Svētdiena, 5. aprīlis Vidaga, Aivija, Vija

Respektē iedzīvotāju vēlmi – neļaus ierīkot vēl vienu azartspēļu zāli

Respektē iedzīvotāju vēlmi – neļaus ierīkot vēl vienu azartspēļu zāli
Foto: liepajniekiem.lv
07.07.2016 12:31

liepajniekiem.lv

Pilsētas domes Attīstības komitejā šodien, 7.jūlijā, deputāti nolēma respektēt liepājnieku viedokli – neļaut ierīkot azartspēļu zāli Ganību ielā, portāls uzzināja Attīstības komitejas sēdē.

Deputātu pieņemtais lēmums paredz atteikt SIA ”Joker LTD” izsniegt atļauju spēļu zāles, totalizatora un derību likmju pieņemšanas vietas atvēršanai un attiecīgo azartspēļu organizēšanai Ganību ielā 187, Liepājā.

Ar Liepājas domes Attīstības komitejas 2016.gada 9.jūnija lēmumu tika uzsākta publiskā apspriešana, kas norisinājās no 13.jūnija līdz 27.jūnijam.

Pēc divu nedēļu ilgas publiskās apspriešanas par spēļu zāles atvēršanu Ganību ielā 187, tika apkopoti iegūtie rezultāti. Kopumā bija saņemtas 264 anketas. Atbalstu spēļu zāles atvēršanai bija izteikuši vien 8 iedzīvotāji, savukārt spēļu zāles atvēršanu neatbalstīja 256 iedzīvotāji.

Portāls jau informēja, ka iedzīvotāju, kuri neatbalsta azartspēļu zāles atvēršanu Ganību ielā, galvenie argumenti bija sekojoši: pilsētā ir jau pietiekoši daudz spēļu zāles; tuvumā atrodas veikals, skola un dzīvojamās mājas, kur apgrozās daudz cilvēku, kam varētu traucēt spēļu zāles darbība; turpat blakus jau ir atvērta spēļu zāle; spēļu zāles veicina atkarību no azartspēlēm, no kā cieš atkarīgo personu ģimenes u.c.

Iemesli atbalstam azartspēļu zāles atvēršanai Ganību ielā lielākoties netika minēti, tikai divās anketās bija pamatojums, ka, ja tā ir sporta derību vieta, bez spēļu automātiem, tā ir forša atpūtas vieta sportiski noskaņotiem cilvēkiem; kāds cits respondents anketā bija  minējis, ka, atverot spēļu zāli, visi ir laimīgi.

Deputāti šodien notikušajā pilsētas domes Attīstības komitejā bija vienisprātis, ka iedzīvotāju vairākuma vēlme respektējama un lēma neļaut pilsētā ierīkot vēl vienu azartspēļu zāli.

Deputāts Māris Ceirulis pēc šī vienbalsīgā lēmuma pieņemšanas pauda neviltotu prieku: ”Tā nav laba tendence, ka regulāri tiek prasīts atvērt mūsu pilsētā aizvien jaunas spēļu elles. Jā, ir uzskats, ka pieprasījums nosaka piedāvājumu, taču, manuprāt, šajā gadījumā ir otrādi. Proti, šāda tika vietu atvēršana rosina iedzīvotājus pievērsties azartspēlēm.”

Viņš ir pilnīgi pārliecināts, ka azartspēļu vietām nav vieta pilsētā, blakus sabiedriskām iestādēm un iedzīvotāju mājokļiem: ”Šādām vietām, kas nāk ar agresīvu piedāvājumu, vieta ir ārpus pilsētas!”

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli