Pirmdiena, 6. aprīlis Filips, Vīlips, Zinta, Dzinta

Rindas uz valsts apmaksātām konsultācijām pie speciālistiem svārstās no 0 līdz 575 dienām

Rindas uz valsts apmaksātām konsultācijām pie speciālistiem svārstās no 0 līdz 575 dienām
28.09.2019 10:33

LETA

Rindas uz valsts apmaksātām konsultācijām pie speciālistiem svārstās no 0 līdz pat 575 dienām, liecina mājaslapā “Rindapiearsta.lv” pieejamā informācija par valsts apmaksāto medicīnas pakalpojumu pieejamību uz 1.septembri.

Šajā mājaslapā ikviens var izvēlēties sev nepieciešamo speciālistu vai izmeklējumu, kā arī reģionu, un uzzināt, vai un kādas uz konkrēto pakalpojumu ir gaidīšanas rindas.

Bieži uz dažādiem pakalpojumiem Latvijas lielākajās slimnīcās – Rīgas Austrumu klīniskajā universitātes slimnīcā (RAKUS) un Paula Stradiņa klīniskajā universitātes slimnīcā (PSKUS) – ir būtiski garākas rindas nekā citās ārstniecības iestādēs, tostarp Rīgā.

Rindu garums ārstniecības iestādēs būtiski atšķiras. 

Piemēram, diabēta apmācības kabineta pakalpojumi pieejami bez būtiskām rindām. Ogrē un Jelgavā izveidotajos kabinetos var saņemt konsultāciju mazāk nekā mēneša laikā, bet pārējās vietās, tostarp Rīgā, Liepājā, Daugavpilī, Rēzeknē un citur, pakalpojumi pieejami bez rindas. Garākā rinda, lai saņemtu konsultāciju diabēta kabinetā, ir 28 dienas.

Plastikas ķirurgs pieejams bez rindas Rīgā un Jūrmalā, bet Liepājas reģionālajā slimnīcā jāgaida pat 560 dienas. 

Internista pakalpojumu visā Latvijā var saņemt 15 dienu laikā,

tomēr ļoti gara rinda izveidojusies Liepājas reģionālajā slimnīcā, kur jāgaida pat 575 dienas, lai saņemtu pakalpojumu.

Vienlaikus Liepājā internista valsts pakalpojumu iespējams 15 dienu laikā saņemt arī Vecliepājas primārās veselības aprūpes centrā.

Lielas rindas pie kardiologa vērojamas Rīgā, piemēram, RAKUS “Gaiļezerā” šī speciālista konsultāciju var nākties gaidīt 69 dienas, bet PSKUS – 122 dienas. Kardiologs gan bez rindas pieejams arī vairākās ārstniecības iestādēs Rīgā, Liepājā, Preiļos, Rūjienā, Smiltenē un Bauskā. 

Katrā ārsta specialitātē situācija ir ļoti atšķirīga. Piemēram, lai saņemtu nefrologa konsultāciju, rindā jāgaida no piecām līdz 275 dienām, neirologs pieejams no 0 līdz 75 dienās, neiroķirurgs no septiņās līdz 82 dienās, pneimonologs – 0 līdz 120 dienās, psihiatrs no 0 līdz 270 dienās, reimatologs no 0 līdz 180 dienās, traumatologs no 0 līdz 122 dienās, bet urologs 0 līdz 173 dienās.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli