkāpusi tai uzliktos ierobežojumus. Par VK konstatēto pērn oktobrī rakstīja “Kurzemes Vārds”. VK ziņoja, ka pašvaldība, pārkāpjot normatīvos aktus, darbojas kā starpnieks starp privātu uzņēmumu un biedrību ziedojumu saņemšanā. Ziedotājam, kurš bija HK “Liepāja” sponsors, tā bija radīta iespēja saņemt uzņēmuma ienākuma nodokļa atlaidi 85 procentu apmērā no ziedojuma summas, ko tas nesaņemtu, ja ziedotu biedrībai, kurai nav sabiedriskā labuma organizācijas statusa. 

VK pārmeta, ka bez augstākas amatpersonas vai domes atļaujas lēmumu par ziedojumu pieņemšanu bija pieņēmis toreizējais Sporta pārvaldes vadītājs Artis Lagzdiņš, bet viņa vietniece Evija Mūrniece bija izdevusi rīkojumus un parakstījusi līgumus par ziedojumu pārskaitīšanu.

“To, ka šāda ziedojumu pieņemšanas kārtība mums bija, pašvaldības vadība zināja – neesam nekad to nevienam slēpuši. Hokeju pacēlām, bet arī sodu saņēmām,” teica A. Lagzdiņš, atzīstot, ka, visticamāk, KNAB lēmumu nepārsūdzēs: “Ko es varu pārsūdzēt, ja melns uz balta ir rakstīts – ziedojums pieņemts un viss aizgājis hokejam – un ja tas ir pretrunā ar likumu.” 

Liepājas pašvaldībā 2016. un 2017. gadā pieņemti arī citi, summās mazāki ziedojumi sportam. Par to pieņemšanu bez augstākas amatpersonas atļaujas pērnvasar KNAB izteicis mutvārdu aizrādījumu bijušajai Sporta spēļu skolas direktorei Alisei Štrausai un pašreizējam Sporta spēļu skolas direktoram Guntaram Kikučam, neuzsākot lietvedību un atbrīvojot viņus no administratīvās atbildības.

Plašāk lasiet laikraksta “Kurzemes Vārds” 22. janvāra numurā.

#kvards-20190122-03#

Sadarbībā ar

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli