Otrdiena, 24. maijs Marlēna, Ilvija, Ziedone
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Pusaudži jāsargā no problēmām nākotnē. Vakcīna pret papilomas vīrusu pieejama bez maksas

Jau desmit gadus Latvijā meitenēm no 12 līdz 17 gadu vecumam un no šī gada sākuma 12 gadus veciem zēniem pieejama valsts apmaksāta vakcīna pret cilvēka papilomas vīrusu (CPV), kas dzīves gaitā var izraisīt izmaiņas šūnās ģenētiskā līmenī un, attīstoties infekcijai, dažādas onkoloģiskas saslimšanas.

Pusaudži jāsargā no problēmām nākotnē. Vakcīna pret papilomas vīrusu pieejama bez maksas
Cilvēka papilomas vīruss var izraisīt vairākas onkoloģiskas saslimšanas. Vakcīnu pret to Latvijā jau no 2010. gada apmaksā meitenēm no 12 līdz 17 gadu vecumam, bet no šī gada potēšanās iespēja ir arī 12 gadus veciem zēniem. Nozīmīgais lēmums par savas atvases pasargāšanu no vīrusa, kas var izraisīt ļaundabīgas saslimšanas nākotnē, ir vecāku atbildība. (Foto: Pexels)
Cilvēka papilomas vīruss var izraisīt vairākas onkoloģiskas saslimšanas. Vakcīnu pret to Latvijā jau no 2010. gada apmaksā meitenēm no 12 līdz 17 gadu vecumam, bet no šī gada potēšanās iespēja ir arī 12 gadus veciem zēniem. Nozīmīgais lēmums par savas atvases pasargāšanu no vīrusa, kas var izraisīt ļaundabīgas saslimšanas nākotnē, ir vecāku atbildība. (Foto: Pexels)
14.05.2022 06:00

Liene Kupiča

"Kurzemes Vārds"

Lai arī sākotnēji šo vakcīnu sasaistīja ar dzemdes kakla vēža izraisīšanu, kas aktuāli ir sievietēm, tomēr mediķi uzsver, ka no vīrusa un tā izraisītajām ļaundabīgām saslimšanām nav pasargāts neviens.

Vēl pirms dzimumattiecībām

Ir tādas saslimšanas, ko nevar atrisināt tad, kad ir piemeklējušas, bet laikus var sagatavoties to novēršanai. Un viens no galvenajiem veidiem, kā to panākt, ir vakcinācija.

Tas tiešā veidā attiecas uz CPV – smagas šī vīrusa un tā izraisītās infekcijas sekas var novērst, ja jau tīņa vecumā vecāki sadarbībā ar ģimenes ārstu veiks nepieciešamos profilaktiskos pasākumus – izstāstīs par vakcīnu un tās ieguvumiem, kā arī noorganizēs laiku, kad sapotēties.

Jau vairākus gadus Latvijā meitenēm ir iespēja vakcinēties pret CPV, lai izvairītos no vīrusa, kas var izraisīt ginekoloģiski onkoloģiskas saslimšanas.

Turpmāk arī 12 gadus veci zēn drīkst, var un ir vēlams potēties pret šo vīrusu, kas var parādīt savas postošās izpausmes dzīves laikā,

pat pēc vairākām desmitgadēm, kad cilvēks, kurš būs inficējies ar vīrusu, var būt jau cienījamos gados un pat nekad nevar būt nojautis, ka inficējies ar to.

Tuvākajā laikā plānots, ka zēnu vecuma grupa tiks paplašināta – potēties varēs 12 līdz 14 gadus veci zēni, informē Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC). Mediķi norāda, ka šis ir veids, kā pasargāt bērnus nākotnē, ieguldot viņu veselībā.

SPKC skaidro, ka CPV ir vīruss, kas inficē ādu un gļotādu – tas tiek pārnests tieša kontakta laikā caur ādu vai gļotādu, tai skaitā visu veidu dzimumkontaktu laikā. Ar CPV saistītas tādas slimības kā kārpas un papilomas, mutes un rīkles vēzis, anālās atveres vēzis, dzemdes kakla vēzis, maksts un vulvas vēzis, dzimumlocekļa vēzis.

Lai nodrošinātu aizsardzību iespējami savlaicīgi, ļoti svarīgi meitenēm un zēniem vakcinēties vēl pirms dzimumattiecību sākuma, skaidro mediķi.

Imunizācijas valsts padomes priekšsēdētāja, infektoloģe, profesore Dace Zavadska atgādina, ka CPV nenozīmē tikai stāstu par dzemdes kakla vēzi. Ir vairāki vīrusi, kuru infekcijas izveidošanās veicina audzēju rašanos. Viens no tiem ir CPV.

“Cilvēce ar šo vīrusu sadzīvo jau ļoti sen. Tam ir 150 apakštipi, bet visi nav ļaundabīgi. Bet ir 13 ļaundabīgie jeb kancerogēnie, vēzi izraisošie tipi.

Inficējoties ar šiem vīrusiem, ilgstošā laika posmā to ietekmē mainās cilvēka šūnas. Katrs 20. audzējs ir papilomas vīrusa izraisīts,” teic profesore. Un šis vīruss nešķiro dzimumus un vecumus – tas sastopams gan zēniem, gan meitenēm, gan vīriešiem, gan sievietēm.

“Bērniem, pusaudžiem onkoloģijas, vēža var nebūt, bet inficēšanās var notikt pusaudža vecumā un pat ātrāk. Paiet zināms laiks, desmitgades, līdz var attīstīties audzējs. Jāņem vērā, ka ne vienmēr var notikt pats ļaunākais, bet daudziem vīrusiem piemīt spējas izdzīvot un vairoties, lai imūnā sistēma nespētu ar to cīnīties un nepazustu no organisma. Šis ir vīruss – izdzīvošanas izcilnieks!” uzsver infektoloģe, piebilstot, ka gadiem ilgi imūnā sistēma var nepamanīt vīrusa klātbūtni.

Vakcīna nav izstrādāta pret dzemdes kakla vai citiem vēžiem, bet gan pret CPV vīrusu, kas var izraisīt dažādus vēža paveidus. “Ar vakcīnas palīdzību imūnajai sistēmai tiek parādīts, kāds izskatīsies ienaidnieks, lai to atpazītu,” piebilst D. Zavadska, skaidrojot, ka mēs ar higiēnas pasākumiem īsti nevaram no vīrusa izvairīties, jo vīruss ielien ādas dziļumā, inficējot šūnas.

Vakcīnai sāk uzticēties

D. Zavadska atgādina, ka no CPV izraisītajiem audzējiem – tikai vienam audzējam – dzemdes kakla vēzim – ir skrīnings, lai laikus var pamanīt izmaiņas šūnās.

“Svarīgi pret šo vīrusu nodrošināties – lai izvairītos no vēža attīstības vai tālākās vīrusa pārneses – pirms dzimumdzīves uzsākšanas,” kāpēc vakcīna pieejama pusaudžu vecumā, skaidro D. Zavadska. Turklāt pētījumi pasaulē un tepat Latvijā rāda, ka var novērst CPV audzējus. “13 kancerogēnie vīrusa tipi, septiņi no tiem ir vakcīnā – visi sastopami gan sievietēm, gan vīriešiem.”

“Vēsturiski izveidojies priekšstats, ka cilvēka papilomas vīruss ir tikai un vienīgi saistīts ar sievietēm, jo runāja par vīrusu kā dzemdes kakla vēža izraisītāju un bieži to vēl joprojām dēvē par dzemdes kakla vēža vakcīnu,” norāda ginekoloģe Kristīne Pčolkina.

“Vakcīna pasargā no vēža un nāves,” viņa skaidro.

Turklāt, kā minēts iepriekš, CPV izraisītā infekcija var attīstīt vēzi dažādās vietās – visbiežāk, kur jutīgāka gļotāda. Bieži CPV vīriešiem izraisa kakla vēzi. Tāpat izplatīts ir mutes un galvas smadzeņu vēzis. “Gan meitenes, gan zēni konsultēties par cilvēka papilomas vīrusu un vakcīnu var pie ģimenes ārsta, puišiem pie urologa nav jādodas,” viņa uzsver.

“Jāteic, ka sākuma gados, kad parādījās vakcīna, meitu mammas un pašas sievietes bija kategoriskas pret šo vakcīnu, pat vēl vairāk nekā tagad cilvēki ir pret kovida vakcīnu. Tagad situācija ir kļuvusi vieglāka. Daudz jautājumu joprojām ir – kāpēc vajag un kāds sakars ar šo vīrusu zēniem?” stāsta speciāliste.

Viņa uzsver, ka, lai arī ir pieejama vakcīna un ir valsts vēža skrīnings, dzemdes kakla vēža gadījumu joprojām mūsu valstī ir nepiedodami daudz.

“Vidēji gadā – 20 sievietes izdzird šo diagnozi. Un tie vairumā ir otrās, trešās, ceturtās pakāpes vēži ar sarežģītu ārstēšanu. Bet mums ir ierocis, lai cīnītos pret to un varētu novērst, – vakcīna,” pauž ginekoloģe.

Viņa pastāsta arī, ka pasaulē vakcīnu pret CPV apstiprināja 2006. gadā ASV un Austrālijā. “Redzam labo piemēru, vakcinējot lielu daļu populācijas, kā izvairīties no ļaundabīgu vēžu grupām, no tā laika redzama vakcīnas pozitīva ietekme arī uz citām vecuma grupām.”

Vakcīnu pret CPV vakcinācijas kalendārā Latvijā iekļāva 2010. gadā, kā valsts apmaksāta vakcīna tā ir vēl vairāk nekā 120 valstīs.

SPKC pārstāve Larisa Savrasova teic, ka pirmajā vakcīnas pieejamības gadā vakcinācijas aptvere 12 gadus veco meiteņu grupā bija 20%, bet 2016. gadā – 44%, savukārt 2020. gadā vakcināciju uzsāka 72% šī vecuma pusaudzes, bet pabeidza – 67%.

“Kovida dēļ 2021. gadā vakcinācijas aptvere nokritās uz 50%. Šo gadu laikā svārstības bijušas milzīgas, pote zaudēja, tad atguva uzticību, kad tai atkal pievērsa uzmanību un atgādināja par nepieciešamību,” saka SPKC speciāliste, atgādinot, ka svarīgākais veselības drošībai nākotnē ir profilaktiskais darbs vai slimības agrīna diagnostika.

UZZIŅAI

 • Vakcinācijas kurss pret CPV infekciju ietver divas potes, kuras ievada atbilstoši vakcīnas lietošanas instrukcijai.
 • Vakcīna tiek ievadīta augšdelma muskulī, to var saņemt vienlaicīgi ar jebkuru citu vakcīnu, ja tas ir nepieciešams.
 • Lai uzsāktu vakcināciju, ārstniecības personai ir jāsaņem atļauja no meitenes vecākiem (pēc 14 gadu vecuma bērnam pašam ir tiesības izlemt par vakcinācijas uzsākšanu). Ja vecāki nepiekrīt vakcinācijai, ārstniecības personāls respektēs vecāku izvēli, un meitene vakcināciju nesaņems, taču tiks noformēts vecāku atteikums no vakcinācijas. Ja meitene pati vai vecāki vēlāk savu lēmumu mainīs vai kāda cita iemesla dēļ nav bijusi vakcinēta 12 gadu vecumā, to var izdarīt arī vēlāk līdz 18 gadu sasniegšanai ar valsts apmaksātu vakcīnu. Vēlāk vakcinācija pret CPV infekciju jau ir maksas pakalpojums.
 • Dzemdes kakla vēzis ir otrs izplatītākais vēža veids aiz krūts vēža, kas Eiropas Savienībā skar sievietes vecumā no 15–44 gadiem.
 • Dzemdes kakla vēzis (t.sk. pirmsvēža bojājumi) sievietēm rada ļoti nopietnas veselības, psiholoģiskās un sociālās problēmas un ir arī emocionālā un fiziskā stresa cēlonis. Ir skaidri izpētīts šī vēža iemesls – 99% to rada ilgstoša CPV infekcija.
 • Viena no CPV pazīmēm – kārpas. Kārpas ir labdabīgi ādas un gļotādas izaugumi, ko izraisa CPV. Tās var rasties jebkurā ķermeņa vietā, bet visbiežāk uz plaukstām un pēdām.
Šobrīd aktuāli

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par satura pakalpojuma pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, vai interneta vietnē kurzemes-vards.lv, turpmāk tekstā – VIETNE KV, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ/VIETNĒ KV šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

 1. PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNĒ/VIETNĒ KV maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
 2. PAKALPOJUMS ir kāds no šajā punktā uzskaitītajiem satura pakalpojumiem, kurš ir nopērkams VIETNĒ/VIETNĒ KV, un kura abonementu PIRCĒJS ir tiesīgs iegādāties:
 1. Liepajniekiem plus – maksas digitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus”,
 2. ”Kurzemes Vārds” elektroniskais abonements – maksas digitālā satura pakalpojums VIETNĒ KV, tajā skaitā drukātam laikrakstam ”Kurzemes Vārds” (reģistrēts masu informācijas reģistrā ar nr. 000700763, no 28.11.1991.) vizuālā un satura apjoma ziņā identiska elektroniska kopija, kā arī pieeja viena mēneša iepriekšējo elektronisko kopiju arhīvam,
 3. ”Kurzemes Vārds” drukātais laikraksts – papīra formātā iznākošs reģionālais laikraksts (reģistrēts masu informācijas reģistrā ar nr. 000700763, no 28.11.1991.), kura piegādi PIRCĒJAM Liepājā un Grobiņā (pilsētā) nodrošina SIA ”AC Kurzemes Vārds”, vai citur Latvijā VAS ”Latvijas Pasts” saskaņā ar tā piegādes grafiku..
 4. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēts termiņā, par noteiktu cenu, kuru KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā. KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. PAKALPOJUMA abonementa cenā ietverti ir visi uz to attiecināmie nodokļi, tajā skaitā pievienotās vērtības nodoklis (turpmāk – PVN) saskaņā ar LR normatīvajiem aktiem:

 1. Liepajniekiem plus ir 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi).
 2. ”Kurzemes Vārds” elektroniskais abonements ir 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 4.99 (četri euro un 99 centi).
 3. ”Kurzemes Vārds” drukātais laikraksts ir papīra formāta izdevums par EUR 7.90 (septiņi euro un 90 centi) vienam mēnesim.
 4. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ/VIETNĒ KV. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu PAKALPOJUMAM Liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements, bet uz nākamo kalendāro mēnesi pagarinoties automātiski PAKAPLOJUMAM Kurzemes Vārds drukātais laikraksts abonementam , un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

 1. PAKALPOJUMA ABONEMENTA KURZEMES VĀRDS DRUKĀTAIS LAIKRAKSTS PIEGĀDES UZSĀKŠANA.
  1. Ja PIRCĒJS ir veicis PAKALPOJUMA samaksu darba dienā līdz plkst.14.00, tad abonementa piegāde tiek uzsākta ar nākamo darba dienu, ja piegādi nodrošina AC Kurzemes Vārds, vai pēc divām darba dienām, ja piegādi nodrošina Latvijas Pasts;
  2. Ja PIRCĒJS ir veicis samaksu darba dienā pēc plkst 14:00, tad abonementa piegāde tiek uzsākta ar aiznākamo darba dienu, ja piegādi nodrošina AC Kurzemes Vārds, vai pēc trim darba dienām, ja piegādi nodrošina Latvijas Pasts;
 2. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

KV Šī Līguma ietvaros ar PAKALPOJUMU Liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

 1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

 1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

 1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

 1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

 1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz